• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradit s výběrem PC a příslušenství pro KODI
#1
Ahoj,
mám na vás prosbu. chci upgrade tv a kodi.
Nyní mám TV LG pouze full HD a HTPC all in one, 4 GB RAM, WIN10, které mi 4K nepřehraje. Běhá to v pořádku, ale chtěl bych povýšit na 4K. 
Nejvíce mě štve, že nyní pouštím zvuk z televize. A když stream je 5.1, tak efekty hrozně řvou a hlas je potichu. neví někdo co s tím?prý to je, že nemám repráky a při převodu z 5.1>2.0 to toto způsobuje. prý pomůžou repráky alias domácí kino. Má s tím někdo zkušenosti?

Moje představa je: nový NAS Synology, dále TV LG 4K. A nyní potřebuji poradit s výběrem PC. Líbí se mi ty android krabičky, kde budu mít pouze nainstalovaný pouze KODI, nic víc. To je hlavní účel. Ale jak připojím repráky, tj domácí kino  do android krabičky či TV, abych měl 5.1?nechci za to zase moc utrácet nějakým externím zesilovačem. 

Mohl byste mi prosím poradit jak vybrat nějaký PC či android krabičku a rovnou jak koupit k tomu repro, aby nebyl problém z hlasitostí, viz výše? krabička bude pod TV sloužit na přehrávání filmů přes KODI 
díky moc za rady.
 
Citovat
#2
Ahoj,

já jsem tak dlouho laboroval s krabičkama, až jsem si pořídil Nvidia Sheid TV a mám klid. Přehraje 4K HDR+ /60Hz s prstem v nose, včetně studiových audioformátů. Připojená NASka s knihovnou a pohoda.

Teď tady kolega na fóru nějakou nabízí (https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-nvidi...e-tv-gen-3)

Za mě, věčného šťóurala, naprostá spokojenost.
 
Citovat
#3
A já mám zálusk na Zidoo :-)
Jen je to trochu čára přes rozpočet,ale nekup to ...
https://www.neven.cz/kategorie/dum-a-hob...-hd-4k-hd/

https://www.neven.cz/kategorie/dum-a-hob...-hd-4k-hd/
 
Citovat
#4
@ plesi take pokukuju po nejakem lepsim zeleze co bude mit min 2x out hdmi a vykon na 4k/hdmi/hevc.
Zajimava volba, jen si rikam zda nejit rafeji do minipc s widlema...
@ lukas ideal poridit min 3.0 nebo 3.1 ale i s 2.0 by mel jit zvuk "normalne". Vlez do nastaveni kodi/zvuk a mas tam volbu pocet kanalu, dale povol zachovat puvodni hlasitost. Dale pri pustenem filmu nastaveni/nastaveni zvuku polozka slouceni a pridej dB. Melo by pomoci.
 
Citovat
#5
Já si myslím že od roku 2019 je toto již uzavřené téma nebo se mýlím ?

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#6
@plesi rekl bych ze ty cinske boxy jsou to same , vykonove i lepsi a za hubicku a android 7 taky nic moc. Jediny snad ze to ma 2 hdmi.
---TANIX TX3 S905x3---MagicSee N5 MAX---Evolveo MultiMedia Box M8---Raspberry Pi4---
 
Citovat
#7
@plesi No jo, ale Zidoo není PC.

Jinak platí, že jsou specifické konfigurace s Kodi u kterých se PC zdá být stále lepší volbou jak Arm a pro ty je toto téma určeno. Ale je třeba si uvědomit, že je nutné používat poslední verze procesů, systémů (*ELEC) i Kodi a je také asi každému jasné, že je za to třeba pořádně zaplatit. 10

Právě jsem dokončil instalaci LibreELEC na Intel I5. Majiteli o peníze nešlo a měl jasnou představu, co všechno (Kodi, Tvheadend, EPG, web browser, ...), v jaké podobě a s jakým způsobem ovládaní chce mít (jednotné gui pro všechno). Navíc mi HW už přinesl, takže jsem volbu HW nemusel řešit. Ale i kdybych musel, tak to co požadoval, bych jinak než s PC a s takovou odezvou v gui asi nevyřešil.
 
Citovat
#8
@JiRo: To je ten Intel NUC, do kterého jsi dělal CEC?
 
Citovat
#9
@meda Jo, ale nakonec nebylo potřeba. Ten člověk si k tomu nakonec koupil Logitech DO za 9 KCZK (blázen), takže CEC nebylo potřeba. Jsou prostě lidé, kterým na penězích nezáleží. 3
 
Citovat
#10
Čas od času se dostanu k nějakému zajímavému PC. Velmi často tak, že si někdo někde opatří levný HW bez OS a potřebuje pomoci/poradit, sinstalafí nebo jak ho na něj nainstalovat. Mám-li PC k dispozici doma, občas i na něm zkusím nainstaloval LbreELEC. Naposlady to bylo barebone Venus Series UM773 s procesorem AMD Ryzen 7 7735HS.
   

Poměrně hezký kousek HW. Mimochodem, majitelem byl pořízený jako barebone, takže jsem do něj dával paměť a SSD NVMe disk, které jsem kupoval u nás, a instaloval Windows 11, s přenesením licence evidované na účtu majitele a původně použité na starším PC. A ukázalo se, že cena vyskočila poměrně hodně nad tu, kterou by dotyčný zaplatil, kdyby si místo barebone koupil komplení PC, včetně Widnows 11. Ale to jsem odbočil.

V čase, které jsem měl k dispozici (celý velikonoční víkend, který jsme kvůli nemoci musel strávit doma) jsem poté, co jsem doplnil HW (paměť a disk), na stroj nainstaloval LibreELEC 12 beta 1. První spuštění mě nepřekvapilo. To je stejné skoro u každé instalacde, že když Kodi čistě nainstalujete a je prázdné, zdá se vám, že funguje jako blesk. Tady to nebylo jiné. Takže jsem vzápětí na stroj přenesl většinu instalace z mého CoreELEC, které provozujeme v obýváku - databázi Kodi a většinu obyčejných (python) doplňků včetně jejich dat. Zároveň jsem se po síti připojil k Tvheadend a spustil tak Kodi LE v téměř shodné konfiguraci jako v CE, která běží na Beelink GT King. Dokonce jsem přes BT připojil i stejný dálkový ovladač. A tady už byl rozdíl, oproti plné instalaci na Beelink, zcela patrný. Svižnosti Kodi se všemi doplňky proti čisté instalaci nezmizela. Prakticky každá reakce na povel zadaný přes DO až do zobrazení příslušného seznamu, nepřesáhla 1 vteřinu.

Jasně, není to návod na to, jaký HW si pro Kodi pořídit. Ta cena je samozřejmě absolutně mimo běžná kritéria a i obecně platí, že tento typ HW je pro Kodi zcela jasně "over performed". Toho výkonu má zbytečně "až příliš". Navíc s tímto typem HW přijdou i celkem zásadní omezení. Nepřehrajete si DV, v základní konfiguraci musíte zapomenout na HDMI-CEC, HW nemá žádný IR přijímač, takže na některé způsoby ovládání, které známe z mnohem levnějších Android boxů, musíte zapomenou. Na druhou stranu, za ty dva dny, kdy u nás v obýváku Kodi na tomto HW běželo, jsme si na tu svižnou reakci poměrně rychle zvykl a když jsem dnes vrátil vše do starých kolejí (tzn. PC vypnul a povolil u Beelink DO), chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomil, že takhle je ta reakce při ovládání a volbě funkcí normální. 11

Je to vlasně věčné dilema, zda se ještě v dnešní době vyplatí používat Kodi. Je pravda, že je to pořádný moloch, zvlášt, pokud ho člověk používá tak jako my. Ale za těch 15. roků si na něj zvyknete a každé srovnání se všemi jednotlivými aplikacemi, kterými byste ho museli nahradit, nakonec rozhodne, a vy se ho (zatím) nevzdáte.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)