• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomalé Kodi
#1
Pánové, moc prosím o radu s následujícím problémem. Mám za sebou několik úspěšných instalací OpenElec včetně knihovny kompletního Sosáče na RPi2. Na jednom RPi2 mi běží poslední stabilní OpenElec a na druhém RPi2 LibreElec 7.0.1 upgradovaný z OpenElec. Obě instalace fungují a sekají se, padají jen vyjímečně. Používám všude stejné karty SanDisk Ultra 16GB class 10 UHS1. Nyní jsem na novou kartu nainstaloval LibreElec 7.0.1 (tedy svou první čistou instalaci LibreElecu. Poté jsem nainstaloval oblíbené doplňky a ČSFD scraperem vytvořil knihovnu z komplet filmů na Sosáči. Chodí to, ale pohyb v knihovně je ukrutně líný. Thumbnaily se načítají pomalu. Napadlo mě, že může být pomalá karta (byť je to stejný typ). Změřil jsem obě karty CrystalDiskMark a zjistil, že nová, kde je problém, je rychlejší. Do stejného RPi jsem dal starou kartu s Libre (upg z OpenElec) a při větším počtu položek v knihovně je pohyb normální. Tedy tak, jak jsem zvyklý. Nenacházím v tom žádnou logiku a budu vám vděčný za pomoc. Díky, Vladimír

PS. Na této nové problémové istalaci jsem také zaznamenal problém s tím, že mi po restartu zmizely zkratky k doplňkům.
 
Citovat
#2
Po pravdě řečeno se mi při kompletní instalaci DB ze Sosáče dříve či později vše v Kodi otravně zpomalilo tak , že jsem následně dobrovolně přešel na výběry pouze toho co mne zajímá či co stojí za umístění v knihovně.... Divím se, že někomu to i po delší době funguje bez znatelného lagování v systému, obzvláště toto platí u seriálů...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Díky za reakci Rossi, i když moc nepomohla.
Mám nový poznatek. Vzal jsem kartu se starší inst. (LE7.0.1 upg z OE), u které mi nová verze addonu Sosáč 1.2.5b zaneřádila knihovnu duplicitama, ale kde byl pohyb v knihovně svižný, a pokusil jsem se jí vyčistit. Smazal jsem obsah adr. Movies, znovunačetl filmy ze Sosáče (add all to library) a nakonec vyčistil knihovnu. Výsledek - nějakejch 6000 položek a stejně uhnilej pohyb v knihovně jako u tý fresh instalace. Mohlo by to souviset s addonem Sosáč? Nečekuje si něco Kodi při procházení knihovny?
 
Citovat
#4
Jak píši, nelze čekat u cca 50.000 "pidi" souborů a to je číslo hovořící pouze o základních streamových složkách bez dalších tisíců náhledů (v nich je dalších cca 5-6GB dat), že je systém zvládne bez problémů obsluhovat ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Me funguje momentalne system v poradku.
Driv jsem mel take problemy s rychlosti ale po koupi nove karty, class 10 jsem v pohode.
Databazi sosace mam zatim celou, a sosac mam 1.2.3, protoze 1.2.4 byl nejaky problem. Ani jsem nezaznamenal, ze je 1.2.5, jdu ji asi zkusit.
Televize: Sony   OS: hloupá
RaspBerry: Pi 3B   OS: libreELEC 7.0.2   Zdroj: originální 2.5 A   Uložiště: SONY class 10 70MB/s 16GB
Notebook: SonyVaio (VGN-FW51ZF)   OS: elementary OS 0.3.2 Freya 64-bit (Ubuntu 14.04)   OS MMC: Kodi 16.1
 
Citovat
#6
Hlásím se jako další s problém pomalého KODI. Mám RPI3 a otagované všechny dohledané filmy a seriály ze sosáče. Bohužel už je to také neusnosné a někdy se i stane, že se celý systém zasekne a sám se restartuje. Sosáč plugin 1.2.5c - myslíte, že tedy bude stačit smazat pouze seriály ?
Co všechno je nutné smazat pro odmazání posterů apod ? - určitě vím, že data ve složce userdata viz. http://kodi.wiki/view/Userdata případně i něco dalšího ?

Případně nestačí pouze smazat "knihovnu" ?

Díky
 
Citovat
#7
Řekl bych, že je to bohužel jen a jen o vlastním testování a to ještě se spoustou otazníků. Zda se bezproblémová rychlost Kodi vrátí po odinstalaci seriálů či bude zapotřebí nějaká ta tvrdší "selekce" i mezi filmy, možná zabere až reinstalace na jinou kartu (opět dilema která je ona správná) - těžko říci. U mne zvítězil výběr pouze toho co mne zajímá ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
co takhle instalace Kodi na USB flash disk, někdo říkal, že je to rychlejší jak na kartě
 
Citovat
#9
No uz ked na Flash-ku, tak NOOBS a LibreELEC (OpenELEC) na Flash. Osobne som za LibreELEC. Mal by byt ten rozdiel evidentny.
Poopravim:

NOOBS na mSD
LibreELEC na Flash
 
Citovat
#10
No nevím zda NOOBS a FD zabere, myslím si však, že lagování OS se opět po nějaké době vrátí (dohrávání obrovského množství obalů, infa atd.) - těch souborů je prostě moc ... Již je to sice nějaký ten pátek, ale komplet Sosáč jsem nahodil na HTPC s SSD diskem, pokud pominu zdánlivou nepřehlednost (to množství prostě normální člověk nemůže ukočírovat) žádná sláva to nebyla, rád jsem se opět vrátil ke své "chudé" selekci  4 Kdo ale chce "hardcore" výběr, tomu to zřejmě vadit nebude  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
Tak se podělím o své zkušenosti se snahou o opětovnou svižnost kodi.
Nakonec jsem smazal pouze library Movies tzn. celou složku movies ze sosáče - nějakých 12 500 filmů. Při odmazání knihovny se mě to zeptalo, zda chci smazat i související informace (nevím přesně tu hlášku), kde jsem měl za to, že to bude mazat právě bordel ze složek userdata. Nejspíš se tak i dělo, ale bohužel se při práci celé KODI zaseklo a samo se restartoval - odmazání tedy neproběhlo. Nicméně filmy už v knihovně žádné nemám. Pro jistotu jsem dal v nastavení ještě volbu vyčistit data a ta také proběhla.

I přesto, že mám v malině pořád nastahované postery z filmů (kontrolováno oproti velikosti složky userdata před a po smaznání knihovny) KODI je opět docela svižné, bez zasekávání a nahodilých restartů. Chci tedy říct, že bohatě stačí smazat složku filmy a seriály ponechat - zdá se mi, že kodi nevadí takových seriálů, protože nejdřív načítá pouze "hlavičky seriálů" - tzn. nějakých 800 a poté případně donačítá jednotlivé popisy epizod. Snad někomu informace pomůže.
 
Citovat
#12
Je to celkom zaujimave. Tiez mam teraz problem s pomalym kodi na RPi3. (na MacBooku a HTPC bez problemov). Taktiez na RPi2 to bolo sviznejsie (aj ked som nepouzival LibreELEC ale kodi pre raspbian). Nechapem teda preco je to na RPi3 pomale. Podla mna to ten HW musi v pohode stihat (a hlavne ked to islo v pohode na RPi2)
 
Citovat
#13
Po dlouhé době se vracím k tématu. Jediná verze, ve které je (u mne) pohyb v knihovně svižný, je starý OpenElec 6.0.3. Dost jsem si sliboval od OpenElec 7, ale je to stejně špatné jako u ostatních současných distribucí, co jsem zkoušel (OSMC, LibreElec).
Testoval jsem to na stejně velké knihovně ze Sosáče. Jediné co mne napadá, že od nějaké verze Kodi zachází s knihovnou nějak jinak. Knihovnu z celého Sosáče považuji (a nejen já) za užitečnou při výběru filmu. Jistě, filmy s nízkým hodnocením by se daly snadno oželet. Ale kudy na to? Jakákoli pomoc vítána. Tedy s výjimkou rad typu "Nepoužívat knihovnu". Díky!
Rpi4/Odroid C2 + LibreElec   
 
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)