• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Možnosti přehrávání streamů v KODI
#1
Mám dotaz, zda existuje nějaké univerzální řešení pro KODI, jak přehrávat streamovaná videa (nebo i hudbu) z různých zdrojů. Vím, že pro přehrávání Youtube existuje doplněk stejného jména, zrovna tak pro Stream.cz, ČT, NOVA a další. Mě by právě zajímala ta možnost, když specializovaný doplněk pro danou IPTV nebo rádio neexistuje, zda je možno to v KODI přehrát a pokud ano, co je potřeba udělat?
Používám KODI založený na LibreElec a mám jejich poslední stable verzi.
 
Citovat
#2
@Radek_Kovacik Kodi na to má několik metod. Potřebuješ pochopitelně znát adresu streamu a pak už stačí ji použít některým ze známých způsobů. Zde se to dozvíš https://kodi.wiki/view/Internet_video_and_audio_streams. Já jsem k tomu také něco napsal zde http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-konvertor-pro-streamy?pid=44323&highlight=strm#pid44323.
 
Citovat
#3
Ten soubor *.STRM je nějaký proprietární pro KODI nebo se plošně používá i v jiných aplikacích? Je k tomu přehrávání nutné mít nainstalovaný doplněk nebo to funguje i v defaultu?
 
Citovat
#4
@Radek_Kovacik -Šoupni sem (pro ty co odpovídají) konkrétní zdroj, ze kterého chceš přehrávat. Pokud požaduješ obecně pro cokoli, je to tak obšírné, že nemá cenu, aby tě někdo tady školil, protože by sem musel kopírovat to, co najdeš v odkazech na webu.
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Tak na zkoušku třeba toto: https://youtu.be/tp9CfNIh0xM
Předpokládám, že je to klasický odkaz na youtube, nikoliv na video samotné. To ovšem nevím, kde zjistit. Zkoušel jsem to ve Firefoxu pomocí toho jejich průzkumníka, ale nezjistil jsem nic konkrétního.
 
Citovat
#6
@Radek_Kovacik No, tak já myslím, že je to v tom mém odkazovaném příspěvku celkem jasně vysvětleno. Do strm souboru musíš vložit odkaz na stream. Nic víc ti tato metoda neudělá. Chceš-li přehrávat stream z Youtube, tak na to máš doplněk. Teď fakt nechápu, co tedy vlastně chceš.
 
Citovat
#7
Asi není univerzální řešení.
1/ Vyrobil jsem si např soubor xyz.m3u a do něj vložil např ty odkazy z YT. Funguje to ve Videa>Seznamy stop.
2/ Instaloval jsem doplněk AudioPodcatcher a používám na streamy/podcasty z ČRo.
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-audiop...i-podcastu
Podcasty z ČTv (např videa Civilizace) jsou udělaný jinak a nemám je,
3/ V doplňku Radio.de (Radio) jsem do souboru pro MyStation (my_stations.json) ručně vkládal/upravoval stanice, které mi chyběly.
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-tipy-n...dio+stream
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
meda: Takže ten odkaz na YT by měl fungovat v tom tvaru, jak jsem jej vložil do předchozího příspěvku? Není nutné, aby to končilo samotným videosouborem?

JiRo: Na tu otázku, zda se typ souborů strm používá i vjiných aplikacích, jsem tam odpověď nenašel. Chápu to správně, že do strm souboru se může vložit pouze jeden stream, zatímco do playlistů jich můžu dát více?
 
Citovat
#9
Na YT není k dosažení soubor v úložišti, je to zprostředkováno adresou streamu (ano, tou cos uvedl). Ty jej, nebo vícero, vložíš do (textového) souboru např m3u, který je potom jako playlist. Jeho syntaxe je v těch odkazech.
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
@meda & @Radek_Kovacik Neřekl bych, že Kodi přehraje odkaz na Youtube Video ve formátu https://youtu.be/tp9CfNIh0xM. To není odkaz na video stream, ale do Youtube. Chcete-li použít video z odkazu jako adresu streamu v Kodi, musíte ho "prohnat" přes Youtube addon. Od toho tam ten addon ostatně také je. Takže místo výše uvedeného odkazu všude, kde chcete to video v Kodi jako stream použít (strm soubor, playlist) je třeba zadat plugin://plugin.video.youtube/play/?vide...p9CfNIh0xM. Takový zápis pak reprezentuje v Kodi adresu streamu, který se předá playeru Kodi. Navíc do informací o přehrávaném videu přepíše z Youtube jak thumbnails tak jméno kanálu/uživatele a popis, který je u videa. Pak to vypadá takto:
[attachment=4111]
BTW U některých addon je dobré si uvědomit, že kromě očekávané funkce - "spustit a používat", je možné je využít i takříkajíc "z příkazové řády". Je to možné i u addon Youtube, popsáno je to v Add-on:YouTube.

@Radek_Kovacik Nevím, jestli nějaká další aplikace umí využívat strm soubory, ale pochybuji o tom. Je to metoda ukládání adres stremů v Kodi, to asi hovoří za vše. Ano, ve strm souboru můžeš mít odkaz na jeden stream, v playlistu pak na libovolný počet. Ale mezi oběma metodami jsou i další rozdíly. Použitím strm soubor se z daného odkazu na externí stream stane položka video databáze Kodi. Je možné k ní například přiřadit nfo soubor a do něj si uložit další info a v extrémním případě je možné vložit je do databáze filmů nebo seriálů.

Další, o chlup složitější, metoda, jak nakládat s videi na Youtube, je použít addon Youtube Library. Zde na fóru se o něm velice stručně píše v Youtube Library. Ten ti dokáže vytvořit z kanálu na YouTube např. seriál (je možné si to zvolit), ve kterém se stane např. každý rok sérií a každé přidané video do kanálu samostatným  dílem v daném roce/sérii. Addon se spouští periodicky, scanuje vybrané kanály a přidává do knihovny Kodi odkazy na videa. Já ten addon používám na kanály co sleduji na Youtube a nemohu si to vynachválit.

Abych to ilustroval, vložil jsem do Youtube Library kanál Kamil Adamec (snad mi to pan Adamec odpustí, ale dal svá videa na YouTube, tak by mu to vadit nemělo), ze kterého bylo výše odkazované video. Kanál jsme vložil jako seriál, takže se vytvořil seriál Kamil Adamec, se sériemi podle roků a v každém roce tolik dílů, kolik videí jich bylo v daném roce do kanálu vloženo. Pokud nyní v kanálu přibude další video, objeví se  jako nový díl v sérii 2018. Viz pár screenshot-ů:
[attachment=4112][attachment=4113][attachment=4114][attachment=4115]
Pozn. Kamil Adamec se nemusí obávat, už jsem ho ze svého Kodi vymazal. GDPR rulezz! 6
 
Citovat
#11
JiRo: To je vidět, že jsi znalec. Já mám KODI přes 4 roky a teprve postupně zjišťuji, co všechno vlastně umí...
Díky za informace.
Ještě se zeptám, když používáš ten doplněk Youtube Library, stačí Ti stále kapacita disku nebo SSD na ukládání těch YT kanálů a příspěvků? Není to kapacitně moc náročné?
 
Citovat
#12
@mJiRO, @Radek_Kovacik -Pravda, to jsem s tím odkazem YT nějak víc než zjednodušil. Já vždy hledal z různých zdrojů na webech, až jsem našel stream, který v playlistu funguje. Většinou pro audia/radia. Videa kdysi chodila tato http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-filmy-...tv-streamu
Kodi 19/20 -LibreELEC -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#13
@Radek_Kovacik Ano, paměťově Youtube Library náročnější je. Dá se to rozdělit na tři oblasti:
  • soubory strm a nfo, ve kterých je uloženo volání pluginu s odkazy do youtube (strm) a pak další informace, které jsou použity při vkládání do knihovny Kodi (nfo) - tohle prakticky vůbec neřeším. Jednak je to pár desítek/stovek byte pro každé video a jednak to mám uložené na NAS, aby to mohly využívat i ostatní stroje
  • zvětšení obsahu knihovny Kodi - ani tady to není nijak dramatické, stále to jsou desítky/stovky byte pro jeden záznam/video
  • thumbnails cache - to už je horší, tady ten nárůst může být už podstatnější, protože se do této cache ukládají všechny použité obrázky (náhledy, pozadí, atd.). Tady člověk musí s jistou významnou spotřebou paměti na disku počítat. Vedou se tu na fóru diskuse, kolik paměti je třeba por Kodi, já se snažím u LibreELEC začínat minimálně na 8 GB, ale raději (jde-li to) volím více. 16 nebo 32 GB. Jen pro ilustraci - Moje instalace v obýváku - LibreELEC na Intelu - SSD disk pro systém a data Kodi má 60 GB. Je to hodně, ale jsem v klidu. Kodi i s thumbnails se po několika měsících provozu pohybuje kolem 6 GB. Pokud chci prostor pro vytvoření zálohy, potřebuji k tomu mít disk s minimálně dvojnásobkem paměti. To už jsme na 12...
Jak už jsme napsal, mohu Youtube Library addon, zvláště máš-li zájem sledovat v Kodi Yutube kanály nebo uživatele, jen doporučit. Je to skvělé, když do sledovaného kanálu přibude nové video a mně se to (samozřejmě po nějaké prodlevě) objeví mezi přidanými epizodami i s náhledem ve widgetu Home stránky.

BTW Ty videa Kamila Adamce jsou boží. Samozřejmě, dneska to už dokáže s komerčními quadrokoptérami téměř každý, ale pověsit si kameru na vlastní model letadla, a letět s tím tak, aby se na to dalo koukat, to už je přeci jen jiná liga.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)