Já mám v provozu displej o úhlopříčce 2,42 palců a při pozorovací vzdálenosti cca 1,5 m je čitelný celkem dobře. S mým horším zrakem stěží přečtu text už ze dvou metrů. Výborně je ale vidět i z větší vzdálenosti "progressbar", tedy ukazatel průběhu.
Doporučuji udělat si test třeba pomocí notebooku a Wordu (nebo třeba LibreOffice). Napiš si nějaký text fontem vhodné velikosti a uvidíš. Jen to chce nějaký nevyhlazený font...
Pokud se týká dotazu na funkčnost displeje z GME, tak není důvod, aby nefungoval. Já všechny displeje ale kupuji na Aliexpressu a např. displej s úhlopříčkou 2,42'' tam lze koupit za cenu menší než 200 Kč včetně dopravy. A v poslední době je doprava docela rychlá.
Problém ale vidím v HW. Moje doplňky (doplněk OLEDproc je závislý ještě několika jiných doplňcích !) jsou dělané výhradně pro LibreELEC. Vím, že existuje LE image pro ODROID N2/N2+, ale pravděpodobně používáš spíše CE. Nevím, jaká je přenositelnost doplňků mezi LE a CE. Ale pojďme předpokládat, že toto problém není.
Je tu však jedna velká komplikace, kterou se pokusím v následujícím textu vysvětlit.
Jedním z doplňků (ale naprosto klíčovým), na kterém je OLEDproc závislý, je také doplněk script.module.luma. A s ním je právě potíž. Vezmu to ale z druhé strany.
Nejprve je třeba připomenout, že (zjednodušeně řečeno) existují dva druhy OLED displejů: displeje s rozhraním I2C a displeje s rozhraním SPI. Když jsem doplněk OLEDproc vytvořil, pracoval pouze s displeji s rozhraním I2C. Avšak byl jsem požádán o rozšíření i na SPI displeje, což se mi nakonec i podařilo. Současný doplněk tedy funguje s oběma typy displejů.
Doporučuji projít si některá témata na fóru LE, jsou tam i některé soubory ke stažení:
https://forum.libreelec.tv/thread/25610-oledproc-add-on
https://forum.libreelec.tv/thread/28802-...ols-add-on
Poznámka: na fóru LE mám identitu LuRu
Pro ovládání OLED displejů (pomocí jazyka Python) existují knihovny luma.core a luma.oled (které jsou obsahem doplňku script.module.luma). Tyto knihovny byly napsány tak, že v případě SPI displejů jsou závislé na knihovně RPi.GPIO. To nebyl problém, protože tuto knihovnu obsahoval doplněk Raspberry Pi Tools. Ten minulý čas je tam proto, že od verze LE12 byla už knihovna RPi.GPIO z tohoto doplňku vypuštěna! Důvod je, že rozhraní "/sys/class/gpio", na kterém je knihovna RPi.GPIO založena, je považován za zastaralý a v novějších jádrech nebude zahrnuto.
Takže po upgradu na LE12 přestal doplněk OLEDproc fungovat. To jsem vyřešil tak, že jsem vytvořil doplněk "Raspberry Pi Legacy Tools", který knihovnu RPi.GPIO obsahuje. Pro současnou verzi LibreELEC (LE12) je to řešení funkční, ale není to perspektivní, protože další verze LE už pravděpodobně rozhraní "/sys/class/gpio" nebudou podporovat. Proto jsem udělal perspektivnější řešení - "upgradoval" jsem doplněk Raspberry Pi Tools, který tak místo knihovny RPi.GPIO obsahuje knihovnu rpi-lgpio. Ta je založena na lgpio, kterou oficiální doplněk Raspberry Pi Tools obsahuje. Knihovna rpi-lgpio totiž knihovnu RPi.GPIO emuluje.
Tady je třeba poznamenat, že knihovna rpi-lgpio je vlastně zbytečný mezičlánek, protože sama je závislá na jiné pythonové knihovně lgpio (která už součástí Raspberry Pi Tools) je. Oslovil jsem i autory knihoven luma, aby reagovali na nadcházející změny v linuxových jádrech. Zatím jsem dosáhl pouze toho, že závislost na RPi.GPIO bude nahrazena závislostí na rpi-lgpio. To nevyžaduje žádné změny v knihovně, pouze při instalaci luma se nekontroluje, zda je nainstalována RPi.GPIO, ale rpi-lgpio. Na moje návrhy, aby mezičlánek rpi-gpio byl vypuštěn úplně vůbec nereagují. Dokonce jsem sám vytvořil funkční verzi takové knihovny, abych dokázal, že to může fungovat. Škoda, že zatím to nevypadá reálně, protože tím by se velmi usnadnilo použití knihoven luma i na jiných SBC, než je RPi. Sám jsem to ověřil na deskách s čipy Allwinner. Nebyl problém si lgpio zkompilovat. Předpokládám, že stejně by to šlo i pro Odroidy. Přinejhorším by se ale dala použít mnou vytvořená alternativní verze knihovny oled.core.
Podívejte se na následující diskuze:
https://github.com/rm-hull/luma.core/pull/278
https://github.com/rm-hull/luma.core/issues/283
https://github.com/rm-hull/luma.oled/pull/394
Poznámka: na GitHubu mám identitu "Pako2".
Ale zpátky k Odroidu. Nemám tušení, zda pro Odroidy existuje nějaký doplněk jako Raspberry Pi Tools, který by obsahoval knihovnu lgpio. Raději budu předpokládat, že ne. Pak lze říci, že displeje s rozhraním SPI není možné používat (ledaže by se vytvořil doplněk "Odroid Tools", obsahující lgpio a doplněk script.module.luma by obsahoval mojí alternativní verzi luma.core). Musíme tedy zůstat u displejů s rozhraním I2C. Je celkem pravděpodobné že i tak bude třeba doplněk OLEDproc upravit (zadání portu a adresy I2C rozhraní). To by ale nemělo být nic složitého.
Možná by bylo daleko jednodušší jít úplně jinou cestou:
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-oled-...omoci-wifi
https://forum.libreelec.tv/thread/25787-...i-via-wifi
K tomu je ale třeba dodat, že od vytvoření už uplynul nějaký čas a chtělo by to udělat nějaký upgrade. Sice to v zásadě funguje, ale nějaké bugy to má. A také by to asi chtělo přejít z ESP8266 na perspektivnější ESP32. Mám to v plánu, ale je málo času ...