• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pulse EIght adapter (HDMI-CEC na klasickém PC)
#1
Zdravím,

zakládám toto téma pro budoucí hledače informací k řešení od firmy Pulse Eight: USB-CEC adapter

Na zdejším fóru jsem nalezl jen jedinou zmíňku o (ne)funkčnosti tohoto adaptéru (#pid99777). Další informace se mi podařilo nalézt na redditu (eng) a na Kodi wiki. Českých moc nebylo. Nicméně žádné diskuzní vlákno mě na 100% neujistilo, že to bude fungovat a ještě poslední věta v příspěvku od orfina tomu taky moc nepřidala:
(11.3.2021, 14:02)orfin2 Napsal(a): [...]
...nicméně jak jsem psal, jsou to vyhozené peníze, protože to nešlape tak nějak podle představ

Podle mě v tom musí být nějaká kartelová dohoda, že "klasické" PC typu Intel NUC neumí kompletní HDMI-CEC. Všude to prezentují jako ideální řešení pro HTPC a tuhle featuru to neumí. Jinak si to neumím vysvětlit. 

Před tím jsem používal Raspberry Pi 3 s LibreElec a DO. To už výkonostně nestačilo na H265 (+ časté problémy s SD kartou), tak jsem upgradoval na malinké Lenovo Thinkcentre a na něj jsem nainstaloval LibreElec Generic 11 (verze pro x86 architekturu). Nějaký ten měsíc jsme to zkoušeli ovládat přes bezdrátovou klávesnici. Nicméně zvyk je železná košile a člověk je tvor líný a nám chybělo to pohodlí ovládání přes JEDEN ovladač... takže jsem to risknul a objednal ten adaptér.

Nevím, co přesně orfinovi nefungovalo, diskuze je staršího data, navíc to (asi) prodal. Já to mám vyzkoušené pouze na LibreElec systému a tam to funguje bez problému a podle mých představ. Po zapojení do USBčka se doinstaloval doplňěk (Pulse Eight CEC Adapter) a vše funguje jako kdysi na Raspberry Pi 3B (pause/play, šipky, enter...). Nezkoušel jsem klasický OS.

Vypínání/zapíná zařízení spolu s TV (a obráceně) mám záměrně vypnuto (v nastavení doplňku). Často mi děti omylem vypnou TV, takže to je pro mě nežádoucí efekt. Jelikož je PC krapet výkonější než malina, tak mám jen nastavené automatické vypnutí při nečinnosti >45 min. 

Nevím jak přesně ta krabička funguje. Velká je jako krabička od sirek. Takže hádám, že v sobě bude mít malý plošňák, který odkloňuje pin 13 z HDMI kabelu a posílá do USBčka. Ale za ty prachy mám strach se v tom šťourat :-). Balení není nijak bohaté, adaptér a 2 kabely o délce 15 cm (bez návodu).

Cena: cca 40€ + poštovné (8€) + clo (??€ ... protože Brexit)
Já objednával z Polska přes prostředníka (nabízí jen jeden eshop, neposílá do CZ), vyšlo mě to celý na 1732 Kč (1450 Kč na polské straně). Odhaduji, že bych se na tu cenu dostal i s nákupem z UK, jen jsem si ušetřil starosti s celním řízením...
 
Citovat
#2
Ono to "odklonění pinu 13" bude sofistikovanější.
https://www.missingremote.com/review/201...ec-adapter
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)