• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOOBS instalátor a multi-loader
#1
Jako první nabízený OS multi-loader pro RPi a další mikroPC je uváděn NOOBS.
Moje zkušenost nebyla před 9 ti měsíci (tj. září 2015) nejlepší, některé zvolené systémy na RPi2 se sice stáhly ale nebootovaly nebo zamrzaly.
Také odezva byla delší než dobrá.
Snad je už situace lepší a zkušenosti zajímavější.
Instalace Raspberry PI 3 – NOOBS:
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
BerryBoot-LibreELEC8.2.5-Kodi 17.6 >RPi2/RPi3 >TV FullHD. Kodi >Notebook W7/10. Kodi 17.6 >PC LinuxMint 64bit. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#2
NOOBS (ver 1.8) mám odzkoušen jen krátce, ale vzhledem k bídným možnostem v nastavení jsem rychle od něj upustil. Nabídka OS nebyla nijak rozsáhlá, avšak je vždy aktuální, žádné záseky jsem nepozoroval.

Návod na instalaci a popis základních funkci najdete zde: [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Kompletní návod v originále: [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Download: [Only registered and activated users can see links Click here to register]
RPi 3 B+ (BerryBoot) - LibreELEC 8.2.5 + RetroPie 4.4 + Raspbian Stretch
Orange Pi One - OpenELEC
7.0
 
Citovat
#3
Chtěl bych použít PINN (vylepšený NOOBS) jako multiloader s systémy LIBREELEC a RETROPIE. Dále přidělit OS místo pomocí [Only registered and activated users can see links Click here to register] Jaká velikost oddílu by byla optimální pro LibreElec a RetroPie? V základu je to pro LE 1032MB a RetroPie 2209MB. Předpokládám že po instalaci to již nejde změnit a tak aby mi potom někde nechybělo místo. Mám 16GB kartu. Díky
 
Citovat
#4
@_michal 
Hodně záleží co vše bude obsahem daných systémů, což už si musíš rozhodnout sám.... Například v Kodi ti hodně zabere knihovna, to jest počet oscrapovaných titulů. Velikost RetroPie je především závislá na počtu her nebo typu emulátoru, ale to lze řešit kopírováním na externí medium (flash disk, HDD...).
V tvém případě se nabízí i možnost instalovat pouze RetroPie a do nej nainstalovat Kodi (je součástí předchystaného balíčku). V menu si pak můžeš zvolit zda má systém bootovat do EmulatinStation nebo do Kodi.
Osobně používám multiloader Berryboot, kde velikost není třeba nijak řešit, protože se na všechny systémy používá jeden oddíl, tedy celá velikost média.
RPi 3 B+ (BerryBoot) - LibreELEC 8.2.5 + RetroPie 4.4 + Raspbian Stretch
Orange Pi One - OpenELEC
7.0
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)