Vzhledem k tomu, že mě oslovili kamarádi a známí s problémy ohledně chlazení RPI, obzvláště RPI4, jsem sepsal moje poznatky a zkušenosti s aktivním chlazením. V přiloženém souboru máte trochu teorie, pár nákresů a fotek jak to dělám.
omluva zapomněl jsem na obrázek
@Lucky005 ano určite by to šlo ale pozor zde může dojít k proudovému přetížení. A já jsem v přiloženém souboru navíc napsal, že potřebuji mít GPIO celé přístupné.
@mars4550 meda odpověděl za mě a navíc v připojeném pdf je odkaz i na toto řešení. Jak meda napsal je tam mnoho potenciálně možných způsobů řešení a já se pokusil o popis toho co jsem zkusil a používám. Nemyslím si že to je ideální a jediné, ale za mě funkční a jednoduché.
@jkmh Schottkyho diody by šly použít, jen si myslím, že úbytek napětí 0,3V je už dost malý. Právě dodělávám jednu chladící vložku, tak to zkusím a podám report.
@jkmh: To je úplně jedno, prostě napěťový úbytek krát proud rovná se výkon, zde vyzářený jako teplo. O kolik se rozhodne zmenšit napětí, tolik promění v jinou než točivou energii ventilátoru.
Podle mne je to zanedbatelné teplo, protože proud je malý. Noctua 40x40x10 na 5V má psáno 0,05A.
Vedel by mi niekto pomocť z tymto chladenim z prvého príspevku?
Na libreelecu sa mi nedarí spustiť ten script. Neviem ako dať do autoštartu.
do tejto zložky (/storage/.config/autostart.sh) som dal subor autostart.sh subor vetrak.sh som dal do rovnakej
zložky autostart.sh vyzerá takto
(
echo "works" >>~/autostart.log;
)&
nohup ./vetrak.sh &