• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kodi.tv zablokováno US governmentem (apríl)
#1
This domain name has been seized by ICE - Homeland Security Investigations, pursuant to a seizure warrant issued by a United States District Court under the authority of 18 U.S.C 981 and 2323.

Willful copyright infringement is a federal crime that carries penalties for first time offenders of up to five years in federal prison, a $250,000 fine forfeiture and restitution (17 U.S.C 506, 18 U.S.C 2319). Intentionally and knowingly trafficking in counterfeit goods is a federal crime that carries penalties for first time offenders of up to ten years in federal prison, a $2,000,000 fine, forfeiture and restitution (18 U.S.C 2320)
 
Citovat
#2
Nebude to Apríl? :)
 
Citovat
#3
Bude, ale zablokovali i repo parchanti
 • Rarpberry 3 (Libreelec 7.90.004, Openelec - 6.0.3)
 • Nvidia Shield tv (Android 6.0 - SPMC)
 • NAS (Synology DS1815)
 
Citovat
#4
2 mega $ ? Uděláme sbírku ať něčím přispějeme na pokutu  1 1 1
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Je to pěkně na houby nemůžu ani nainstalovat kodi češtinu čert to vem, ale nejdou český doplňky. Většina jich stahuje závislosti z hlavního repa
 • Rarpberry 3 (Libreelec 7.90.004, Openelec - 6.0.3)
 • Nvidia Shield tv (Android 6.0 - SPMC)
 • NAS (Synology DS1815)
 
Citovat
#6
No, rád bych se mýlil, a pokud to tak bude, tak si ještě rád posypu hlavu popelem, ale já bych řekl, že to nebude apríl.

Sami autoři na stránkách Kodi upozorňovali několikrát na to, že Kodi jako takové, bývá velmi často obviňováno z toho, že vytváří platformu pro snadné šíření aplikací, které porušují celou řadu zákonů.  Měli tím samozřejmě na mysli na mysli především neoficiální doplňky, které jsou díky podpoře v systému Kodi jednoduše distribuovatelné a udržovatelné. Stačí si přečíst pár zdrojů a hned je vidět, že Kodi je pro mnohé synonymem podpory pirátství. Za všechny například tento článek. Píše se tam o Kodi a addons třetích stran sice pouze v titulku, ale tím spíše. A takových článků je možné najít na Internetu mnoho. Je jasné, že provideři se brání a dnešní situace může být dílčím vyvrcholení této obrany.

Další tlak na odstavení Kodi je možný ze strany tvůrců aplikací pro Androidy a chytré televize, kterým Kodi samozřejmě také vadí. Jednak tím, že obsazuje funkce, pro které jsou aplikace vytvářeny a hrozí, že o ně výrobci HW začnou přestanou mít zájem, a také proto, že aplikace vyřazuje z "platebního řetězce" nakupovaného a přehrávaného obsahu.

Samozřejmě, ještě je možnost, že je to ze strany Kodi teamu jen ukázka toho, co by se stalo, kdyby... Ale já tomu moc nevěřím. Už jen proto, že by si určitě pro takový "joke" nevypůjčili loga takových institucí, jako jsou DoF, ICE a IPR. To by bylo dráždění "hada bosou nohou".

No, jak už jsme napsal. Strašně rád bych se mýlil, ale měli bychom být připraveni na mnohé. Například i na to, že je to na delší dobu konec Kodi tak jak ho dosud známe!

Nadávat na US government nepomůže, spíš bychom se měli také chytit za nos a uvědomit si, že jsme k tomu taky tak trochu přispěli. Sosáč, IPTV linky a Stream Cinema jsou jedny z nejpopulárnějších fór na tomto webu a příslušné addon-y jsou přesně těmi, z podpory kterých jsou autoři Kodi napadáni.
 
Citovat
#7
Nevěřím, jedná se o žert .... zablokované stránky vypadají jinak ....  1 2 1
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
To jako aprílový joke moc nevypadá. IP adresa je v USA, a to předtím nebylo.
 
Citovat
#9
Tak tohle vypadá špatně :-( Nechce se mi věřit, že by autoři na celý den shodili kompletně své stránky kvůli aprílovému žertu, který vůbec není vtipný.
 
Citovat
#10
Tak pokud se prolne apríl s "ty, ty, ty ...." proč ne? Kua neblázněte  1 4
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#12
No dobře, možná jsem paranoidní, to ale neznamená, že po nás nejdou.  1  Ale já právě dneska chtěl instaloval Kodi včetně Sosáče na další počítač, teď tohle. Zatím se všichni tváří, že je to super "prank", tak to snad tak opravdu je...
 
Citovat
#13
Ono stačí podstrčit do hlavního DNS serveru tu amíckou IP adresu, a nikdo se na správný server nedostane. Může to být napadení, může to být cokoli. Amerikánský právní systém se šíří jako mor. Pokrok šířený soudními spory.
 
Citovat
#14
No v každém případě dnes nejde ani klon KODI , SPMC také nejde http://spmc.semperpax.com/
 
Citovat
#15
Docela to hýbe komunitou http://koditips.com/kodi-domain-seized-h...-security/. Vtip to asi nebude, ale oficiální blokace asi taky ne. Proč by dávali logo na Kodi stránky https://kodi.tv/logos.jpg.

pokud si potřebujete něco pro Kodi nutně stáhnout http://ftp.mirrorservice.org/sites/
X96max plus 4/32 + CE 19.5RC2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.2 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#16
Zajímavé je, že 1.3.2017 uveřejnili zprávu (také na RSS kanálu), že XBMC Foundation vstupuje do projektu "Google Summer of Code 2017".
https://summerofcode.withgoogle.com/orga...997452288/
http://kodi.wiki/view/Google_Summer_of_C..._proposals
...je globální program zaměřený pro zapojení studentských vývojářů do vývoje svobodného softwaru. Studenti pracují se svobodným SW na programovém projektu tři měsíce během školní pauzy/prázdnin...
https://summerofcode.withgoogle.com/
Kodi 19 -LibreELEC 10 -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint21/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#17
Všem aprílem postiženým nabízí TVAddons pomocnou ruku v 49 krocích → Kodi Site Down for April Fools’ Prank (Working Kodi Download Links Here)

Mě z toho dneska picne, dlouho jsem se takto nepobavil, tenhle apríl se zapíše do dějin  1 3 1 2 1
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#18
Ať to apríl je nebo není, je otázka, kdo to celé spískal. Ano, znalci tvrdí, že takhle by US government stránky neblokoval. Tomu docela rozumím. Pak je ale důležité, kdo za tím stojí a co tím sleduje.
 • prostý aprílový žertík týmu Kodi - to nepředpokládám, tak ještě nějakou šokující zprávu, jobovku, to ano, ale shodit obsah i repozitáře, vyvěsit tam loga všech těch organizací, to už žert není...
 • aprílový žert, jako varování samotného Kodi týmu a ukázka, co by se mohlo stát, kdyby se pirátství díky addon třetích stran nepodařilo potlačit - to by jistý smysl dávalo, fakt je, že Kodi tým na svých stránkách na tento problém soustavně upozorňuje
 • aprílový žert někoho zvenku - možné by to bylo, ale proč by to trvalo tak dlouho. Jakýkoliv problém tohoto typu se dá vyřešit během chvilky. Jistě, Kodi asi nemá službu 24/7, takže sobota ráno je pro útok asi dobře zvolená chvíle, ale že by řešení trvalo víc jak 10 hodin?
 • aktivní útok na podstatu Kodi, někdo silný a zkušený se rozhodl, že Kodi tým potrápí a vyšle varování - je hodně těch, kterým Kodi leží v žaludku
 • skutečné zablokování US governmentem - i když analýzy znalců dokazují, že takhle by to nikdy neproběhlo, nemůžeme ani tuto možnost 100% vyloučit
Ať se ukáže, že za odstavením stránek je jeden z uvedených důvodů nebo důvod jiný, každopádně to Kodi ani trochu neprospěje. Už teď je proti Kodi vedena kampaň, v poslední době se do ní zapojil například i Amazon, a takováto publicita může problém ještě více medializovat a Kodi tým pěkně potrápit...
 
Citovat
#19
Nechci malovat čerta, ale podobný screen jsem už viděl a rozhodně se nejednalo o vtip. Je však více než podezřelé že to vyšlo zrovna na apríla...
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#20
Byl to vtip
 • Rarpberry 3 (Libreelec 7.90.004, Openelec - 6.0.3)
 • Nvidia Shield tv (Android 6.0 - SPMC)
 • NAS (Synology DS1815)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)