• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nezobrazují se české popisky u filmů
#1
Ahoj, potřeboval bych poradit jak donutit scraper, aby mi zobrazily CS popisek u filmů. Marně s tím bojuji. Mám nainstalované BBARON, CSFD.cz, a default The Movie Database. U včech doplňku mám nastavenou češtinu, prostředí taky čeština. Když dám aktualizovat knihovnu, tak si myslím, že se spustí pouze The Movie Database, aspoň podle toho co stíhám přečíst zobrazeném dialogu.  Filmy, které by měly být popsány česky jsou v české CSFD  a přesto jsou v angličtině. Někde něco přehlížím a nevím co. Díky za nasměrování.
Rpi3 + LibreElec 8.0.0
 
Citovat
#2
@miki17 Je úplně jedno, co všechno máš nainstalované, Rozhodující je, jaké scraper máš u dané cesty nastavený a jak máš nastaveny jeho parametry. Píšeš "si myslím, že se spustí pouze The Movie Database".  Myslet nestačí, rozhodující, co máš skutečně nastavené, a to snad víš, ne?. Pokud je to tedy scraper, který "si myslíš" tak bys u něj měl mít nastavený jazyk cs. Taky jsi nenapsal, jestli máš anglické popisky u všech filmů nebo jen u některých. Je totiž možné, že i když máš nastavený jazyk cs, že se u některých filmů, které ještě nemají v TMDB český popis, do knihovny stáhne popis anglický.
 
Citovat
#3
Jaký scraper mám u dané cesty nastavený? Co myslíš tou cestou?
Jasně mám nastavené všechny scarpery jsou i aktivní. Netuším jak se použijí , tedy jestli je tam možnost nasatvení nějaké priority. To jsem nenašel. Ani se defaultní nedá deaktivovat.
Jak píšeš, sputečně jsou některé filmy česky. Ale koukám třeba na Nine Lives a TMDB tento film má v DB v cs.
Rpi3 + LibreElec 8.0.0
 
Citovat
#4
@miki17 Cestou myslím výběr umístění souborů s videy, tedy filmy v tvém případě. Definuje se, jakmile zvolíš "Přidat videa...". Vybraná cesta s v Kodi označuje jako Zdroj. Pro každý zdroj si pak definuješ, co obsahuje. V Kodi jsou v současné chvíli předdefinované tři typy, Filmy, Hudení videoklipy a Seriály. vybereš si tedy příslušný typ, v tvém případě tedy Filmy a pak si musíš vybrat, kterým scraperem si k souborů pro daný Zdroji přiřadíš informace (popisy, cover, fanart, trailer, atp.). Těch scraperů je celá řada, u nás pro filmy většinou používáme The Movie Database, je součástí instalace Kodi, nebo další, které je třeba do Kodi jako addon doinstalovat ČSFD.cz, BBaron.

Pokládal jsme za nutné to takto pospat, protože je vidět, že jsi to evidentně ne úplně nepochopil. Pokud si stáhneš nějaký addon typu scraper, a i když je aktivní (Povolený), tak se nijak do vyhledávání informací nezapojuje. To se stane, až když ho přiřadíš k nějakému Zdroji (cestě) a spustíš aktualizaci knihovny.

Jinak tady na fóru jsou scrapery a jejich nastavení myslím už popsány vícekrát, určitě tam další informace najdeš.

A k tomu Nine Lives a TMDB. Nevím, jaký z filmů s tímto názvem máš na mysli, v TMDB jsou celkem 4, ale jenom jeden z nich má český popis a zároveň taky český název Já, kocour. Zkoušel jsem to, a jak Já, kocour (2016), tak Nine Lives (2016) vrátí vždy to samé a popis je v češtině. U těch ostatních Nine Lives, z let 2002,  2005 a 2011, TMDB scraper je najde a popis je pochopitelně v angličtině. Český popis v TMDB totiž nemají.
 
Citovat
#5
JiRo obdivuju tvoji trpelivost při odpovědi na otázku typu:
Nejde nastartovat auto, ručička nádrže je úplně dole, co mám udělat abych nastartoval?
 
Citovat
#6
@wencaS No jo, já už jsme takový "starý vůl". Když jsem viděl, že první krátká a stručná rada nezabrala, tak jsme to chtěl dotáhnout do konce. Možná je to taky tím, že sedím nemocný doma... Ale slibuji, že se už na to vykašlu! 1
 
Citovat
#7
JiRo:musím poděkovat za tvou odbornou práci na tomto foru
a zároveň přejí brzké uzdravení. Klaním se
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 19\
 
Citovat
#8
Děkuji za vyčerpávající odpověď i trpělikvost JiRO, mám obavu se už nacokoliv zeptat nejen v tomto tématu, abych nebyl napaden za blbé otázky. Také přeji brzké uzdravení.
Jinak cítím trapnost za položení dotazu a nepochopení. Celkem mi uchází účel jakéhokoliv fóra, když jsou členové druhými napadáni ironickými poznámkami. Musím říct, že jsem to očekával, že se nějaký takový borec najde :))
Rpi3 + LibreElec 8.0.0
 
Citovat
#9
@miki17 Nediv se. Kodi není něco, co vybalíš z krabice a ono to začne fungovat. Každý kdo ho používá, se nějak, více či méně, musí zapojit. Záleží jaké kdo má schopnosti, a také na tom, co kdo od Kodi chce. Někdo se spokojí s málem, jiní z Kodi ždímají maximum. Ochota pomoci a poradit stoupá se složitostí problému. To je ostatně obecný fakt, takhle to funguje ve většině komunit. Čím složitější problém, tím je větší šance, že se z jeho řešení něco dostane i na ostatní. Ale není to proto, že by nikdo nechtěl radit při těch malých problémech. Je to proto, že malé problémy se tu už řešily 100x a když někdo přijde a po 101. se zeptá znova, tak už prostě ta síla a chuť poradit není. Kdyby sis pročetl fórum Scrapery, určitě by sis na většinu otázek dokázal odpovědět i bez dotazu. A mezi námi, přesně od toho tady to fórum je. Aby ty už položené dotazy byly zaznamenány, aby se na ně už nikdo podruhé nemusel ptát. No, a když se někdo i přesto zeptá po 101, pak tak se nemůže divit nad odmítavou reakci.
 
Citovat
#10
Rozumím tomu a chápu, že každého guru musí takové dotazy dost iritovat. Já jen, že skutečný profík se prostě zdrží komentáře a nechá třeba zodpovedět někoho jiného, který by určitě rád získal nějaké plusové body. Pokud se někdo takový najde. Já jen, že toto je problém každého fóra a lidi si neodpustí druhé ztrapňovat i třeba kvůli chybám v gramatice, které jsou mimo věc.

Můj problém byl, že jsem měl fakt úplně temno. A protože jsem nebyl schopen se dopátrat výsledku na netu, jsem rezignoval a prostě položil dotaz. Možná blbě a ne zcela přesně a pro někoho takový, který je tu 100x jinak. Kodi jsem si nastavoval před delším časem, takže jsem marně tápal kde dělám chybu. Ale totálně mi vypadlo, že scaper se nastavuje ve složce a přitom jsem si před tím hrál. Štve mě to, že jsem si nevzpomněl, tomu věřte.
Rpi3 + LibreElec 8.0.0
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)