• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nevidí interní HDD
#1
Zdravím, s openelec teprve začínám a mám problém. Openelec používám na HTPC u televize, v HTPC mám na interním disku windows 10 a na flashce nejnovější Openelec. Problém je ten, že v openelec nevidím interní HDD ve zrojích ani ve správci souborů, s externím to jde v pohodě, jinak jsem zkoušel Kodi na windows a tam disk vidím.
 
Citovat
#2
Interní disk je asi na SATA a v BIOS/UEFI bude nastaveno možná AHCI (píšu odhadem, dlouho jsem do toho nekoukal). To pro běh W10 nesmíš změnit!
USB OpenElec máš jako bootovací? Tohle ještě vyzkouším, jak je to u mne. USB porty OE uvidí, u SATA-AHCI si nejsem jistý.
Kodi instalovaný ve W10 vidí to co W10, takže OK.
EDIT: U mě nabootovaný USB OE 6.0.3 vidí interní HDD SATA-AHCI. HDD má ale formát ext4, mám teď Linux, nicméně vše přečtu.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Ano, disk je připojený přes SATA, v UEFI mám defaultně nastaveno AHCI a ani to nejde změnit. Ano, USB s OpenElec mám jako primární bootovací. Jinak OE mám verzi 7.0 beta 3
 
Citovat
#4
Zkusil bych na USB ten o něco starší OE 6.0.3, by nebyl problém s nedodělaností bety. Druhý problém mne napadá, že W10 s UEFI dohromady něco nastavují pro ochranu operačního systému i HW - jestli nebude v tom nějaký háček. Ale to hádám, nemám sám tak moderní systém.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
OpenELEC už dlouho podporuje auto mount HDD  a umí i NTFS, to znamená, že pokus o připojení disku do OE někde selhal. Samozřejmě testovat to na beta OE není úplně nejlepší, pokud nevíš jistě, že je to v té verzi funkční.

1) Připoj se z PC pomocí SSH do OE (musí být povoleno SSH v OE).
2) Příkazem "lsblk" zjistíš seznam HDD. V tvém případě by si měl vidět 2 (HDD s win 10 a flashku s OE). Pokud se v tom nevyznáš koukej po velikosti, ta ti může napovědět co je to za disk.
3) Pokud tam disk vidíš, tak příkazem "mount" zjistíš, kde je co připojeno.

Pokud se v tom nevyznáš, tak sem pošli výpis těch příkazů.
Raspberry Pi 3 - OSMC

 
Citovat
#6
ahoj,
mám ten stejný problem. Mám Xtreamer Ultra 2 v něm ssd a hdd, na ssd je naistalovan libreelec 8.2.3, na hdd mám dané filmy ještě nedávno jsem ho viděl ale pak jsem ho vytahl z htpc a daval do notasu abych překopíroval větší objem dat a od té doby ho nevidím.... v Biosu je vidět ale přes putty příkazem df -h ho není vidět. Nevíte někdo co stím?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)