• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neoficiální doplněk Kodi obsahuje malware a zneužívá hardware k těžbě kryptoměn
#1
Exclamation 
Kodi, populární multimediální platforma používaná na PC, Smart TV a další zařízení, obsahuje v jednom neoficiálním repositáři kód pro těžbu kryptoměny schovaný za běžnou aktualizací doplňku.

Více zde >>>
X96 MAX plus CoreELEC 20.2 / NAS Synology DS215j - DSM 7.1 / ODROID C2 - Home Assistant
 
Citovat
#2
Kolik znáš oficialnich doplňků nebo 3rd party pluginu, ktere podporuji to co pravdepodobne chceme vsichni - filmy, serialy, hudbu?
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#3
Však se tam píše "v jednom neoficiálním" a to znamená jen to, že se nejedná o "kodi add-on repository", který je součástí Kodi instalace.
Moje chápání je takové, že férový repositář "třetí strany" je ten, který je budován s jasnými zásadami neškodit uživateli ani dalším vývojářům a jeho kód je veřejný.
https://kodi-czsk.github.io/repository/b....kodi-czsk
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
@matchboxx Ne úplně jsem pochopil otázku. Patrně ti jde o to, že vlastně většina doplňků/repozitářů je neoficiální, což je samozřejmě pravda. Ale ta otázka potom neměla směřovat autora příspěvku, který text jen citoval, ale na autora článku. A máš samozřejmě pravdu, že bez oficiálních addon/repozitářů by Kodi pro většinu uživatelů bylo k nepotřebě.

Je samozřejmě otázka, co je to oficiální addon/repozitář. Určitě jsou to ty, které jsou součástí instalace Kodi a pak za ně můžeme pokládat ty, které jsou součástí různých klonů a distribucí. Pokud si tyto klony a distribuce instalujeme, implicitně jim věříme a měli bychom tedy věřit i addon a repozitářům, které jsou součástí jejich instalace. U všech ostatních to tak už ale není. Oficiální repozitář (a addons v něm) tak není ani náš Kodi CZ & SK Doplňky. Ale věříme mu, protože bez něj by Kodi pro mnohé skutečně ztratilo smysl.

Buďme rádi za to, že @MarioHP na tento článek upozornil. Je jenom dobře to připomínat, i když s tím pravděpodobně málokdo co udělá. Prohlížet si kód každého přidaného addon určitě nikdo nebude, nehledě na to, že většina uživatelů by škodlivý kód v něm ani nepoznala. Tak je to alespoň dobré upozornění na to, že pokud se po instalaci nějakého addon začne Kodi chovat divně, může za tím být i to, že si uživatel natáhl nějako "škodnou". A nemusí jít hned o zlý úmysl. Řada autorů nectí zásady a principy a kolikrát i v dobré vůli provedou něco, co v Kodi po instalaci jejich addon způsobí menší či větší problémy. Je to také dobrá připomínka k tomu, aby uživatelé Kodi nezapomínali na zálohování. A instalace nějakého neznámého doplňku z neznámého repozitáře je dobrým důvodem k tomu, aby před ním záloha proběhla. Návrat zpět v případě, že nově instalovaný addon začne dělat problémy, je pak otázkou několika málo minut a není třeba hned přeinstalovávat celé Kodi.
 
Citovat
#5
@JiRo presne to jsem mel na mysli, ale autora clanku nezname a citaci anonyma brat za pravdu nevim, ja bych spise rekl , ze to je nejaky privatni boj esetu https://www.zdnet.com/article/windows-an...g-malware/
takze asi tak :-)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#6
Je to urcite promo ESETU ale celkom chapem autorov, ze to tam dali. Tiez som mal neraz rovnaky napad, ale presiel ma. Ono to aj tak bezi len ak sa nic ine nedeje, takze asi tak. Ono to nieje sranda riesit opensource pre dav ludi, ktory nechcu pustit ani gros...resp. ani netusia co vsetko je za tym a ani netusia kto je autorom atd...
Citajte jak se spravne ptat!
Tvorca doplnku 
Stream Cinema CS & SK.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)