• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém s plynulostí obrazu na Sony Android TV
#1
Zdravím, rád bych Vas požádal o radu. Jedné se o aktuálni verzi Kodi staženou z Google play bez doplnku na TV Sony KD-43XF7596 (FW aktualni). Problém se týká přehrávače videa, video se mírně skube, nejde plynule, u filmu s lepším rozlišením (FHD) se trhá vice a není koukatelny. Zkoušel jsem vypnout HW akceleraci, to pomohlo, ale ne do stavu použitelného. Zkoušel jsem měnit metodu pokládání (ponecháno defaultni bilinear), zápinat přizpůsobení frekvence obrazovce. Ale nic se nezměnilo, resp. při změně prokládání se zhorsovala kvalita obrazu nebo se to trhalo vice. Video je uloženo na NAS, pristup přes Smb. Stejně se to chovalo i při sdíleném USB HDD v routeru, taky smb. TV máme asi 5 let a během té doby tam žádná verze Kodi nefungovala korektně. Používali jsme SPMC, to videa přehrává naprosto bez problémů v defaultnim nastavení. Ale nyní se mi nedaří připojit jej k tomu NAS, i kdyz by pry Smb v3 mělo podporovat. VLC ze stejného zdroje funguje ok. Máte prosím nějaké tipy, co by šlo s tím Kodi zkusit? Případně jak donutit SPMC vidět ten NAS (sdílený HDD v routeru nastavit šel bez problémů, do sítě vidi) ? Dekujj
 
Citovat
#2
@Pavel PS: Prosím, udělej úplnou editaci a oprav v nadpisu slovo plynolost na plynulost. Děkuji
 
Citovat
#3
@Pavel PS: Zkus stáhnout a do TV nainstalovat Maven Kodi, verzi pro Android.  Kodinerds Addon Repo 7.0.1.4. Nainstaluje se ti jako nová appka, takže potom budeš mít v TV Kodi 2x. Primárním cílem této appky má být optimalizace pro ATV, přepínání FPS a přehrávání DV formátu, pokud TV umí DV formát.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#4
(13.10.2023, 10:08)meda Napsal(a): @Pavel PS: Prosím, udělej úplnou editaci a oprav v nadpisu slovo plynolost na plynulost. Děkuji
Opraveno, omlouvám se

(13.10.2023, 10:45)jkmh Napsal(a): @Pavel PS: Zkus stáhnout a do TV nainstalovat Maven Kodi, verzi pro Android.  Kodinerds Addon Repo 7.0.1.4. Nainstaluje se ti jako nová appka, takže potom budeš mít v TV Kodi 2x. Primárním cílem této appky má být optimalizace pro ATV, přepínání FPS a přehrávání DV formátu, pokud TV umí DV formát.

Děkuji za radu, večer zkusím a dám vědět. Asi mám blbý dotaz, ale mám zkusit tuto verzi: Maven's Kodi-Builds für Android nebo für FireTV? 

Obecně: jsou s Kodi na ATV problémy, nebo je to jen u mě? Zatím jsem strávil hodně času pokusy o nastavení Kodi, ale jestli nebude lepší cesta zkusit jiný fork, nebo rozchodit to připojení v SPMC. Přišlo mi lepší používat aktuální podporované verze, než SPMC, které již nepokračuje, ale třeba je to špatná cesta (?).
 
Citovat
#5
Samozřejmě verzi pro Android ( für Android). Vždyť jsem to psal. Netvrdím, že ti to pomůže, osobně ATV nemám, ale často se to pro ATV doporučuje na jiných fórech. Výhodou je, že to nepřepíše již nainstalované Kodi, ale jako nová appka, takže není problém ji odinstalovat.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#6
Maven kodi (v21) nainstalováno a zda se, že to vyřeší problémy. Vše jsem nechal v dafault nastavení. Občas je myslím obraz mírně neplynuly, zejména při scénách zabírajíci široké okolí s pomalým pohyb kamery (spíše je to pri nich subjektivně víc vidět), ale již se to tváří použitelne. Ještě si to budu testovat. Hledal jsem o tomto forku info na netu a popravdě moc nerozumím v čem se to od Kodi odlišuje. Plusem je pro mě skin z Kodi.

Neni nějaká možnost vidět označení shlédnuto/rozkoukano/nevideno i v rozvržení stěna ikon, nyní je to vidět jen v seznamu (SPMC to umelo)?

BTW SPMC se mi nepodařilo připojit k NASu, ale doufám, že prejdu na novější kodi Fork, protože SPMC už působí trochu zastarale.
 
Citovat
#7
Ještě můžeš mít jednu příčinu, se kterou ale nic neuděláš. Pokud to cuknutí vidíš jen na některých streamech a zároveň víceméně v pravidelných intervalech, pak TV neumí zpracovat snímkovou frekvenci streamu, pokud má 23,976 Hz. Alespoň v dostupných datech k TV tato frekvence uváděná není. Tzn., že se TV přepne na 24 Hz, ale v tom případě se musí ten nesoulad mezi snímkovou frekvencí obrazovky a streamu "dohánět" pocuknutím.

Snímkovou frekvenci zjistíš vyvoláním okna Player Process Info např. připojením klávesnice a stlačením o. Player process info - Official Kodi Wiki
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#8
Zdravím po delší době, mezitím jsem tomu nechal trochu času, aby se to usadilo a mohl jsem objektivní zhodnotit. Bohužel kodi i kodi maven na televizi přehrává mírně neplynule. Ve VLC se vše přehrává naprosto bez problémů. Podle mě to není frekvenci videa ani kvalitou (dělají to kvalitní i méně kvalitní videa). Nemáte prosím ještě nějakou radu co zkusit s tím kodi?

Líbí se mi Kodi na procházení složek atp. , nenašel jsem vyhovující alternativu (možná jsem nezkusil vše, případneate nemate nějaké tipy?) . Mozna zkusím nějaký návod na změnu přehrávače. V kodi, že bych tam nastavil to VLC...
 
Citovat
#9
(14.10.2023, 11:29)Pavel PS Napsal(a): ...Občas je myslím obraz mírně neplynuly, zejména při scénách zabírajíci široké okolí s pomalým pohyb kamery (spíše je to pri nich subjektivně víc vidět)...

(Tento popis je odpovídající mému hodnocení pro Mi Stick 4K.) Obraz při švenku kamery cuká. U filmů s malým datovým tokem je to už tak udělané ve videu. U vysokého datového toku, kde by cukání být nemělo, se zase projeví schopnosti přehrávače. U Kodi hodně záleží na systému, nad kterým běží.
Změna přehrávače se probírá v:
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-ako-k...prehravaca
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
Ano, přesně jak píšeš, zřejmě ta televize není kompatibilní s kodi přehrávačem, nezáleží na fps, datovém toku, kodeku ani rozliseni.
Změnu přehrávače mám hotovou. Funguje to naprosto parádně a zda se ze je to jediná cesta k řešení te neplynulosti obrazu.
Nyní bojují s tím, že mi to neukazeje stav, že video bylo přehráno ve VLC. Udělal jsem advancedsettings.xml dle https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_aut...ume_points , ale zatím to nemá, vliv.
 
Citovat
#11
Nikdy jsem změnu přehrávače dělat nemusel, protože jedu na RPi4 LibreElec a většinou FHD. (Mi Stick 4K s Androidem je pro manželku na seriály, které mají, myslím, HD kvalitu.)

Nerozumím souvislosti: "Změnu přehrávače mám hotovou. Funguje to naprosto parádně... ...ale zatím to nemá, vliv." Jde tedy jen o ukázání stavu, návěštidlo?
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#12
Prehravač funguje na otevření, pretaci, atd. a po skončení filmu se ukončí. Manželka si ani nevšimne, že je tam jiný nez výchozí. To řeší soubor playercorefactory.xml.

Ale přehráne video se ne označí jako zhladnute v seznamu. Přitom se všude píše že by to fungovat mělo i s externím přehrávačem. Parametry v souboru advancedsettings.xml by to měly řešit, jestli tomu dobře rozumím, ale zatím se mi nezadarilo, zřejmě mám někde chybu. 

<advancedsettings>
<video>
<playcountminimumpercent>85</playcountminimumpercent>
<ignoresecondsatstart>60</ignoresecondsatstart>
<ignorepercentatend>15</ignorepercentatend>
</video>
</advancedsettings>
 
Citovat
#13
@Pavel PS Pokud použiješ externí přehrávač, tak se ti v databázi Kodi atribut zhlédnuto (ani žádné další) nezmění.
 
Citovat
#14
A k čemu je tento parametr:
playcountminimumtime - number of seconds - the time the extplayer process needs to run for before the item's playcount will be incremented (i.e. it will be marked as watched). (zdroj: https://kodi.wiki/view/External_players)?

Na netu je hodně diskuzi na toto téma (i kdyz zatím jsem nenašel přesně můj případ, resp. radu na něj). Tak si myslím, že i externí přehrávác by měl ovlivňovat shlednuto/neshlednuto. Nebo se totálně mýlím? Fakt je, že jsem si s tím zkoušel hrát a bez úspěchu.

Nicméně video je ve VLC naprosto plynule, to se bohužel nedá s kodi přehrávačem vůbec srovnat. Takže radši hezké video, i když mozna bez označení přehrání.
 
Citovat
#15
@Pavel PS Omlouvám se, mystifikoval jsem a máš pravdu. Podle popisu by to mělo fungovat.

Nicméně ty jsi ve svém prvním příspěvku odkazoval na parametry v advancedsettings a ty se skutečně externího přehrávače netýkají, jsou určeny pouze pro nastavení chování přehrávače Kodi.

Pokud ale použiješ nastavení v playercorefactory, tak tam by to mělo fungovat mělo. Já jsem externí přehrávač naposledy použi před hodně roky a už jsem na tento parametr nastavení zapomněl. Obvykle si před nějakou radou uvedené řešení vyzkouším či alespoň ověřím v Kodi Wiki. Člověk si opravdu nemůže pamatovat všechno. Tady jsem to bohužel neudělal. 11 Tak se ještě jednou omlouvám.

Jen je třeba si uvědomit, že to nefunguje stejně, jako u interního přehrávače, že se tedy nastavení atributu neodvozuje od pozice v přehrávaném souboru, ale že se pouze měří čas běhu aplikace. Takže například dlouhá pausa nebo delší skok zpět, který natáhne dobu běhu externího přehrávače nad nastavený limit způsobí, že se nastaví atribut přehrání i tehdy, když se film nepřehraje celý. Ono to obecně bude asi velký problém. Tedy jak ten parametr nastavit, protože, jak je vidět, tak se ten čas nastavuje absolutně. Takže bude dost obtížné najít nějakou univerzální hodnotu. Pro všechny filmy kratší než nastavený parametr se nikdy filmy jako přehrané nenastaví, naopak pro filmy delší, se nastaví i tehdy, pokud film nebude přehrán celý. Ale s tím se už asi budeš muset smířit.

Vyzkoušel bych to u sebe, protože si myslím, že by to fungovat mělo. Ale jak je vidět z tvého posledního příspěvku, není to pro tebe tak důležité. Takže se bez toho asi všichni obejdeme... 3

No, nedalo mi to a vyzkoušel jsem to na Kodi instalaci ve Windows 10. A tam i nastavení atributu Zhlédnuto po překročení nastavené doby <playcountminimumtime> běhu VLC externího přehrávače funguje.

A ještě jedna poznámka. Patrně, při používání externího přehrávače, můžeš někdy narazit na problém při přehrávání některých externích titulků u některých doplňků. Takže bys s tím měl počítat, protože toho by si asi manželka už všimnout mohla...
 
Citovat
#16
Dekuji za reakci, zmylit se může každý a od toho je diskuze, abychom se domluvili a nalezli požadované řešením.

Mě preva na Android TV <playcountminimumtime> nefunguje, nastavuje se to v sekundách, tedy při nastavení 60 s by to po minutě prohlížení mělo soubor označit za zhlednuty, ale soubor se stále tváří stále neprehrany. Proto jsem začal laborovat s <advancedsettings>, nebyl jsem, si jistý, zda je to jen pro Kodi přehrávač, nebo i pro externí. Takže jsem Te trochu mystifikoval, za což se omlouvám.

Chápu že to nebude funkční jako s Kodi přehrávačem, ale pro me potřeby by stačilo a nějaká hodnota by se našla. Ale přijde mi ze Kodi nevidí, že běží VLC a tudíž to nemůže zmenit atribut zhlednito, třeba tocdoho vstupuje nějaké oprávnění nebo omezení Android. Zkusím to na mobilu a dám vědět.

Dekuji moc za rady a Tvůj čas.
 
Citovat
#17
@Pavel PS Jo jo... On Android není klasický multitask systém, takže je otázka, zda vůbec něco takového, jako zjistit a předat informaci o tom, jak dlouho daná úloha běžela, vůbec dokáže. U Windows je to jasné. Ve chvíli, kdy Kodi spustí externí přehrávač, tak normálně běží dál. U Android to asi bude trochu jiné...
 
Citovat
#18
Na telefonu Xiaomi Android 12 to taky nejde. Dám sem ten kód, kdybych náhodou tam měl chybu, budu rád, když mě opravite...

<playercorefactory>
<players>
<player name="VLC" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
<filename>org.videolan.vlc</filename>
<args>"{1}" /fullscreen /play /close</args>
<hidexbmc>true</hidexbmc>
<playcountminimumtime>60</playcountminimumtime>
</player>
</players>
<rules action="prepend">
<rule video="true" player="VLC">
</rule>
</rules>
</playercorefactory>

Zkousel jsem hidexbmc false a různy čas a nefunguje. Zřejmě asi opravdu android...
 
Citovat
#19
@Pavel PS Pokud mohu soudit, tak je to podle mne v pořádku.

Jediné, co možná stojí za zmínku, jsou parametry spuštění v <args></args>, které jsou jiné než ty, co se uvádí např. pro VLC pro Windows. (u Windows jsou argumenty uvozené zunaky --, tady se zřejmě používá /). Ale já VLC pro Android neznám, takže nejem ani schopný posoudit, zda jsou správné. Zdají se mi být ale logické. /fullscreen znamená přehrávání na celou obrazovku, /play - spustí se okamžitě přerávání a /close - po přehrávání se VLC uzavře a ukončí. Ale protože ti vlastní přehrávání funguje, tak jsou asi dobře.
 
Citovat
#20
Funguje to. Popravdě jsem to poskladal podle několika for a kodi.wiky. Budu ještě to shlédnutí hledat a zkouset, pokud uspěji, určitě se podělím. Diky
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)