• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problémy s přehráním originál DVD filmů
#1
Zdravím
Byl by prosím někdo schopen poradit? Už od prvních verzí XBMC, až po současnou verzi KODI, neumí přehrát žádné DVD. Měl jsem už spoustu verzí XBMC/KODI časem na 5 počítačích (HTPC), a nikdy mi to nepřehrálo DVD. Vždy se totálně kousnul PC. Mám všechny kodeky, mám libdvdcss2, přehraje jakejkoliv formát, ale DVD nikdy. A to mám doma 800 originál DVD. Tenhle problém je už několik let a dodnes nikdo nedokázal poradit, či vysvětlit čím to je. Hledal jsem už všude možně, a i kldyž tento problém je např. ve fóru Ubuntu popsám několika uživateli, nic mi nepomohlo.
Současný HTPC má CPU 2x3.6GHz Intel, RAM 8GB, GPU Intel HD Graphic 630, OS Ubuntu 16.04. Nešlo to ale ani na předchozích.
 
Citovat
#2
Takže - mám Linux Mint 17.3 Rosa MATE, kernel 3.19.0, 64bit - a spuštěný Kodi 17.1 Krypton. Systém je aktualizovaný k 5.5.2017. Šetřič obrazovky je zakázaný.
PC AMD 64 X2 5050e 2,6GHz, RAM 4GB, VGA nVidia GF9600GT.
Vkládám do DVD mechaniky LG disk DVD "Otec prasátek 2", vydal 2006 Blesk.
Na ploše Mintu se objeví ikona disku a oznámení s položkou výběr, kterým SW to spustit. Zatím ignoruji, přepnu na Kodi a vidím v liště akcí "Přehrát disk" (a na chvíli i oznámení o připojení disku). Klepnu myší na "Přehrát disk" a objeví se úvodní sekvence, potom výstraha o nelegálním kopírování a pak menu DVD. Vyberu Nastavení, česky a také pro zajímavost české titulky. V pozadí je hudba. Spustím film a běží s titulky, mohu posouvat, neseká se. Když ho stopnu a znovu spustím, pamatuje si poslední místo, čas. Vpravo dole je ikona disku a tou se dostanu do úvodního menu DVD.
Pokud film stopnu a klepnu na vysunout/načíst, oznámí mi odpojení disku (v Kodi). Znovu v Kodi jej tím načíst ale nelze. Fyzicky se disk nevysune.

Alt+F9 minimalizuje Kodi. Na ploše Mintu zmizel výběr čím přehrát i ikona. DVD mohu připojit klepnutím na disk v prohlížeči souborů Pinta, ale nedostanu už oznámení s položkou výběru. Jak se později ukáže, je to stejně jedno, protože přehrát DVD umí jen přehrávač Parole, ale ne z menu DVD, jen jednotlivé soubory VOB. Tím samozřejmě padají některá nastavení, které nabízí disk, třeba titulky.

"Přehrávač videa" a "VLC media player" disk DVD nespustí. EDIT: Ještě Xine, chybí asi 25 modulů, v Mintu nepodporované.

Takže pro mne "v Kodi dobrý".
Kodi 19/18.x -LibreELEC 10/9.x -BerryBoot -RPi4/3/0/w -LinuxMint/W10/Android 11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
To je moc hezký, že u tebe dobrý, ale můj problém to neřeší. Já bych potřeboval poradit, co s tím.
 
Citovat
#4
No tak to popiš podrobněji. Jak postupuje tvá manipulace s DVD, co ukáže Ubuntu bez spuštěného Kodi, co ukáže se spuštěným minimalizovaným Kodi a co v Kodi samotném.
Ve fóru Ubuntu jsem si tě také přečetl a rád bych věděl, jestli filmy v Totemu a VLC přehráváš jako VOB nebo ti přehrávače nabídnou plné DVD menu filmu.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=77165.0
Kodi 19/18.x -LibreELEC 10/9.x -BerryBoot -RPi4/3/0/w -LinuxMint/W10/Android 11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
OK
Bez spuštěného Kodi vložím DVD, spustí se Totem (asociován s DVD), nebo spustím VLC, naběhne standardní menu DVD a spuštění filmu. Stejně jako v běžném DVD přehrávači ve věži.
Když mám spuštěný Kodi (dříve několik verzí XBMC na různých PC), vložím DVD, tak se neděje vůbec nic, jen se totálně kousne PC, a jediné na co reaguje je tlačítko Reset. A přasně takto se chovaly všechny verze XBMC, na všech počítačích, které jsem měl.
Mám v systému Ubuntu-restricted-extras, mám libavcodec, mám libdvdcss2, mám ffmpeg....
Mám dva počítače, HTPC a pracovní PC, na obou to samé.
Tenhle problém mě trápí už spoustu let, a všichni to svádí na ochranu proti kopírování, ale 99% mých DVD ji nemá. A ty co ji mají, mají smůlu, protože ji obejde libdvdcss a přehrávám je bez problémů v Totemu, i VLC. V Kodi nepřehraju prostě nic (myslím tím disky). Filmy uložené na HDD přehrává Kodi naopak daleko lépe, než Totem, či VLC (v těch občas něco začne cukat, v Kodi vše plynule)
------------------
Takže drobná oprava:
Nekousne se PC, ale Kodi. Jenže je v celoobrazovkovém režimu a tudíž s mrtvým kurzorem a klávesnicí nic neudělám. jde jen přes Esc zrušit celoobrazovkový režim Kodi, ALE když pak na ploše kliknu na cokoliv, opět se Kodi roztáhne na celou obrazovku a zase mrtvej kurzor- myš i klávesnice.
 
Citovat
#6
Tak ještě upřesním, jak se to chová u mne. Pokud v Kodi zatrhnu Nastavení>Přehrávač>Disky>Automaticky přehrát DVD, nespustí disk DVD jako když při nahoře popsaném klepnu na "Přehrát disk" ale zeptá se mně po vložení DVD, jestli chci spustit videa, audia, obrázky a po volbě mi ukáže soubory v adresáři. To je funkce na nic.
Ještě jsem zkusil se z LinuxMintu odhlásit a přihlásit se jen do rozhraní Kodi. Tam se DVD menu s nabídkou "Přehrát disk" sice objeví také, ale k přehrávání po klepnutí nedojde. Kodi se nezasekne ale nepřehraje. Pokud Kodi spustím na desktopu LinuxMint, je vše OK.

Na fóru Ubuntu myslím Milhouse žádal někoho o spuštění Kodi z příkazového řádku terminálu a potom o výpis, který se objeví při pokusu spustit DVD Film.
Mně to tam při fungujícím přehrávání filmu píše po pohybu v menu DVD stejně jednu chybovou hlášku a to: Failed to open VDPAU backend libvdpau_nouveau.so: cannot open shared object file: No such file or directory.
Píše to u disků různého původu.
Kodi 19/18.x -LibreELEC 10/9.x -BerryBoot -RPi4/3/0/w -LinuxMint/W10/Android 11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#7
Tak jsem si s tím pohrál- smazal skrytou složku, zrušil v systému asociaci (akce po vložení DVD disku), ale nic se nezměnilo. Po kliknutí na Přahrát disk kurzor vytuhne, ledka na mechanice zhasne, a dál se nedá nic dělat. Jen ctrl+alt+delete umožní restartovat. Jenže pak po opětovném přihlášení do systému jedou obě jádra na plno, což mě zarazilo, takže jsem zjistil, že zůstává viset proces kodi.bin, a to tolikrát, kolikrát takto kvůli vytuhnutí Kodi restartuju. Proces(y) kodi.bin však nejde vypnout, pouze zabít.
Tento problém však pozoruju taky už páír let, kdy často Kodi (ale dřív i XBMC) nejde vypnout, načež po restartu visí kodi.bin.
Kodi je prostě špatný- sice se mi líbí, spousta možností, a plocha na TV nevypadá jako počítač, ale asi se toho zbavím, protože už mě to za ty roky problémů přestává bavit.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)