• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI - základní nastavení
#1
Zdravím všechny a omlouvám se za asi moc laické dotazy.
Pořídil jsem si TV box V88-PLUS. Po přečtení článků zde, jsem si nastavil doplněk "Sosáč", zařídil premium účet na Streamuj.cz a je pravda, že filmy zde spustit jdou a hrají. Co mám ale problém je stahování filmů, případně jejich zařazení do knihovny. Po stáhnutí se sice objeví ve stažených souborech, ale nejdou odtud spustit. Když dám film uložit do knihovny, tak potom netuším, kam se mi film vlastně uložil a kde bych ho měl hledat. Potřeboval bych poradit s nastavením cest, kam co ukládat, zda tam mám doplnit třeba SD kartu, případně kde vlastně najdu knihovnu apod.
Taky by mě zajímalo, jak staré jsou filmy a seriály uvedené na Sosáči? A jak často se to aktualizuje?
A taky bych chtěl najít nějakou možnost se dívat na přenosy NFL, případně další sporty (i ze záznamů) - je něco takového možné?
Budu moc rád pokud se někdo ujme té role rádce a provede mě nastavením (různé video návody jsem zde viděl ale ne se vším jsem si zatím poradil).
 
Citovat
#2
@Jirka123 No, myslím, že takovéto služby "rádce, který tě provede nastavením" tady asi nenajdeš. Většinu odpovědí na tvé dotazy najdeš v příslušných částech fóra. V tomto ohledu ti nezbude asi nic jiného, než hledat v jednotlivých tématech. Přesto zkusím jen několik ťuknutí, snad se pak už chytneš:

Sosáč, stahování filmů - adresář, kam jsou filmy (nebo epizody seriálů) stahovány, chápej spíše jako takové úložiště, ze kterého si pak film nakopíruješ do tvé "filmotéky", kterou pak vidíš z menu Videa nebo ji máš už zařazenou do knihovny filmů nebo seriálů a spouštíš si je jako všechny ostatní. Spouštět si je můžeš i přímo z adresáře download a to dvěma způsoby. Adresář pro download si zařadíš mezi video soubory, pak je spouštíš přes menu videa a nebo z file manageru. Proč ti to nejde nevím, nejříve bys měl popsat, jak jsi se to spouštět vůbec pokoušel.

Sosáč, uložení do knihovny - dáš-li si v Sosáči film nebo seriál uložit do  knihovny, neukládají se tam pochopitelně soubory s video obsahem, ale pouze soubory strm, ve kterých jsou odkazy na soubory uložené "kdesi" na serveru v internetu. To, kam se ty soubory strm ukládají si definuješ v nastavení doplňku (Sosáč).


K stáří souborů Sosáče? Těžko říci, soubory jsou uložená na externím serveru, dostávají se tam různými cestami a záleží případ od případu, kdo a kdy tam nové soubory uloží. Totéž platí i pro četnost aktualizace vlastního Sosáče. Pravidla pro to myslím žádná nejsou (jako v tom smyslu, že se aktualizace provádí jednou za 24 hodin nebo v sobotu dopoledne...)

Přenosy NFL, případně další sporty? To si určitě na fóru už najdeš sám. Vzhledem k tomu, že máš celkem jasno, co chceš hledat, nebude volba hledaných řetězců nijak složitá.
 
Citovat
#3
Díky moc za rady. Našel jsem už v Kodi i uložené soubory, ale nejdou z místa kde jsou uloženy otevřít. Posílám fotky pokusu o otevření ze složky video a  potom i nastavení v Sosáči. Nevím jestli je chybně zadána cesta nebo proč to nejde otevřít.


Přiložené soubory Miniatury
           
 
Citovat
#4
Dobrý den, nevím kde bych měl svůj dotaz zadat tak to zkusím zde. Přemýšlím nad koupí tvboxu Beeling GT1, nebo Vorke z6. Prosím o radu který je lepší a pokud si objednám box z Číny jestli bude podporovat český jazyk. Za radu děkuji
VU+zero4k/ archív czsk premium 1.0.3 , stream cinema 1.0.2
 
Citovat
#5
Zdravím vás som tu úplne nový s kodi nemám žiadne skúsenosti chcel som spojazdniť fusion ale keď chcem inštalovať doplnky vypíše my hlášku že nenašlo server neviete kde robím chybu ešte doplním kodi mam nahodené vo vu+solo4k image openatv 6.1ďakujem za odpoveď
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)