• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NFS sdílení a názvy s diakritikou
#1
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak u NFS sdíleného disku nastavit, aby rozpoznával názvy s diakritikou. Na většině Kodi zařízení používám SMB protokol, který s tím problém nemá, ovšem u Xbox One v Kodi SMB nefunguje, takže musím použít NFS. 
     Ke sdílení používám utilitu WinNFSd na pc s win 7. Vzhledem k tomu, že mám asi polovinu filmů pojmenováno v českém jazyce a kolem 300 jich má diakritická znaménka, tak se v knihovně nezobrazí :/. Musím je potom manuálně přidat přes zdroj médií a upravit název (např. Jurský svět.mkv se zobrazí jako Jursk svt.mkv), aby je scrapper našel...

Dá se tomu nějak pomoct, aby NFS protokol dokázat rozeznat diakritiku a přidávat filmy automaticky? 

Děkuji za případné rady :)
 
Citovat
#2
Možná některá zařízení nemají problém s diakritikou, některá jiná mají a některé funkce některých aplikací nebo protokolů buď fungují nebo ne. Od počátku stavby systémů se s tím nepočítalo a všelijaké záplatování (kterému se říká vývoj) to obecně nezachránilo.
Z hlediska správy SW je používání diakritiky v názvech souborů a adresářů zhovadilost.
Jediná rada, přejmenovat bez diakritiky. Takový Total Commander pomůže s hromadnou náhradou písmenek.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Díky za radu :) to je asi jediné řešení, co mě tak napadlo, zkusím ten total commander :)
 
Citovat
#4
Sice neporadím, ale mě zaujalo, že moje knihovna Calibre - to je na ebooky, zapisuje na disk autora i název knihy bez diakritiky, ale zobrazuje se to správně.
Totéž platí u Kodi. Veškerou databázi mám udělanou pomocí TinyMediaManageru, který ukládá soubory do adresářů bez diakritiky, ale v Kodi se zobrazují česky. nic se nezmění ani po oscrapování.
Vůbec nezáleží na tom, jestli se do databáze dívám přes UPNP nebo SMB nebo jinak
Prostě nikdy mně adresáře s diakritikou nevznikly, dokonce ani nevím, jak bych je vyrobil
----
Řešil bych to tak, že bych to nechal načíst do toho TMM, pokud jsou u toho NFO soubory tak je to bleskem a použil funkci pro přejmenování, hromadně, bude to trvat pár minut, vše dostane formu, jakou má Kodi nejraději, a potom pustil znovuvytvoření knihovny ve vlastním Kodi, to chvíli potrvá, ale výsledkem bude úplně stejná knihovna jako dřív, ale soubory budou bez diakritiky, tedy i Xbox to přečte.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)