• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Načítání KODI 19
#1
Dobrý den,
už dlouho přemýšlím nad tím, proč se mi na různých místech načítá KODI různou rychlostí. A ten rozdíl v době načítání je opravdu velmi výrazný.
Doma se KODI otevře prakticky hned po kliknutí na ikonu a program dále reaguje bez problémů a nějakých záseků. Notebook je připojen k síťovému adaptéru s Wifi 5.
Jenže když jsem během týdne na přechodném bydlišti v jiném městě, KODI se na tom samém notebooku načítá vždy minimálně 2 až 3 minuty. Při přeskakování mezi nabídkami pro nastavení nebo zejména v doplňku Stream Cinema, který maximálně využívám, dochází velmi často k zasekávání a trvá další asi 1 minutu než se program pohne dál. Jinak na tomto místě mohu přehrávat videa i o velkém objemu dat, i když samozřejmě jen do maximální rychlosti sítě, která je nizší než doma. Notebook je zde připojen k síťovému adaptéru s Wifi 4.
Tento problém se týkal i jiných notebooků, které jsem na daných místech použil. Můžete mi prosím vysvětlit, jestli to může být zapříčiněno n třeba pomalejším adaptérem, i když tak dlouhé načítání programu je opravdu zarážející. Nikoli přehrávání videa, ale jen načítání samotné aplikace. Načíst by se měl program obecně všude stejnou rychlostí, když je nainstalován na daném zařízení, není to tak? Rozdíl by pak mohl nastat jen v následném přehrávání videa v doplňku Stream Cinema podle rychlosti sítě. Vůbec to nechápu. Nebo je možné provést nějaké nastavení programu KODI, aby se všude načítal, tak jak má? Budu rád za jakoukoli radu.
Předem děkuji.

PS: Mám pocit, že se to začalo projevovat až od verze 19.
 
Citovat
#2
Máš ve správci souborů (v Kodi) připojené nějaké domácí síťové disky, adresáře?

Jaké údaje vidíš načtené v Kodi - Systémové informace - Síť (IP adresa, maska, brána, DNS) doma a jaké v přechodném bydlišti?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Omlouvám se, že píšu až nyní. 
Již dlouho nemám ve Správci připojeny žádné síťové disky. Síťové disky jinak mám pouze doma, kde problém není. V druhé lokaci, kde je problém s rychlostí spouštění a také výrazným zasekáváním při přeskakování mezi různými položkami v KODI žádné sťové disky nemám. Ale mám možnost se přes VPN připojit k domácí síti, ovšem to jsem už velmi dlouho nepoužil.

Nyní k Systémovým informacím

- doma
IP adresa: 10.9.27.11
maska podsítě: 255.255.255.0
brána: 10.9.27.1
primární DNS: 109.108.107.106
sekundární DNS: 109.108.109.108

- přechodné bydliště
IP adresa: 192.168.1.32
maska podsítě: 255.255.255.0
brána: 192.168.1.1
primární DNS: 192.168.1.1
sekundární DNS: nic není uvedeno
 
Citovat
#4
@Reliant Východiskem pro analýzu by v tomto případě měl být log (se zapnutým debug). Tzn. nastavit logování, restartovat počítač a spustit Kodi. Po náběhu Kodi pár minut počkat, až skončí iniciální náběh všech addons a widgetů (jsou-li nějaké) a pak zkusit to, o čem píšeš "a také výrazným zasekáváním při přeskakování mezi různými položkami v KODI". Pak Kodi ukončit a poslat sem odkaz log. Primárně bych tam také cítil to, co naznačuje @meda, tady že do toho promlouvá nedostupnost tvých domácích síťových disků v té druhé lokalitě. To, že sdílené zdroje nemáš definované ve správci souborů ještě nic neznamená, podle toho, co píšeš, je asi budeš mít sdílené jinde (video, audio, ...).
 
Citovat
#5
Zkoušel jsem ještě aktivovat VPN pro připojení odjinud do domácí sítě a KODI se v tomto případě spouští rychle jako doma. Procházení položek aplikace je také bez problémů. A ano v notebooku mám v Tento počítač namapované složky síťových disků. Jenže při aktivním VPN se ruší Wi-fi připojení k místní síti.
 
Citovat
#6
@Reliant No, takže ty závěry uvedené dříve, se potvrdily. Když jsi z té druhé lokality přes VPN připojený domů, tak vše běží jak má. Chceš-li tedy používat Kodi i mimo domácí lokalitu (a bez VPN), a nebýt obtěžován lagováním, které je více než pravděpodobně způsobeno nedostupnost sdílených disků z domácí lokality, tak tam ta nedostupná sdílení nemůžeš mít. Snad by šlo vyrobit v Kodi další profil, ve kterém budeš mít nadefinovaná pouze ta sdílení, která budou dostupná v té druhé lokalitě.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)