• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Můj začátek s Android krabičkou Tanix TX3 Mini
#1
Již několik let u mě doma vždy za televizí visí a nebo leží nějaké RPi a nebo v obýváku je to dokonce Mac mini, který zajišťuje chytrou televizi. Nejvíce k tomu samozřejmě pomáhá Kodi.


Počátek, kdy jsem se snažil udělat svou televizi chytrou sahá až do doby, kdy jsem ještě žil s rodiči. Moc peněz nebylo, takže jsem tehdy měl napojen stolní PC a v něm ještě tehdy Windows Media Center. Ten byl na dlouho mou jedinou vstupenkou do chytrého přehrávání. Pak přišlo na svět první RPi 1 a já ho ze zvědavosti koupil. Bohužel nebyl čas něco z něj bastlit a tak šlo na rok do šuplíku. Tam jsem ho našel a rozhodl se ho nějak využít. Počítač už u televize nahradil Mac mini, který už běžel s XBMC (Kodi). Na RPi jsem našel OpenElec a ten naisntaloval. Byl jsem překvapen jak malá a energeticky nenáročná věc může ležet za televizí. RPi 1 mělo i výhodu v tak nízkém odběru, že se dalo napájet z USB na televizi. Takže po přestěhování k přítelkyni došlo na to, že mac mini byl v obýváku a RPi šel za televizy do ložnice, kde se občas používal.


Následoval upgrade na RPi 2, který už bohužel vyžaduje napájení ze sítě. Ale rychlost byla na míle od RPi 1, takže jsem na tuto nevýhodu rychle zapomněl. Následovalo další stěhování do vlastního bytu. Tam už byly televize 3 a tak jsem vytáhl opět RPi 1 ze šuplíku a dodnes slouží v kuchyni. Ovšem rychlost už je natolik pomalá, že jsem se po přečtení jednoho článku o nákupech s Číny rozhodl zkusit vyměnit dosavadní RPi a mac za android box.  


A jaký byl důvod, že jsem nekoupil lepší RPi a nepostavil opět chytrou TV na něm? Rád zkouším nové věci, takže jsem si řekl proč nezkusit jinou platformu. A dalším důvodem byla cena. RPi variantu bych pod tisíc korun nedal dohromady. Takže po přečtení článku, kde byl android box za 7 stovek jsem neváhal a řekl si, že to zkusím. Objednal jsem a dnes dorazil. Toto jsou první dojmy a pokud bude zájem přidám i nějakou menší recenzi po delší době používání.


Takže pro jaké železo jsem se nakonec rozhodl a proč?


Vyhrálo zařízení Tanix TX3 Mini TV Box. A důvodu je několik. Sehnat levnější box než RPi šlo delší dobu, ale ty nesplnily moje požadavky. A tím byl pokud možno co nejnovější android. Tanix má v sobě android 7. Dále měli málo RAM. Tanix má krásný 2GB ano mohlo by být více, ale na mé použití by to mělo stačit. Dále paměť. Tanix má 16GB s toho je volných ve skutečnosti 11GB. A to vše jsem dostal za 7 stovek. Plus v balení byl HDMI kabel, napájecí adaptér a ještě takový nouzový ovládání. Tudíž vše pro zapojení a okamžité spuštění.


Box má malé rozměry a jeho velikost je dost podobná RPi krabičce. Tanix má ještě navíc malí displej, který zobrazuje hodiny a WiFi připojení. První spuštění proběhlo hladce. Zadal jsem svůj nově založený google účet. Protože nechci aby můj privátní účet byl zadaný v boxu, ke které má přístup každý doma. (jde hlavě o bezpečnost kvůli platbám a notifikacím)


Po spuštění chvilku trvalo než se systém dal dohromady. Stahoval aktualizace aplikací a nevím co vše ještě. Takže bylo jeho prostředí pár minut pomalejší než bych čekal. Dalším problémem bylo kodi. To je v hlavním menu, ale bohužel po spuštění se celé kodi zaseklo. Po restartu jsem zjistil, že verze Kodi je starší a nejde aktualizovat přes obchod Play. Zároveň jsem zjistil, že výrobce do Kodi nacpal své doplňky a ty mi působily jen problémy. Naštěstí šlo Kodi snadno odinstalovat a přes obchod stáhnout aktuální čistou verzi. Ta už po spuštění běžela hladce jak má. Doinstaloval jsem své oblíbené dpolňky a doplněk na internetovou TV. Vše po prvním osahání běží a zatím jsem nenarazil na další problémy.


Protože jsem chtěl box ovládat i jinak než přiloženým ovladačem, tak jsem našel aplikaci CetusPlay. Do samotného Tanix se instaluje CetusPlay - Tv Remote Server a do telefonu či tabletu CetusPlay-No. 1 Android TV box/ Fire TV remote&cast. Bohužel jsem nenašel nic pro systém iOS a možnost ovládat přes něj. Pokud někdo má nějaký typ rád vyzkouším, aby šlo ovládat box i přes iPad a iPhone.


Zatím jsem neměl moc čas se zavrtat do hloubky a otestovat co vše box zvládne. Ale nyní ho čeká zkouška, kdy nahradí na pár dnů Mac Mini v obýváku :-) sám jsem zvědav zda ho dokáže plno hodnotně nahradit.


Pokud máte nějaké dotazy určitě pište a zkusím na ně odpovědět. A pokud bude zájem přidám i nějaké foto. Jak krabičky, tak prostředí androidu
 
Citovat
#2
Zkus mi pls vyzkouset aplikaci Horizon GO.
Apple TV 4K gen.2 - tvOS 15.2 (iSCC, KODI 19.3) & HomePod - audioOS 15.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + KODI
iPhone 13 Pro 512 GB - iOS v15.4 (KODI 19.3) & Apple Watch 7 Nike+ 45mm v8.5
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v15.4 (KODI 19.3)
 
Citovat
#3
Myslíš jako nějaký doplněk pro kodi nebo jen aplikaci pro Android?
 
Citovat
#4
V hledání mi vyskočily stránky tinydeal (na obrázcích dvě odlišná DO) a gearbest, banggood atd.
První otázka -  Z jakého obchodu a co za DO?
A druhý dotaz - Má to umět 4K což Kodi asi neumí, ale FHD by mělo. S jakým max rozlišením ti Kodi chodí bez trhání nebo výpadků?
Ja a ještě - Můžeš vyzkoušet pro Kodi ten digitální SPDIF výstup pro zvuk?
Díky!
Kodi 19 -LibreELEC 10 -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint21/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Kupoval jsem na gearbestu když byl v akci.

https://m.gearbest.com/tv-box/pp_698084.html?wid=21

Jediné co je jiné je samotný displej, který zobrazuje trochu jinak než ukazují. Po obědě nafotím bude čas.

4k nemám zatím na čem pouštět, takže to pro me nebyla priorita. Ale zkusím stáhnout nějaký 4k na test.

A digitální zvuk bohužel není kde zkusit. Jen v nastavení je možnost na něj přepnout.

Edit: a co jsem koukal neměl by být problém v kodi spustit 4k video. Takže po obědě otestuji zda to tanix dá :)
 
Citovat
#6
Tak jsem nafotil a natočil video přikládám zde album.

https://photos.app.goo.gl/MTFNVd7SHgqSXvGi1

Omlouvám se za kvalitu videa. Bylo to na rychlo telefonem.

Jinak tanix je připojen jen přes WiFi. Kabel jsem zatím nezkoušel zda by byl verdikt lepší. Full hd nebyl problém jen pokud nebylo s 60 snímky. Tam už se dost video sekalo. A 4k bych nedoporučil. Video už se hodně sekalo a byl i rozhozen zvuk.

Další neduh na který jsem přišel, že na android kodi nejde doplněk dailymotion. Video se sice spouští ale sekne se. To se mi na Mac a ja RPi nestalo. Zatím nevím zda to půjde nějak vyřešit.
 
Citovat
#7
Díky za video. Někdo tu uvedl, že mu Android krabička přehrává filmy lépe vlastním přehrávačem (byť nekomfortně) než Kodi na ní. Je to tak i u TX3 Mini?
Kodi 19 -LibreELEC 10 -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint21/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
jo levnejsi varianta k S905X , neumi 4K @ 60fps, mozna cenou tento amlogic prorazi :-)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#9
Jiný přehrávač určitě až bude čas zkusím.

Jinak musím pochválit, že tato čínská krabička nemá v sobě moc balastu od nich. Je tam skutečně jen pár aplikací. Co jsem koukal na některé jiné krabičky tak měli občas spousty aplikací pro jejich trh.
 
Citovat
#10
Tak zkusil jsem vlc a v něm jede 4k úplně v pohodě. Možná videa co jsem stáhl na test mají nějaký špatný kodek. Až bude více času zkusíme stáhnout i jiné 4k
 
Citovat
#11
Myslím si, že cokoliv s procesorem Amlogic S905W nemá cenu kupovat. Tento procesor umí pouze 4K@30fps. Cenově stejný procesor Amlogic S905X umí 4K@30fps + 4K@60fps.
 
Citovat
#12
@ Cinda ale ta cena, nekup to
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#13
tento týden jsem ho kupoval na wishu za 564 kč
Jaké ti kodi ukazuje v nastavení rozlišení??
Philips tv,kodi 18
 
Citovat
#14
Tak rozlišení posílám až nyní. Je tam kodi a pak systém.
[Obrázek: cd0c6c95ec0f79882aca73f111e7a2d9.jpg][Obrázek: b1b79a2df8c440ad4de47c0bb2282b52.jpg]
 
Citovat
#15
DrazekV:Tak to jsem si myslel pokud chceš mít full hd tak si nainstaluj místo kodi FTMC to jsem tam dával já je i svižnější a nebo zkus jinou odnož kodi třeba spmc musiš vyzkoušet :-)
Philips tv,kodi 18
 
Citovat
#16
Je to jen krabička v ložnici kde až tak kvalitu neřeším :) ale určitě zkusím i tvé varianty. Až někdy odejde hlavní krabička v obýváku (mac mini) tak tam budu kvalitu chtít určitě.
 
Citovat
#17
Já zas sháním 2x krabičku s s905/s905x + 5ghz wifi + remote aby mělo extra "STOP" tlačítko a ne jen "PAUSE/PLAY" .....
Bohužel to splňuje jen Aplus/ A+ na Aliexpressu.. zatím jen ve velko odběru... takže čekám..

Máte tip pro mě?

Důvod je čístý LE....
::: 3x Beelink Mini MXIII-II - CE 9.2 v NAND (1x private TVH server) ::: 1x Mi Box S - Android TV ::: Správce DB SCC :::
 
Citovat
#18
Již v nabídce Aplus, na Ali ale cena se mi nelíbí  1 + 200pošta + daň  8
Aplus Aliexpress
::: 3x Beelink Mini MXIII-II - CE 9.2 v NAND (1x private TVH server) ::: 1x Mi Box S - Android TV ::: Správce DB SCC :::
 
Citovat
#19
Koukal jsem a pošta je normálně free. A daň je o štěstí zda to projde nebo ne bohužel.
 
Citovat
#20
@otava5

... a zde by se něco nenašlo → TomTop ?
... vybrat s možností zaslání z DE (pokud to půjde), přiveze Ti to do 3 dnů PPL až domů a bez nějakých poplatků  4
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)