• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nevhodný odkaz na fórum
#1
@XBMC-Kodi:

Dnes se na webu Svet Androidu objevil článek, propagující Kodi addon SCC. Vzbudil mezi jeho čtenáři i uživateli tohoto fóra poměrně velkou pozornost. V drtivé většině případů tím, že poměrně netakticky propagoval zmíněný addon. To u těch, kteří se k němu vyjadřovali kriticky (včetně mě), vzbudilo poměrně ostré reakce. Asi si tu nemá cenu vysvětlovat, co diskutujícím vadilo a čeho se po takovém zveřejnění obávají. Zvláště, pokud v textu autor Jakub Kárník přímo srovnával náklady za zavedené streamovací VOD služby vs náklady za využívání zmíněného addon, tedy náklady za pořízení účtu na WebShare:

[1] Na začátek si to pojďme hezky spočítat. Základní tarif Basic na Netflixu vyjde na 199 Kč měsíčně, ovšem budete moci obsah přehrávat pouze na jednom zařízení a hlavně pouze v SD kvalitě, což není v dnešní době, kdy stojí 4K televize pár tisíc nic extra záživného. Tarif, který už za něco stojí a podporuje alespoň Full HD stojí 259 Kč a pokud byste měli zájem o 4K kvalitu a více zařízení, musíte zaplatit 319 Kč za měsíc. Pokud však máte zájem také třeba o HBO GO, zaplatíte za něj dalších 159 Kč a to nepočítáme další služby jako Amazon Prime Video nebo Disney Plus.

s náklady plynoucími z pořízení účtu na WebShare:

[2] Jste-li tedy milovníky filmů a seriálů, do toho si platíte Spotify, O2 TV a třeba GeForce Now, snadno se dostanete i k částce 2 000 Kč za měsíc. A to rozhodně není málo peněz. Jak jsme řekli již na začátku, Kodi doplněk Stream Cinema Community vám umožní sledovat většinu obsahu, který je na těchto platformách za pouhých 59 Kč měsíčně. Pokud si předplatíte službu na rok, vyjde vás na 39 Kč měsíčně (599 Kč).

Tohle já chápu jako "dráždění hada bosou nohou" a nabízí se otázka, zda-li je to důsledek hlouposti autora článku, redakce Světa Androidu a nebo je zatím něco jiného. Víme, že WebShare celkem bez problémů addon SCC propaguje, může to být tedy varianta článku na zakázku, jak kdosi v diskusi pod ním naznačil. Možné je vše. A i když je jasné, že WebShare a s ním addon SCC ve své podobě dříve či později skončí, stojí vyšší jednotky miliónů či nižší jednotky desítek miliónů Kč ročního obratu generovaného uživateli SCC za pokus, jK z toho něco na poslední chvíli vytřískat ještě další milión.

Ono by to mohlo být celkem jedno, SCC není středem svět, a mě osobně to také jedno je. Co mi však jedno není, že v závěru článku autor odkazuje na toto fórum:

[3] Pokud byste potřebovali pomoct s jakýmkoliv jiným problémem, nebo byste si chtěli Kodi/Stream Cinema Community ještě jakkoliv vylepšit, existuje zde velice aktivní fórum xbmc-kodi.cz, kde naleznete odpověď pro většinu vašich dotazů a kdyby náhodou ne, stačí se zaregistrovat a požádat o pomoc. Doporučujeme u každého příspěvku uvést váš problém co nejpodrobněji a nezapomínejte uvést na jakém zařízení Kodi používáte a jakou verzi máte nainstalovanou.

Osobně pokládám tento odkaz za nevhodný a pro další fungování fóra i za nebezpečný. Proto také adresuji tento post zdejšímu adminovi.

[1][2][3] Článek Stream Cinema Community: všechny seriály a filmy skoro zadarmo na jednom místě, autor Jakub Kárník, 12.2.2010, svetandroida.cz
 
Citovat
#2
@JiRo: Mám pochybnost, že s uvedením adresy našeho webu na webu Svět Androida (viz zmíněný článek) může admin něco udělat.
Pokud ovšem nevíš něco víc, než mohu tušit. Napadá mne jen, že opět může odfiltrovat 51 nežádoucí klíčová slova (sousloví) a to tak sofistikovaně, že způsobí skrytí několika témat.
Napadají mne klíčová slova 3 stream, free, zadarmo, levně, stahovaní, OSA, cinema, webshare, Láďa, Marek71 a t.d. 3

Další možností, kterou některá fóra používají, je skrytí celého obsahu (nebo aspoň tématického) neregistrovaným návštěvníkům. Sice nezabrání agentům registrovat se, přesto udělá nějakou selekci. (Opravdu se neodvažuji napsat slovo blbeček.)

Poslední nápad - odstrašování vrácením úderu.
V hlavičce fóra uvést pro prospektory nežádoucích témat, na jaká fóra se mají obracet. Napřiklad:
"Sledování audiovizuálních děl na pomezí zákona si zřiďte za podpory Svět Androida, redaktoři Jakub Kárník a Petr Mišák."
 
Citovat
#3
@meda Já to neřeším, to nechám dalším, jen jsem pokládal za vhodné na to upozornit.

Z logiky věci, zejména s ohledem na dopady současné situace (pandemie) a celé řady indicí se dá usoudit, že honba za nelegálními zdroji filmů a dalších audiovoizuálních děl se teprve teď pořádně rozjede. Ve světě je Kodi označováno za významný nástroj (často nesprávně i zdroj) nelegálního sdílení, je jen otázka času, kdy se takovýto marketing rozjede i u nás. A články, jako ten ve Světě Androida, k tomu mohou významným způsobem přispět. Mohli jsme si například již dříve přečíst, že HBO pracuje na tom, nabízet filmy už v čase jejich premiéry. To je jeden z výše zmiňovaných důsledků pandemie. Je tedy jasné, že explicitní srovnávání jejich cen s cenou účtu na WebShare, pro ně může být oním "červeným hadrem" a jen tak to být nenechají. Tím jsem si jist. A nic na tom nezmění ta pokrytecká vyjádření redakce Svetu Android, na které si tak hezky upozornil.

Já sám jsem Kodi (a před tím Media Portal) používal už dávno před tím, než veřejné sdílení typu Sosáč, Stream Cinema a další vznikla. A budu ho používat - pokud mi něco bude přinášet - i poté, co případně zaniknou. Podobné to mám i se zdejším fórem. Osobně ho pro to, abych se zabýval Kodi, nepotřebuji. Když budu upřímný, tak mě spíše krade čas, protože patrně trpím nějakou obsesí 3 , vyjadřovat se k věštině témat, třeba i kriticky, radit a pomáhat. A když tu upřímnost dovedu ad absurdum, je pro mne možná i ještě více. Něco jako zajištění sociálního kontaktu s lidmi stejných nebo podobných zájmů. Proto tedy ten zájem, protože pokud se "hon na Kodi" přesune i k nám (cz), může to fórum zásadním způsobem poznamenat.

Na druhou stranu, majitelem fóra nejsem. A ono se také může stát, že @XBMC-Kodi ty zmínky o fóru ve Svět Androida vadit nebudou. Takže bych to, jak s touto informací naloží, a zda a jak bude situaci řešit, nechal především na něm.
 
Citovat
#4
Úplně nevěřím tomu, že si tohle objednal webshare na zakázku, protože z článku bylo vidět, že autor viděl a slyšel o SC tak týden. Celou dobu plantal SC se SCC a až na základě diskuze zjistil, že je v tom rozdíl. Myslím, že kdyby si tohle někdo objednal, tak by si pohlídal kvalitu článku.
Mě osobně vadí, že si dali autoři práci s tím, že naházeli spoustu odkazů na ten jejich výtvor, jak tady na xbmc fóru tak na streamcinema fóru. A to si myslím, že by mohlo být v silách adminů toto smazat a zabanovat jejich účty. Na stránkách svetandroida ten článek postupně zapadne, ale pokud bude na těchto fórech, tak se k němu budou nováčci stále vracet a generovat jim návštěvnost.
 
Citovat
#5
@mishera: @mach4: Máš pravdu, Mishero, vrátil jsem se k těm mým reakcím a odkaz na Svět androida zlikvidoval. Snad to napadne i Macha.
 
Citovat
#6
@mishera Jasně, to neobjednání si článku od WS zní, s ohledem na jeho prvotní podobu a zmatečné informace v něm, logicky. Ale to je až druhotné. Obecný je ten trend, který WS nastartovalo tím, že začalo SCC anoncovat, a na základě kterého možná redakce SA usoudila, že bude dobré to rozmáznout i do dalšího čtenářského segmentu. Známe to, že ty největší průsery v historii se často nestaly proto, že to někdo přesně takhle chtěl, ale že si ti, kteří je prováděli mysleli, že by se mu to takhle líbilo.

Nechme to na @XBMC-Kodi, ať si to pořeší, určitě bude dobré udělat to co radíš a co udělal @meda.
 
Citovat
#7
Odkaz ve článku je opravdu velmi nešťastný, zejména za situace, kdy toto fórum nemá ani s jedním z doplňků (Stream Cinema nebo Stream Cinema Community) vůbec nic společného. Naopak je vhodné vždy tazatele přímo odkazovat na fóra jednotlivých doplňků, kde mohou jak efektivně pomoci, tak i vyřešit případně hlášení chyby nebo problému.

Problém je, že zřejmě neexistuje žádná cesta, jak docílit odstranění odkazu z uvedeného článku.
 
Citovat
#8
@XBMC-Kodi: A co zkusit prostě požádat autora článku o nahrazení odkazu sem za odkaz na fórum SCC?
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#9
@beepee: @XBMC-Kodi: Ano, to by normálně fungovalo, ale oni jsou nějací jiní.
 
Citovat
#10
Lol, tak to je dokonalost sama. Červený rámeček - "V tomto článku vám ukazujeme pouze nové možnosti a rozhodně nemá nabádat k pirátství." a pod tím hned kapitola 1: "Ušetříte spoustu peněz"  3
Jsem již neaktivní uživatel.. Některá mnou postnutá řešení už nemusejí být dostupná..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)