• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastavení CEC adapteru
#1
Ahoj,

dva dny jsem majitelem Pi 3 (koupeno jako komplet z rpishopu) a ve spoustě věcí mi fórum po hledání pomohlo, ale pořád trochu laboruji s nastavení CEC adapteru (verze: libCEC 4.0.1 - firmware v1). Nemám problém s tím mít malinu zapnutou i podle zkušeností z vláken a řešenému odběru. V zařízení mám pouze SD kartu bez HDD atd., napájení originálním adaptérem. Už jsem si prošel i "černou obrazovkou" po spuštění, ale to jsem zatím vždy vyřešil aplikací Yatse v telefonu a restartováním systému (při úplném záseku nepomohlo ani to teda). Dnes se mi ráno stalo, že jsem přišel k TV a byla zapnutá i s domácím kinem, řešilo se to tu taky, ale v souvislosti s napájením z USB z TV, což nemám. Ještě uvidím, možná jsem to večer "blbě" vypnul, ale přijde mi to nepravděpodobné. Oproti prví noci, kdy bylo ráno vše ok, jsem dal v nastavení možnost v Kodi uspat po 40 minutách.

S tímto bych chtěl poprosit o zkušenosti, případně screeny nastavení CEC adapteru v kombinaci třeba s tím nastavením uspání v Kodi. Nedokážu si právě představit jak se Pi chová po vypnutí TV (vypne i kino), vzhledem ke všem možnostem nastavení CEC adapteru (některé možnosti jsou pro mne trochu zavádějící a nevím co přesně ovlivní). Teď po zapnutí vždy vidím úvodní obrazovku na poslední zvolené akci, ale zda se budí nebo nebudí nevím. Možná hloupé otázky, ale potřebuji jen utřídit informace a zkušenosti dobrého nastavení. 

Zapojení: Rpi3 - hdmi - LG kino - hdmi - TV (TV: Panasonic TX-L42ET5E, kino: LG BH7520T) 

Díky.
Vorke Z6 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
Odroid N2 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
 
Citovat
#2
Nemám žádný mezičlánek ("kino") mezi RPi2(3) a TV Samsung. Proto nebudu radit, jen popíši moji funkci.
Mám nyní BerryBoot a LibreElec/Kodi 17.1 Krypton (dříve jen OpenElec a funkce CEC byly stejné). CEC jsem nenastavoval, je prostě v Kodi tak jak je. V TV mám povoleno "AllShare" (poznámka**1) a "Anynet+ (HDMI-CEC)". Napájení RPi je z adapteru 230V. První start RPi/BB/LE/Kodi (od napájení) probudí TV. TV Samsung nemá mechanické vypínání.

Při volbě jiného zdroje (u mne TV kanálu) se Kodi na RPi uspí (způsobí to signál CEC).
Při zapnutí TV jako kanály TV stále Kodi spí, při přepnutí na HDMI vstup (kde je RPi) se Kodi probudí. Kodi nevypínám, přepnu TV na kanály a pak TV pomocí D.O. vypnu (poznámka**2).

Pokud jsem přehrával například film, je tedy uspáním zapauzován a spustí se od posledního místa - času.
Nic jsem nemusel vymýšlet, tak mi to vyhovuje.

Poznámky:
**1 - AllShare je funkce jako UPnP/DLNA, uplatní se přes síť, kterou ale do TV zapojenu nemám.
**2 - Tady je ve vypínání jediný rozdíl, pokud vypnu TV pomocí D.O. přímo na HDMI vstupu RPi, nedojde k uspání a zapauzování!!! S tím musím počítat.
Společně s uváděnými potížemi s jinými typy TV vidím, že všude je něco nedomyšlené.


EDIT: Doplnění z pozdějších poznatků: A/ Samovolné zapínání Kodi (RPi napájené vlastním zdrojem) a tím probuzení TV přes CEC může dělat nekompatibilní doplněk se starou verzí Kodi. U mne to byl "mp3play", který ale už je dnes out.
B/ Samovolné obnovení napájení TV do portu USB (ze kterého je napájené RPi) způsobuje u smart TV Samsung nastavení v menu - periodicky detekovat aktualizace přes internetovou síť. Start RPi probudí přes CEC i TV.
Kodi 19 -LibreELEC 10 -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint21/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Díky ti, už jsem myslel, že tu zůstanu v zapomnění :) 

Mám nějakým způsobem teď nastaveno, možná to nebude daleko od defaultu a asi zatím ok (to "samovolné" probuzení byl asi renonc), vypnul jsem tedy to uspání v KODI, tak jestli třeba to to mohlo udělat.... Akorát nevím, zda když přepnu na jiný vstup např. satelit, tak zda Rpi následně "spí" jak píšeš, vždy když se vrátím, tak mám aktivní spořič obrazovky (Dim) a tudíž akorát zatmaveno (jelikož mám v uvedeném nastavení "uspání" vypnuto, tak to vidím bledě :/ ). Zkoušel jsem i verzi se zapojením do TV, ale nešel mi zvuk resp. jen po přepnutí na 2.0, tak jsem zůstal u varianty zapojení do domácího kina (je to teda trochu ořech napřepínat vstupy na TV a následně na kině :) )
Vorke Z6 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
Odroid N2 - CoreELEC v9.2.2 - KODI v18.6 - skin Aeon Nox Silvo
 
Citovat
#4
Skus se podívat do menu TV a pokud možno najdi jestli je možné vypnout v TV CEC pokud ano tak před zastavením tv to vypni a máš klid.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)