• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odeslání URL z počítače (prohlížeče) do Kodi
#1
Lightbulb 
Ahoj Kodi kolegové,

jal jsem se řešit úkol, ale nebyl jsem úplně úspěšný tak se zeptám, jestli se náhodou tím někdo z vás nezabýval.

Jde mi o to, abych mohl odeslat URL nějakého multimediálního souboru v textu webové stránky (nebo ze schránky) do Kodi, které by ho přehrálo.
Zkusil jsem několik takových rozšíření pro chrome a firefox, až na pár vyjímek fungují tak, že podporují nějaké množství internetových videoportálů a pokud jsem zrovna na stránce toho podporovaného portálu umožní odeslat právě přehrávané video (nebo odkaz na ně) do Kodi. Další skupina umí odeslat multimediální soubor, pokud na webu je přímý odkaz na něj. Bohužel jsem nenašel žádné, které by dovedlo odeslat jenom označený text nebo obsah schránky. Proč to? Například direct linky na webshare jsou zobrazeny jenom jako text, ne link, tudíž to na ně nefunguje. Navíc nejsou součástí stránky ale jsou generovány javascriptem při kliknutí na tlačítko, takže ani žádné rozšíření, které z URL v textu dělá klikatelný odkaz na ně nereaguje.

Je mi jasné že je to poměrně specifický požadavek, takže řešení nemusí existovat, ale jak se říká: líná huba holý neštěstí, tak jsem se zkusil zeptat.

Jako alternativní řešení jsem si stvořil primitivní baťák, který URL zapsané nebo vložené ze schránky pomocí utility curl odešle přes json-rpc api do kodi, což funguje téměř tak jak bych si představoval, takže pokud to někdo shledá užitečným, nechť mu slouží.
Kód:
@echo off
set kodiip=192.168.1.200
set kodiport=8080

set kodi=http://%kodiip%:%kodiport%/jsonrpc
set /p url=URL:

curl "%kodi%" -d "{\"jsonrpc\":\"2.0\",\"method\":\"Playlist.Clear\",\"id\":1,\"params\":{\"playlistid\":1}}" -H "Content-Type: application/json" 
rem echo .
curl "%kodi%" -d "{\"jsonrpc\":\"2.0\",\"method\":\"Playlist.Add\",\"id\":1,\"params\":{\"playlistid\":1,\"item\":{\"file\":\"%url%\"}}}" -H "Content-Type: application/json"
rem echo .
curl "%kodi%" -d "{\"jsonrpc\":\"2.0\",\"method\":\"Player.Open\",\"id\":1,\"params\":{\"item\":{\"playlistid\":1,\"position\":0}}}" -H "Content-Type: application/json"  
rem echo .

rem ping -n 4 >nul
Soubor je třeba uložit např. na plochu s příponou .cmd či .bat, na druhém a třetím řádku zadat ipadresu a port vašeho Kodi a je nutné mít v systému utilitu curl. Dvojklikem se spustí a čeká až mu dáte odkaz potvrzený entrem. Odkaz musí být úplná URL včetně protokolu, tedy např.
Kód:
https://lemur.friml.cz/test.mkv
Ač jsem nezkoušel jiný než http/https protokol, mělo by to fungovat na všechny protokoly, které podporuje Kodi i na sambou (či jinak) nasdílený soubor v lokální síti, pokud se dodrží správný Kodi-ovský formát zápisu.

Přeju prima den a děkuji za případné odpovědi.

Zbyněk
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)