• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MT SGS7 - nejede streamování
#1
Zdravím všechny, 
chtěl bych Vás požádat o pomoc s nastavením.
Mám MT SGS7 s Androiden 7.0, v telefonu aplikaci Kodi 17 a v televizi Chromecast 3660. Může mi prosím někdo poradit, pokud možno krok po kroku, s nastavením? Nedaří se mi spustit sreamování.
Moc děkuji předem a omlouvám se, pokud to sem nepatří
 
Citovat
#2
Když už to dopadlo tak, že tady nikdo Kodi v mobilu nepoužívá, a nebo nechce poradit, zkusím to tedy sám.

1. do telefonu nainstalujete Kodi nebo SPMC. Je to asi celkem jedno, záleží co komu bude vyhovovat víc. Mně osobně Kodi neustále padalo, tak jedu na SPMC. Obě apky najdete na Obchod play v telefonu, takže nemusíte odnikud nic stahovat.

2. Kodi nebo SPMC nastavte podle  tohoto  https://www.youtube.com/watch?v=sG1Ckoa3fg4

3. nainstaloval jsem si do telefonu aplikaci BubbleUPnP. Aplikací, které by měly umět streamovat do chromecastu, případně jiných zařízení, je spousta. Já jsem vyzkoušel LocalCast, Yatse, ale zůstal jsem u BubbleUPnP. Nevýhodou této aplikace je, že pokud vám bude vadit časové omezení přehrávání, myslím že 20 minut, budete si muset za 85,- Kč koupit licenci. Nastavení BubbleUPnP je celkem jednoduché, Pouze v Settings/Chromecast kliknete na Instal local transcoding, který se automaticky stáhne a nainstaluje do aplikace.

4. protože ani Kodi, ani SPMC nejsou nastaveny primárně úplně dokonale, je potřeba si do nich nahrát ještě jeden malý soubor, díky kterému se vám budou tyhle aplikace spojovat se streamovací aplikací,  v mém případě BubbleUpnP. Tento soubor má název playercorefactory.xml. Tady budete potřebovat v telefonu nějakého správce souborů. Já používám ES File Explorer. Ať už používáte tento nebo jiný, musíte jít do nastavení a povolit Zobrazit skryté soubory. Cesta pro nakopírování souboru je v mém případě ( používám SPMC) Android/data/com.semperpax.spmc16/files/.spmc/userdata/playercorefactory.xml. Pro ty, co používají Kodi, je cesta úplně stejná, jen místo com.semperpax.spmc16 je org.xbmc.kodi.

5. soubor playercorefactory.xml obsahuje odkazy na různé stremovací nebo přehrávací aplikace, díky kterým se dá obsah Kodi nebo SPMC spustit. Dá se najít na internetu, Jen pokud budete chtít používat BubbleUPnP jako já, budete si ho muset v nějakém editoru upravit. Jednak v něm po stáhnutí BubbleUPnP nejspíš vůbec nebude, a pak pokud ho nebudete chtít vybírat ze všech, které vám Kodi nebo SPMC nabídne, ale budete ho chtít jako výchozí aplikaci.

6. pokud jste všechno udělali správně, tak když si teď v Kodi nebo SPMC kliknete na soubor, který chcete přehrát spustí se vám, v mém případě BubbleUPnP. Pokud si netroufáte na úpravu souboru playercorefactory.xml, podržte prst na souboru v Kodi nebo SPMC, který chcete přehrát, a vyberte si z nabídky streamovacích a přehravacích aplikací.

Doufám, že jsem vše vysvětlil srozumitelně.
Jelikož každý telefon je trochu jiný a v každém je i trochu jiný Android, nedokážu zaručit, že to bude fungovat všem. Doufám, že snad většině ano. V případě nejasností nebo problémů zkuste napsat. Pokud budu vědět, rád pomůžu nebo poradím.
 
Citovat
#3
Každopádně přiložený PlayerCoreFactor.xml by možná pomohl trochu víc, než popis toho, co udělá klik.

Podle mně je Chromecast defaultně pod kontextovým menu "Přehrát pomocí...", alespoň já tam vidím TV a všechny zgarby, které umí streamovat.
Custom PlayerCoreFactory.xml by měl sloužit podle mě právě k tomu, aby se mohly nasatavit jiné rules než default, tedy jestli musím třeba na protokol HLS přes kontextové menu, aby to hrálo, dá se toto pravidlo právě do tohoto souboru
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#4
Ona bude správně ta možnost a) - Kodi v mobilu nikdo nepoužívá či pouze velmi ojediněle ...

Každopádně děkujeme za návod a neboj se, on se někdy někomu 100% hodí  Thumbup
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Pro mě za mě, tady je https://uloz.to/!GWsXj774HuE4/playercorefactory-xml
Ale jestli to někomu k něčemu bude, to nevím. Soubor je upraven pro moji potřebu, pro výchozí spuštění BubbleUPnP. Pro výchozí spuštění jiné aplikace by se samozřejmě musel upravit.
 
Citovat
#6
Ano bezva.

Je to z Wiki a jsou tam navalen do všeho bez rozmyslu Bubble, jako external player, všechny examply ponechány, nejsou ani zapoznámkovany.

Podle tohoto přehráváš DVD Image (snad i s menu, je to ISO) z mobilu přes Bubble na Chromecast. 9
Nevím, možná opravdu ten Bubble ztopoří všecko.
Protože řádek

<rule video="true" player="BubbleUPnP"/>

říká Kodi, že má jakékoliv video bez ohledu na kodek, kontejner či náboženství poslat Bubblovi.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)