• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Načítání KODI 19
#1
Dobrý den,
už dlouho přemýšlím nad tím, proč se mi na různých místech načítá KODI různou rychlostí. A ten rozdíl v době načítání je opravdu velmi výrazný.
Doma se KODI otevře prakticky hned po kliknutí na ikonu a program dále reaguje bez problémů a nějakých záseků. Notebook je připojen k síťovému adaptéru s Wifi 5.
Jenže když jsem během týdne na přechodném bydlišti v jiném městě, KODI se na tom samém notebooku načítá vždy minimálně 2 až 3 minuty. Při přeskakování mezi nabídkami pro nastavení nebo zejména v doplňku Stream Cinema, který maximálně využívám, dochází velmi často k zasekávání a trvá další asi 1 minutu než se program pohne dál. Jinak na tomto místě mohu přehrávat videa i o velkém objemu dat, i když samozřejmě jen do maximální rychlosti sítě, která je nizší než doma. Notebook je zde připojen k síťovému adaptéru s Wifi 4.
Tento problém se týkal i jiných notebooků, které jsem na daných místech použil. Můžete mi prosím vysvětlit, jestli to může být zapříčiněno n třeba pomalejším adaptérem, i když tak dlouhé načítání programu je opravdu zarážející. Nikoli přehrávání videa, ale jen načítání samotné aplikace. Načíst by se měl program obecně všude stejnou rychlostí, když je nainstalován na daném zařízení, není to tak? Rozdíl by pak mohl nastat jen v následném přehrávání videa v doplňku Stream Cinema podle rychlosti sítě. Vůbec to nechápu. Nebo je možné provést nějaké nastavení programu KODI, aby se všude načítal, tak jak má? Budu rád za jakoukoli radu.
Předem děkuji.

PS: Mám pocit, že se to začalo projevovat až od verze 19.
 
Citovat
#2
Máš ve správci souborů (v Kodi) připojené nějaké domácí síťové disky, adresáře?

Jaké údaje vidíš načtené v Kodi - Systémové informace - Síť (IP adresa, maska, brána, DNS) doma a jaké v přechodném bydlišti?
Kodi 19/18.x -LibreELEC 10/9.x -BerryBoot -RPi4/3/0/w -LinuxMint/W10/Android 11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)