• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Přidávání oblíbených v rámci domácí sítě
#1
Zdravíčko,
Mám dotaz na zkušené "kodisty".
Zajímalo by mne, jestli se někdo nesetkal s podobným scénářem...
V rámci naší domácnosti běží 3 instalace Coreelecu. Na všech běží zhruba ty samé doplňky (SC, SCC, YouTube, iPrima, iVysilani, TV Nova, YAWsP, Stream). Dost často se nám stává, že s manželkou narazíme na nějaký film, scénku, video z YouTube, prostě cokoliv z těch uvedených doplňků a rádi bychom to jednoduše poslali rodičům do jejich krabičky...
Jako ideální řešení by se mi líbilo mít v kontextovém okně (hned vedle přidat do Oblíbených") něco jako "přidat do Oblíbených - box2).
Je mi jasné, že nic takového asi neexistuje, ale šlo by něco takového vytvořit?
Řešili jste někdy něco podobného?
X96 MAX PLUS S905X3 4/32GB - CE
 
Citovat
#2
Možná si zřídit ůčet a používat Trakt. Podívej se na doplňky programů začínající názvem trakt.
Já ale s taktem skončil, tak doplní někdo jiný.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Trakt samozřejmě znám, ale je použitelný pouze na první dva zmíněné doplňky.
X96 MAX PLUS S905X3 4/32GB - CE
 
Citovat
#4
@wolfjunior Pro Oblíbené/Favourites lze sdílení definovat s pomocí pathsubstitution, viz Path Substitution.

Má to jistá omezení i pravidla, pokoušel jsem se to popsat, ale nakonec jsme zjistil, že to nefunguje úplně 100% a spolehlivě, tak jsem to raději smazal, abych tu neuváděl návody, které nefungují.

Ještě to tedy prozkoumám, a pokud to bude fungovat, tak ten popis uvedu.

EDIT Tak v podstatě to funguje, ale občas se to chová trochu nevypočítavě. Hlavně při odebírání z Oblíbených. Chce to ještě nějaké pokusy, abych mohl prohlásit, že se to dá používat...

EDIT2 No, nebudu se tím už dál trápit. Nějak to funguje, ale krk bych na to, že to bude fungovat za všech okolností a konstelace nedal. Čas ani chuť na to si s tím hrát už nemám, tak vracím ten popis a dělej si s tím, co uznáš za vhodné...

Omezení a pravidla, potřebné definice a postup:
 • využít lze pouze ty uložené odkazy, které jsou shodně reprezentované ve všech Kodi, které sdílenou složku používají - u všech addons o kterých se zmiňuješ to asi bude fungovat
 • sdílet by se měl soubor .../userdata/favourites.xml
 • sdílet by se to mohlo asi nejjednodušeji přes sambu nebo nfs - já používám sambu, protože to sdílení už mám definované
 • ideální by asi bylo vybrat si jedno Kodi jako referenční a u toho soubor nasdílet přes vybraný file systém
 • u ostatních Kodi definovat sdílenou cestu (v Kodi File Manager) - tohle nevím jestli je nutné, ale rozhodně to nemůže uškodit
 • advancedsettings.xml pak u ostatních Kodi definovat Path Substitution:
Kód:
    <pathsubstitution>
        <substitute>
            <from>special://profile/favourites.xml</from>
            <to>smb://<hostname> nebo <ip>/Userdata/favourites.xml</to>
        </substitute>
    </pathsubstitution>
A nakonec jedno zásadní omezení. Soubor favourites.xml si Kodi načítá při startu, takže pokud se z jednoho Kodi něco do sdílených Oblíbených vloží, objeví se to v ostatních Kodi až po jejich restartu. Tohle patrně nijak obejít nelze, alespoň ne v Kodi 19. Zkoušel jsem u Kodi 20 vnutit u seznamu Oblíbených refresh, ale soubor se znova nenačte.

Nejsme si 100% úplně jistý, jak se to bude chovat v okažiku když Kodi, které favourites.xml sdílí, bude vypnuté. To je třeba ještě ověřit, já se k tomu už dnes nedostanu. Možná tedy, že bude lepší pro sdílení použít nějaký další systém (nemusí to nutně být Kodi), např. na NAS-u/router-u nebo podobném stroji, které je trvale zapnuté a favourites.xml umístit tam.
 
Citovat
#5
Ještě jsem pátral, zda a jak by se dalo dosáhnout nového načtení obsahu favourites.xml. Mělo by se to také provést po zadání interního příkazu LoadProfile. Vyzkoušel jsme to, jako profil jsem zadal master user, protože profily jinak nepoužívám a de facto to vedlo k restartu Kodi. Tak nevím. Myslel jsme si, že LoadProfile provede nějakou subtilnější akci, max. něco ve smyslu LoadSkin nebo podobně.

Protože mě to přeci jen zajímá, tak jsem si cvičně sdílené favourites.xml z hlavního obývákového Kodi substituoval i v ostatních Kodi v domácnosti a uvidím, jak se to bude dlouhodobě chovat. U nás s tím asi moc problémů nebude. Na několika PC Kodi používáme nárazově, takže tam trvale neběží, Kodi na dalších boxech vypínáme, i když box běží trvale. Takže ani tam aktualizace favourites.xml problémem nebude.

Každopádně to není úplně standardní řešení, nicméně +/- to původní požadavky @wolfjunior (i když ne 100% - ale co je dokonalé, že?) plnit může.

BTW Dokáži si představit, napsat script pro context menu, který by ukládal vybranou položku do favourites.xml na konkrétním Kodi. Tedy přesně tak, jak si to @wolfjunior původně představoval, jenže to už by bylo o chlup složitější a nebyla by tam žádná jednoduchá zpětná vazba. A tady mě ještě napadá použí pro to (a upravit) addon Super Favourites, ale to už jsme zase o hodný kus složitosti dále... Jak napsal dále @meda, addon Super Favourites není od verze Kodi 19 již podporován.
 
Citovat
#6
Na ten Path substitutions můžeš použít i addon Simple HTTP Server, který ti v rámci domácí sítě zpřístupní soubory ve složce, kterou v něm nastavíš. Ale jak psal JiRo, má to omezení, načítá se to až po spuštění a tak.
Kód:
<advancedsettings>
    <pathsubstitution>
        <substitute>
            <from>special://profile/favourites.xml</from>
            <to>http://192.168.8.100:8090/userdata/favourites.xml</to>
        </substitute>
    </pathsubstitution>
</advancedsettings>
 
Citovat
#7
Mám obavu, že Super Favourites končí u verze Kodi 18.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
Také jsem chtěl poradit Super Favourites, ale skončil bez náhrady ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
Omlouvám se za delší odmlku. Dostal jsem od Ježíška vánoční chřipku  1 .
Děkuji všem za nápady a hlavně @JiRo: s tím pathsubstitution. Můžu si dát favourites ze všech boxů na NASko a mít k nim jednoduší přístup (i když budou boxy vypnuté).
Varianta s kontextovým menu by byla určitě super, ale pro začátek si postačím s tím, že si něco uložím do svých favourites a následně to na počítači překopíruju do favourites u rodičů.
Ještě jednou velké díky.
X96 MAX PLUS S905X3 4/32GB - CE
 
Citovat
#10
@wolfjunior Hehe... To ruční kopírování bylo první, co jsem ti chtěl poradit, ale pak jsem si říkal, že na to jsi určitě taky přišel...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)