• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obraz na TV (android box), zvuk přes apku Yatse do sluchátek
#1
Ahoj, napadla mě taková možná trochu bláznivá věc, ale nemusela by být úplně nereálná snad... Nezkoušel někdy někdo napojit drátová sluchátka přes jacka a remote control Yatse případně něco podobného, přes co by mi obraz běžel na TV, ale zvuk abych dostal přes mobil do sluchátek? Mám namysli, zda lze využít drátová sluchátka na dálku, abych je zapojil jen do mobilu a využil tak zvuk bez zbytečně nataženýho dlouhýho kabelu přes celou domácnost. Předem díky, kdyby někdo měl nějakej tip nebo naopak pokud to opravdu nelze takto realizovat. Mám docela kvalitní sluchátka a kdyby je bylo možné využít aniž bych musel kupovat bezdrát, byl bych za to rád.
O2 TV Box (Android 10) [Kodi Matrix] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC) ,Chromecast 4 (4K) Google TV
 
Citovat
#2
Ahoj, trochu pozdě, ale napadlo mě řešení vysílat audio z TV přes Bluetooth vysílač a přijímat ho na mobilu a tudíž i do sluchátek přes jacka.
 
Citovat
#3
Podle mne to přes bluetooth nepůjde. Ale jde to po síti třeba pomocí apky AudioRelay. V boxu jako server, v moblu jako přehrávač. Zvuk je teda nic moc, možná v premium verzi kde to je i bez komprese
 
Citovat
#4
Podobně jako @Saros. Mobily (Android) standardně tento směr neumí. Audio Relay jedine z boxu, ne z TV, ale moc komplikovane a obsas problemy se synchro. Chtel to po mě strejda, nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem mu daroval BT sluchatka. 1
 
Citovat
#5
Nebo si pustit film v kodi na obou zařízeních. Stream cinema dokonce tuto funkci má.
 
Citovat
#6
@Saros No, to bych chtěl vidět/slyšet to synchro. 3
 
Citovat
#7
Tak proč to nezkusíš? Přes Stream Cinema to jde dobře a pakud je na obou stejný stream, tak tam žádné zpoždění není.
 
Citovat
#8
@Saros To nemůžeš myslet vážně, že?

Zkoušel jsme to, ale ne pro tento způsob využití. Pokládám to, stejně jako některé další funkce v SCC, za zcela zbytečné, protože si nedokážu představit k čemu a jak bych je používal. Ale budiž, pokud pro to někdo najde využití, proč ne. Pak svůj význam ta funkce má. Ale že bych si na jednom místě a ze dvou zařízení, z jednoho bral obraz a z druhého zvuk a předpokládal, že budou synchronní, to mi skutečně připadá poněkud přitažené za vlasy. Ano, může se stát, že se to čas od času povede, ale to je náhoda. Spoléhat se na to se ale nedá.
 
Citovat
#9
Tak jsem vyzkoušel tu Beta synchronizaci SCC mezi RPi4/LibreElec/pevná a tabletem Android11/Kodi19/WiFi.
RPi je v závěsu asi o třičtvrtě sekundy. Dá se tolerovat nebo nastavit zpoždění zvuku ...ale vážnè nevím, jestli bych používal.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
Ok. Tak mu navrhněte lepší řešení.
 
Citovat
#11
@meda Tak jsem neodolal, abych také jen neteoretizoval, a mé tušení se potvrdilo. Několik pokusů na stejném i různých titulech. Zpoždění se pohybuje, po zahájení přehrávání, od zcela nepatrného, až po řádově do 1-2 sec. Tohle bych asi netoleroval, a posouvat si kvůli tomu zvuk, to za finální řešení také nepokládám. Navíc, daleko horší situace nastane, pokud v průběhu přehrávání dám na jednom nebo druhém přehrávači pause a pak play. Pak se to rozjede i o víc. Tohle prostě, z logiky řešení a primárního určení této funkce, mám na teď na mysli absolutní synchro mezi oběma přehrávači až do úrovně audio na jednom a video na druhém, fungovat nebude, nemůže a ostatně ani nemá. A to ani nemluvím o tom, jak by mi bylo, kdybych si při tomto způsobu řešení tahal při přehrávání jednoho titulu dva jeho streamy současně.

@Saros Tady je klaždá rada drahá. Shodli jsme se, že na úrovni funkcí systému mobil, jako příjemce audia přes BT, fungovat nemůže. Jedině tedy snad, kdyby na to někdo napsal přímo androidí appku. Zbývá si tedy pohrát s Audio Relay, ale ani tam si fakt nejsem jist tou 100% synchornizací. Ale já jsme se tomu moc nevěnoval, takže se možná mýlím. Kdybych ale měl poradit to nejjednodušší, nejrychlejsí a relativně levné řešení pro tuto situaci, byl by to audio BT receiver. Je jich na trhu spousta, ceny začínají někde na 200-300 Kč.
 
Citovat
#12
Ale jistě, ať @Andrew88cz tu Beta-WatchSync používá. Při celoobrazovkovém promítání si v nastavení, pokud bude potřeba, posune zvuk, aby seděl s TV obrazem.
Jenže při dalším zkoumání zjišťuji, že posun zvuku nastavením stejně nemohu ovlivnit!!?
Je to ale nejlevnější řešení.

Editovat jsem po dalším zkoušení.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)