• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odeslání souboru do ATV
#1
Prosím o radu (ideálně podrobnější) jak dostat do Kodi na ATV4K soubor advancedsettings.xml. Ideálně asi nějak po síti z Macu, ale nevím si s tím rady, nejsem síťový typ :-). Díky
 
Citovat
#2
Hm tak zřejmě to nejde nebo to nikdo neumí. Co se dá dělat
 
Citovat
#3
@hromar A není možné se z Kodi připojit jako klient k nějakému z nabízených serverů na síti přes Správce souborů a funkci Přidat zdrojPřidat umístění v síti? Ta nabídka je poměně široká, od SMB, NFS, přes FTP až po WebDAV. To by v tom byl čert, aby to nešlo. ATV snad protokol TCP/IP umí, tak proč by to nemělo jít?
 
Citovat
#4
Ahoj,
otevři si v Kodi správce souboru. Když budu "polopatický"
- na levé straně přidáš zdroj (buď online složku nebo něco na tvoji místní síti)
- na pravé straně si otevřeš Adresář profilu
- na levé straně podržíš cca 3 vteřiny zmáčknuté tlačítko na souboru, který chceš přenést do ATV, aby se ti objevila kontextová nabídka a dáš kopírovat. (viz obrázek)

[Obrázek: Screen-Shot-2021-01-01-at-12-29-29.png]
 
Citovat
#5
@JiRo , @francis no jasně, tohle všechno vím. Mám v Macu nastavené sdílení souborů i složku a vidím tam adresu smb://..... . Mám vytvořen profil pro windows uživatele, vše dle návodu. Ovšem když zadám v KODI v ATV adresu serveru tak bud skočí unknown error 8216 nebo Operation not permitted. Někde je něco co je třeba nastavit či povolit, ale nedaří se.
 
Citovat
#6
@hromar No tak OK, pokud tohle všechno znáš a rozumíš tomu, tak je to jednodušší. Pak je tedy třeba se soustředit na vytvoření klient síťového připojení smb v Kodi na ATV. Obvykle ty problémy, o kterých píšeš při pokusu o připojení bývají v případech, kdy na straně smb serveru je nějaké zjednoušující řešení (non Microsoft OS nebo např. Windows Home a některá jeho zjednodušení v nastavení). Například možnost připojení bez zadání jména a hesla. Jak máš tedy například vytvořený na straně serveru ten profil windows uživatele? S heslem nebo bez hesla? Pokud bez, zkus (tedy pokud to jde) změnit ho na "s heslem" a přihlašovací jméno a heslo zadej do parametrů Přidat umístění v síti.

Na ostatní parametry, např. nastavení smb klienta Kodi se tě neptám, když píšeš "tohle všechno vím". Tak jen doufejme, že v tom máš opravdu jasno.
 
Citovat
#7
@JiRo kdybych všechno věděl tak sem nepíšu  1 . Vím obecně co dělat ale někde zjevně dělám chybu a tu hledám. Mám profil vytvořen s heslem (dělal jsem dle apple support návodu) . Možná dělám blbě to nastavení klienta Kodi. To jsi odhalil celkem přesně - v tom nemám jasno neb to dělám prvně a nemůžu nikde najít srozumitelný návod. Tak kdybych tě mohl poprosit až budeš mít chvilku... někde tam musím mít chybu. dík

Nicméně když se snažím připojit k Macu přes jiné protokoly tak mi to taky nejde. Mám Název Macu v podsítí, jeho IP adresu a nejde mi to . Něco prostě dělám blbě. Jak jsem psal v prvním příspěvku se sítěmi to prostě vůbec neumím
 
Citovat
#8
@hromar: před tím si zmínil, že v tomto všem máš jasno. Ještě může být zádrhel s právy pro čtení. Těžko poradit v čem máš problém. Chybí info. 
Trošku z jiného soudku, pokud se ti nepodaři rozjet toto. Co tak zkusit jiný postup.
Například :
Vytvoř si na webzdarma.cz stránku. například atv.wz.cz dej doménu 3. řádu, což je zdarma. Potvrdíš emailovou adresu. Vytvořiš si heslo a máš přistupnou složku ftp
Nahraj si tam přes správce na na webu a nebo klienta na macu, to je už tvoje volba soubory které chceš.
V ATV si přidej nový zdroj. zadáš siťové umístění a vybereš ftp. Adresa ftp a login ftp ti dorazí do emailu, heslo je to co sis nastavil.
Na webovém rozhraní odstraň soubor index.php nebo index.html a máš takto přístupnou složku z webu. Případně můžeš vytvořit podsloužku ale musíš ji potom definovat v adrese servru :-)
Testnul jsem to teď a trvalo to aj s registraci asi 5 minut max.
 
Citovat
#9
@francis Jaké ti chybí info? Já ti ho rád  dodám. Povolil jsem v Macu sdílení souborů a v Kodi se chci připojit přes NFS, FTP či WebDAV a nejde to. Tak musí být někde háček a ten bych rád našel. Např. proč když zadám NFS:// x.x.x.x/ Users/ složka  - proč se mi to nepřipojí . Co musím kde v Macu ještě nastavit? Tot můj problém. Díky za snahu
 
Citovat
#10
tak co bude tvůj problém tak to že používáš špatné protokoly. nepoužíval bych NFS ale SMB. Přímo mac ti ve sdílení píše smb://IP
Teď jsem provedl konfiguraci a funguje to. pošlu screen.
pro testovaci účely jsem jsem si na polše
1.) vytvořil složku atv
2.) přešel jsem do sdílení v nastaveních
[Obrázek: Sn-mek-obrazovky-2021-01-01-v-18-04-16.png]
a takto jsem přidal v Kodi
[Obrázek: Sn-mek-obrazovky-2021-01-01-v-17-52-46.png]
 
Citovat
#11
Co zkusit nejdříve dostat soubor do ATV jakkoliv mimo Kodi - přes Bluetooth, WiFi, cloud..., až pak ho načíst přes Kodi správce.
 
Citovat
#12
@francis to co mi posíláš zkouším už týden  2 . To bylo to první. Jediný co sem dělal jinak, že jsem zadal cestu sdílené složky v Kodi. Ted jsem zadal jen její název a funguje je to. To mi fakt poser..pardon díky za Tvůj čas pane  4
 
Citovat
#13
@LadMc: to neni tak jednoduche, to zarizeni nema volne pristupny souborovy system. Me napadlo jedine ten soubor pribalit nejak do IPA instalacniho baliku.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#14
@S474N to jsem taky zkoušel v Xcode, ale to už je na mě tak složitý program, že jsem to vzdal  1
 
Citovat
#15
@S474N Které zařízení? ATV? A musí mít? Kodi je tu v roli klienta, nestačí mu tedy pro funkci smb klienta právě jen ten síťový přístup?

@hromar To přidání v Přidat umístění v síti by mělo vypadat tak, že zadáš pouze IP adresu ve tvaru např. //X.X.X.X/, pak zadáš jméno a heslo a dáš OK. Nezkoušej v tomto formuláři přístup, ten se ti nemusí povést. Dej OK, vytvoří se ti přístup, ten pak použij ve Vyhledat novou sdílenou složku, pak už budeš mít k položkám serveru přístup a můžeš je přidat podle potřeby jako zdroj souborů.
 
Citovat
#16
@JiRo  ano to byla ta chyba v nastavení cesty. Už to funguje. 
@francis Ale teď mám jiný problém . mám nastavené oprávnění pro čtení i zápis a když chci položku advancedsettings.xml zkopírovat tak mi to nejde - nepodařilo se zkopírovat, operace byla přerušena. A když to též udělám v Kodi na Macu (po síti) tak mi to taky nejde. Ale ze souboru to zkopírovat jde. Není někde ještě nějaké omezení ?
 
Citovat
#17
@hromar S tím ti asi moc neporadím. Podle mne by Kodi (tedy i jeho funkce file manageru) měl do adresáře, kam se zapisuje advancedsettings.xml, měl umět zapsat (doufám, že se ho pokoušíš uložit do správného adresáře, ve file manageru Kodi by to měl být Adresář profilu). Kodi tam běžně zapisuje i další data.
 
Citovat
#18
@francis @JiRo jde o to, že z Adresáře profilu do složky na Macu kopírovat soubor jde, ale zpětně nikoli. Ani kopírovat, ani přesunout. Ale když vytvořím podsložku v Macu tak soubory na Kodi přesouvat jdou. Nemůže být někde Adresář profilu zamčen proti zápisu nebo tak něco?
 
Citovat
#19
@hromar Já mohu "hovořit" pouze za Kodi, Apple neznám. Kodi určitě žádnou funkci "uzamčení adresáře" nemá. Ale z toho co píšeš jsme to pochopil tak, že při kopírování z Mac-u do Kodi to jde, pokud kopíruješ z podsložky vytvořené ve sdílené složce v Mac-u. Ale pokud kopíruješ přímo z té sdílené složky v MAc-u (tedy nadřazené oné podsložce, ze které to jde), tak to nejde. Z toho logicky usuzuji, že to není problém na straně Kodi, ale spíše toho Mac-u a souvisí to možná s právy na straně Mac-u. resp. NFS, které pro rozhraní mezi Mac-e a Kodi používáš. Ale tohle už souvisí s tím, jak NFS na MAc-u funguje a v tom ti neporadím (i když si dokáži představit, jaký nechanismus by tohle chování mohl způsobovat).

Jinak zopakuji to, co jsme už napsal dříve. Do složky, kam chceš ukládat advancedsettings.xml Kodi běžně zapisuje i tam může vytvářet soubory, takže by tam mělo umět zapsal i při kopírování v rámci funkce jeho file manageru.
 
Citovat
#20
@JiRo: ve smeru do ATV je volne nepristupny filesystem. Samozrejme, ze pokud uz ma nainstalovane KODI, tak primo z nej muze iniciovat smerem ven pres jmenovane protokoly komunikaci.

Obecne bych doporucoval se spis soustredit na iSCC, nez za kazdou cenu resuscitovat KODI 40
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)