• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lumia s WP8.1 - [NE]snadné obnovení instalace na novém mobilu
#1
Information 
Můj mobil Nokia Lumia 625 mě pomalu začal prudit špatným nabíjecím/datovým mikroUSB konektorem. Po necelých 3 letech se zřejmě mechanicky opotřeboval (kurvítko) a špatně se spojovaly kontakty s nabíječkou. Kleštičky pomohly částečně, pak zatěžovat propojení do náklonu těžkou knihou, ale čím dál s menším úspěchem. Oprava vyjde podle webu aspoň na 680Kč a akumulátor je napevno, takže nevím co ještě vydrží.
Na druhou stranu musím říci, že systém WP8.1 mi vyhovuje, chci hlavně telefonovat, je tu velmi dobře fungující GPS a mapy HERE. Nnechci spoustu aplikací, hry jsem už odinstaloval, i Skype a Facebook. Stačí mi Mapy.cz, Adobe Acrobat Reader, řády DPP, vlakové tabule, DLNA video a IP radio, pak asi dvě systémové, dvě publicistické a mediální (TubeCast, SoundHound) aplikace. Pro internet jsem si přidal Operu, pro komunikaci WhatsApp. Zkoušené aplikace jsem zrušil a ty co chtějí přistupovat k mým soukromým údajům neinstaluji, pokud požadavek není logický. Antivir není potřeba. Telefon chodil rychle jako nový (některé aplikace rychlost ale hodně pokazí) a rozlišení displeje víc než cca 800x480 potřebují jen fandové VR papírové přilby a ti, co mají ostrost vidění létajícího dravce. Jednou za 7 dní se mi automaticky zálohovaly aplikace, kontakty a nastavení na OneDrive s účtem Microsoft a to je pro obnovení instalace to nejdůležitější. Fotky a videa mám na SD kartě.
Takže jsem našel jen o vlas lepší Lumia 640LTE s cenou o něco nižší než můj starý mobil.
Přehodil jsem SIM, SD kartu a spustil první instalaci. Telefon má průvodce a ten mne provedl konfigurací včetně připojení k OneDrive. Displej sice používá jen menší zobrazení ikon (víc na ploše), ale objevily se všechny i se zástupci webů, které jsem na ploše měl. Pak se automaticky doinstalovávaly aplikace a po asi 3 hodinách stahování (nebyl jsem u toho, možná dřív) bylo hotovo. Musel jsem ještě projít systémová menu a ta se přeci jen trochu liší. Něco jsem tedy nastavil jinak a podle svého. Ale celkově - příjemné překvapení a tak to má být.

Prosím, není třeba polemiky, který systém je lepší. Toto je jen informace, jak se WP8.1 na nových mobilech chová a jak snadno šlo do 11.6.2017 přenést osobní nastavení.
 
Citovat
#2
11. 6. 2017 ukončil Microsoft podporu systému pro "chytré" mobilní telefony Windows Phone 8.1 a nadále bude podporovat jen systém Windows 10 Mobile.
Znamená to, že zálohování a obnova z verze 8.1 na/z OneDrive servery přestala fungovat také.
Na mé 640LTE určitě. Upgrade na 10 je doporučený jen čistý a bez záloh!?!

Tentokrát, jak jsem před rokem chválil, mohu říci na adresu této firmy jen jediné:
Ať se smaží v pekle sestupných grafů prodeje svých produktů!
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)