• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NFS share
#1
Zdravím.

Moje první otázka, a asi nebude úplně nejsnazší. Ale domnívám se, že jde jen o nepochopení UI. Prosím poraďte.

Na TV sony xf9005 mám kodi. Snažím se zprovoznit NFS share, protože SMB je poněkud pomalá a od NFS si slibuji vyšší rychlost. Mám 2 linux PC, na jednom je NFS share, z druhého linux PC jsem schopen share namountovat.


Kód:
cat /etc/exports
#/tmp/linuxshare 192.168.1.0/255.255.255.0(ro,async,no_subtree_check,fsid=123)
/tmp/linuxshare *(rw,fsid=123)

i z něj fotky/videa 'vidět'. Share pokládám za funkční.

V TV dám:
1. "add pictures",
2. browse
3.NFS share, chvíli čekám než projde lokální síť, 
4. IP serveru je správně identifikována, vyberu jej tedy stále v dialogu "browse for new share",
5. vidím správnou cestu ke sdílenému adresáři /tmp/linuxshare. Vyberu a dám OK.

jsem zpět v dialogu add picture source, mám přidánu cestu "nfs://192.168.1.115/" což je cesta špatná. Ale share pojmenuji a přidám, např. se jménem "test". V záložce Pictures nyní mám test, a když jej otevřu, uvnitř je podadresář se správnou cestou sdíleného adresáře, tedy /tmp/linuxshare. Ovšem tento již nejde otevřít a ke sdíleným datům se nedostanu.

Ok, opravím tedy nfs cestu: měním na "nfs://192.168.1.115/linuxshare" Při potvrzení tvrdí, že tento share neexistuje a pokud pokračuji dále, není se možné spojit se server.

Poradí někoho, co dělám špatně?
 
Citovat
#2
Přidal bych parametr no_subtree_check. Nejlepší zkušenosti mám s parametry (rw,sync,no_subtree_check,root_squash). fsid tam máš proč?
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
#3
no_subtree_check tam právě už mám, viz výše. A to by měla být jen optimalizace v případě, že celý share je na stejném svazku; tj. toto by mělo být jen urychlení procházení adresářů. Teoreticky by to mohl být async, ale zkoušel jsem to i bez něj, a taky nic. Parameter fsid je potřeba, pokud mountíte svazek, který nemá svoje (uu)id; já to testoval s tempem a ten právě nemá. Existuje zanedbatelná šance, že je to tím tempem (ale nevěřím), večer to ještě zkusím. Tj. fsid je určitě OK, ale dobrá teoreticky by si telka mohla stěžovat, zkusím pro jistotu reálnější situaci. Tj. parametry máme skoro stejné, až na root_squash. Ale root_squash je default, takže ... Zkusím to úplně stejně jako to máte vy, ale na 99% by toto němelo nic změnit.

btw. jakou verzi nfs používáte? Já tam mám jistě čtyřku(ale fakticky jsem se nedíval)
 
Citovat
#4
zkoušel jsem si s tím hrát a seznal jsem, že chybějící díl skládačky byl parameter 'insecure'. Tj. IIUC. telka se snaží komunikovat na nějakém vyšším portu. Z toho názvu parametru jsem lehce 'insecure', budu muset trochu postudovat, jestli v tom není nějaký háček. Proč by mělo nějak zásadně vadit, že je použit vyšší port??? Víte někdo detaily k tomuto přepínači?

dík!
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)