• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém s nastavením času
#1
Zdravím. Jsem čerstvý majitel RPi 3. Dle návodů jsem zprovoznil OPENELEC s Kodi (poslední verze). Vše mi funguje jak má - CZ IP TV, EPG, atd. Ale po x hodinách hledání musím poprosit o radu. Při instalaci a prvotním nastavení mi OPENELEC přeskočí nabídku s výběrem časového pásma a po startu mi běží čas o dvě hodiny pozadu. Přišel jsem na to při spuštění EPG. Hledal jsem, kde se dalo, ale nenašel jsem způsob, jak tenhle problém vyřešit. Je to možná maličko offtopic, ale EPG potom háže nesmyslné (dvě hodiny staré) informace. Zkoušel jsem nastavovat time servery, ale pokaždé je výdledek o dvě hodiny zpožděný čas. Už jsem z toho zoufalej. Pokud by někdo věděl, jak pomoc, moje nervy mu budou vděčné. ;-) Děkuju moc.
 
Citovat
#2
Zkus:
Systém-Vzhled-Mezinárodní-Časové pásmo země nastavit na Czech Republic
 
Citovat
#3
petr77: Huráááá... Díky. Fakt mě nenapadlo projít položku "Vzhled", když potřebuju nastavit hodiny... Ale noční nervíky z Raspberry mě přešly, takže jdu studovat dál. ;-)
 
Citovat
#4
řešil jsem [Only registered and activated users can see links Click here to register]
Raspberry Pi2 B - LibreELEC  arm- 8.2.5
Windows 8.1 - Kodi 17.6 Krypton

 
Citovat
#5
jd_seth: Zde je podobný problém včetně obrázkového návodu → [Only registered and activated users can see links Click here to register]


edit: tak se nás tu sešlo se stejnou odpovědí vícero  1
3x RPi2B → L8.9x \ 1x RPi3B → L8.9x \ HTPC → L8.9x \ Xbox ONE S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 8.95.3 \ NAS Synology 212J → DSM 6.2 \ Vero 4K+ → OSMC
 
Citovat
#6
Ahoj...mám také problém s datem a časem na Rbp3 s nainstalovaným OpenElec. Ať zadám jakýkoliv časový server, tak se mi správné datum a čas nenastaví. Dnes mi to zobrazuje Středu 11. ledna 2017, čas 18:42. Rapsberry je připojeno přes wifi. Připojení normálně funguje, stream z netu jede bez problémů. Zkoušel jsem povolit i ¨volbu "Počkat na připojení k síti před zapnutím Kodi - 20sec" a pořád nic. Nevíte někdo co s tím?
 
Citovat
#7
Zkus zadat časový server time.windows.com mě toto funguje a řešil jsem ten samý problém co ty.
 
Citovat
#8
Řekl bych že příčinou bude Wifi připojení, můžeš vyzkoušet přes LAN ?

Jinak k RPI se dájí dokoupit počítačové hodiny ve formě přídavného modulu RTC (Real Time Clock): [Only registered and activated users can see links Click here to register]
RPi 3 B+ (BerryBoot) - LibreELEC 8.2.5 + RetroPie 4.4 + Raspbian Stretch
Orange Pi One - OpenELEC
7.0
 
Citovat
#9
Ja som mal rovnaký problém, Librelec, teraz mám na druhej karte Openelec a čas aj dátum mám OK, Rpi 2, LAN pripojenie
 
Citovat
#10
Zdravím, taky mám problém s časem. Když je připojeno Rpi3 ethernetem, tak je čas správně, ale přes wifi je prostě naprosto mimo. Region nastavený je, ntp servery též, čekání na připojení 60s. Nějaká rada, jak to přes wifi rozjet?
 
Citovat
#11
Zkoušel jsi nainstalovat poslední verzi LibreELEC ?
Případně můžeš provést zápis do autostart.sh :
Kód:
#!/bin/sh
(sleep 30; \
/usr/sbin/ntpdate pool.ntp.org; \
)&
více info zde: [Only registered and activated users can see links Click here to register]
RPi 3 B+ (BerryBoot) - LibreELEC 8.2.5 + RetroPie 4.4 + Raspbian Stretch
Orange Pi One - OpenELEC
7.0
 
Citovat
#12
Mám nejnovější verzi. Ten skript stejně nefunguje. Spíš to vypadá, že je chyba v softwaru (požadavky na čas posílá jen přes ethernet, nikoliv však přes wifi)
 
Citovat
#13
Ja používam android aplikáciu PiTime. Nastaví čas aj na Raspbiane aj na OPENELEC.
 
Citovat
#14
A nebude to náhodou v nastavení routera? Tipol by som, že áno, ak vám to po ethernete ide OK a wifi nie. Na mojom routery TP-Link mám nastavenie času v System Tools - Time Settings a defaultne je tam Time Zone: GMT Greenwich a čas sa zobrazuje o 2 h pozadu... To len taká teória ;-)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)