• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Power ON na dálkovém ovladači
#1
Jistě jste se mnozí z vás setkali s tím, že vám "odešel" dodaný dálkový ovladač k android krabici provozované s xxElec a nemůžete sehnat jeho náhradu. 
Prakticky jakýkoliv dálkový ovladač můžete celkem jednoduše v xxElec "přemluvit" ke správné funkci buď metodou meson-ir nebo amremote, ale nikdy se mi nepodařilo zprovoznit tlačítko POWER ON, tak aby šlo box zapnout.

Protože jsem se dostal do podobné situace, kterou nejsem schopen s jakousi elegancí (mimo vytažení/zastrčení napájení) vyřešit, tak prosím znalejší kolegy o pomoc s tímto problémem.
Existuje nějaká možnost box s amlogic S905 zapnout jiným, něž dodaným ovladačem? Kde je v boxu uložena informace o kódu pro zapnutí boxu? 
Děkuji
 
Citovat
#2
Asi budeš muset pohledat na Alíku a sehnat ovladač který vysílá stejný kód jako ten tvůj. Kód je totiž uložen v bootloaderu tvojí škatule a s ním není radno si moc hrát. Už jsem si takto zmrtvil dvě škatule. Hledej stejného vzhledu, ale i tak nemusíš mít vždy štěstí. Možná bude jednodušší vytáhnout si 5V z USB TV, které sepne relátko a to pustí 5V z tvého zdroje. Napřímo bych to nedělal, škatule většinou žere víc než 1A.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#3
Napadají mě další 2 možnosti jak box ovládat.

Ač mi orig. DO od boxu funguje ovládám box pomocí HDMI CEC s DO od TV včetně zapínání boxu.
V okamžiku kdy přepnu TV na HDMI vstup kde je připojen box, v případě že je vypnutý mi TV sama nabídne zda má zapnout box, stejně tak když vypnu TV automaticky se vypne i box a obrácené když vypnu box první vypne se automaticky TV.
(TV mám LG 55C9, box Mecool KIII) 

Nastavení HDMI  CEC najdeš v CE:
nastavení > system > vstup > periferie > cec adapter 

Druhá možnost, koupit učící DO, ovladače dáš proti sobě a naučíš nové DO kódama ze starého, podmínkou je mít funkční orig. DO.  
Mecool KIII Pro + CoreELEC 9
 
Citovat
#4
@ packy1 - ucici ano, ale protoze to je do na vse mozne a mnoha tlacitky na nic , stejne si to nezapamatujes jak jsi to naprogramoval mozna on/off a prepinani kanalu 1- 9 :-)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#5
@Cinda Zprovozňoval jsem si to podobně DO dodané s boxem S905x3 a CoreELEC a šlo to celkem dobře podle návodu. Teď jsme si vyzkoušel totéž (částečně) s DO od TV Samsung a kupodivu, zdá se, že by to mohlo fungovat podobně. Kód tlačítka Power jsme přes ir-keytable -u načetl:
Kód:
Received IRMP code: remotewakeup='0xfd020707', decode_type='0x0', remotewakeupmask='0xffffffff'
Takže další postup, zadání do config.ini, by snad mohl fungovat také. Upřímně řečeno se mi moc neche to dál pokoušet, ale kdybys nedal jinak, tak si snad na to čas a odvahu (já tady ty věci, když nemusím, tak moc nepokouším) najdu.
 
Citovat
#6
@JiRo: Jiro mám obavu, ale na boxech s S905X to asi nebude makat. V tvém případě to dle mého funguje proto, že boxy s S905X3 a S905X2 využívají funkci inject_BL301. Ale rád se budu mýlit. Já jen vím, že některé škatule A95X Nexbox měly problém, resp. nešly zapnout. Vyřešilo to flešnutí přes USB kabel.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#7
Děkuji všem, kteří se pokoušejí vyřešit problém.

@delfin-chikago:  
    Aliexpress jsem propátral, dokonce jsem nakoupil několik podobných dálkáčů. Bohužel to, že je dálkáč podobný, nezaručuje funkčnost. Číňan si prostě dělá co chce...Jeden mi docela dobře funguje, jenom power ON je na tlačítku "0" a naopak. Jsem rád, že jsme měli podobné myšlenkové pochody. Nápad s RELÉ v současnosti používám. Použil jsem releový modul pro arduino.

@packy1
HDMI CEC samozřejmně používám. Jen se mi nikdy nepodařilo BOX zapnout. Opačně to funguje dobře. Mám televize SAMSUNG a PHILIPS. Dalším krokem je učící DO. Už jsem ho objednal asi za 3USD. Díky za pošťouchnutí. Bohužel, jak píše matchboxx, všechna učící DO mají zbytečně moc tlačítek a tak předpokládám, že mě s tím ta moje vyžene...

@JiRo
docela jsi mě překvapil s tím, že je kód pro power ON v config.ini. Myslel jsem, že je někde"natvrdo" zapsán v bootloaderu. Celé dopoledne si s tím hraju, a nejsem schopen se ke konfig.ini v původní android partition dostat. Do androidu v6.0 se nemohu dostat pomocí SSHelper protože není kompatibilní s mým zařízením. Nejsem tak zdatný v Linux, abych si přimountoval android partition pod CoreElec a podíval se po config.ini. Kódy tlačítek, dle návodu ve fóru Coreelec, jsem schopen přečíst. Pokud by jsi byl ochotný sesmolit jakýsi návod step-by-step, bylo by ti asi vděčno více uživatelů. Zatím díky za náměty.
 
Citovat
#8
@delfin-chikago Aha, tak tohle mě nenapadlo, že na jiných typech to nepůjde. Myslel jsme, že tohle je transparentní bez ohledu na typ CPU. Tak se tímto se omlouvám i @Cinda, že jsem ho špatně navedl. Já s Andorid boxy delší zkušenost nemám, začal jsme je používat až od modelu S905x3.
 
Citovat
#9
@matchboxx  je poznat, že už ti rukama prošla hromada HW hraček :).

@Cinda jsou uni. učící DO kde není přetlačítkováno, já používal One For All URC6420.

Je škoda, že nejde spustit box přez CEC, měl bys vyřešeno.
Matně si pamatuju, že Samsung byl docela chválenej, nezkoušel jsi jinej HDMI vstup na TV, příp. kabel?
Je smutný, že na kdejakej prd (protokol) existuje standard za těžký prachy, v reálu to stejně nefunguje.
Mecool KIII Pro + CoreELEC 9
 
Citovat
#10
CEC funguje. Po zapnutí boxu se zapne TV. Opačně to bohužel nejde. Zapnutí TV se box nezapne ani v Coreelec. Box ovládám plně ovladačem od TV.
 
Citovat
#11
Docela se divím, že Ti ON/OFF boxu přes HDMi CEC nefunguje .... Za poslední rok s edicí S905x3 není s vyp/zap žádný problém, dokonce funguje i zbarvení "ledky" na čelním panelu (modrá/červená). Vše jede na televizorech Samsung, umí to i stará kuchyňská 22" F5400 ..... a to o tuto funkcionalitu ani nestojím, většina strojů stejně jede 24non-stop.
Prakticky jsem zcela přešel na TV ovladače, dokoupená UNI DO jsou do jednoho v šuplíku. Jediné UNI které je stále užíváno, je obývákové Harmony One - to asi bude muset nejdříve "umřít" (obávám se, že mne však přežije) a pak nastoupí i zde klasika od televize.
Po pravdě absolutně nechápu tu neskutečnou výdrž Logitechu H1, denně používáno → LCD, baterie, tlačítka, vše ve výtečné kondici, jen pohybový senzor hapruje - někdy se prostě displej nerozsvítí tak jak má (nový "tilt sensor" je stále připraven v šufleti). Považte, tomuto zařízení je již neuvěřitelných 12 LET !!!! Kdyby nějaká firma vyráběla takto kvalitní a technologicky stále dostačující výrobky, tak již dávno není, zkrachuje .....  1
Omlouvám se za lehké OT
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#12
Taky budu muset přesedlat z S905X na nějakou S905X3. Možná, že začne CEC fungovat.
S relé v napájení boxu se dá žít, ale přesto by bylo technický čistší zapínací tlačítko rozchodit.
 
Citovat
#13
Máte někdo doma toto DO?
US $1.03 17%OFF | KEBIDU Universal Smart Remote Control Controller IR Remote Control With Learning Function For TV CBL DVD SAT For AAA Battery
https://a.aliexpress.com/_B1q9Hd

Opravdu lze naučit všechny tlačítka?
 
Citovat
#14
Tady jsem ho našel s dopravou ještě levněji. No a neber to za 70Kč...
https://www.aliexpress.com/item/32919827...NZrY3&mp=1

Jeden čech v recenzi píše, že je lepší objednat original Chunghop, ten jsem našel tady:
https://www.aliexpress.com/item/32712491...Q3qS5&mp=1
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#15
Trochu jsme se odchylili od tématu. Nejde u to, jak naučit jiné DO, ale o to, kde je umístěn kód pro power ON, tak aby šel změnit pro jakékoliv DO. Myslel jsem, že to společně dáme dohromady.
 
Citovat
#16
Vypnout můžeš box jakýmkoliv naučeným tlačítkem, ale zapnout tu tvou škatuli, dle mých zkušeností, lze jen originálním kódem pro zapínání. Tak jestli máš učící DO, tak ho nauč zapínání tou tvou nulou z ovladače co máš a co jsi psal. Pak už jen nový box nebo nějaké Arduino hrátky.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 19.5
 
Citovat
#17
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-coree...o-ovladace

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)