• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi 3, nebo alternativa?
#1
Jedna ze dvou malin mi edešla, tak budu objednávat novou. Hledal jsem info, jestli se nějak neplánuje další verze, ale narazil jsem na další klony Orange Pi a Banana Pi. Srovnání jsem našel, ale porovnávala se většinou rychlost a z výsledků moc rozhodnutý nejsem.

V tuto chvíli uvažuji o Raspberry PI 3 a Banana Pi M2+. Chci prakticky pouze provozovat kodi, v podstatě bez doplňků, které jsem neměl ani na starých malinách. Propojení kabelem k NASu.

U té Banana Pi jsem pochopil, že není problém s SD kartami (mi tedy ještě žádná neodešla, ale kolegovi s jednou malinou už dvě), protože by měla být také paměť integrovaná. CEC jsem pochopil, že funguje na obou.

Protože se vůbec nevyznám ve verzích jader procesoru a podobně, prosím o tip, do čeho jít. Děkuji
 
Citovat
#2
Nevymýšlej kolo, již je vynalezené - pokud jsi byl spokojen s malinou, vezmi ji opět. Takovou uživatelskou základnu a s tím spojenou i obrovskou podporu jakou má RPi, má máloco. Sám píšeš o provozování "pouze" Kodi - tak co vybírat jiného ? Prakticky na jakýkoliv problém stran maliny, je možné na netu (i zde na fóru) najít odpověď. Ukaž mi jediné zařízení které se tomuto alespoň přibližuje  4

Chceš laborovat ?

extrémní laborování → Android (otestuješ velmi mnoho přístrojů abys po čase zjistil že není vhodný ani jeden)
střední laborování → HTPC (domácí Hig-End pro Kodi, jak po stránce financí tak i možného finálního HiFi vzhledu)
základní laborování → stroje podobné RPi a různé kony (opět testování všeho možného, tentokrát povětšinou ze světa Linuxového, v mnoha případech opět skončíš u čistokrevného RPi)

Stačí takový tip ?  4
3x RPi2B → L9.x \ 1x RPi3B → L9.x \ HTPC → L9.x \ Xbox ONE S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
#3
Souhlasím s Rossim a za současné nabídky bych opět volil Raspberry. Co bych ti mohl doporučit, je nainstalovat systém na USB Flash disk, mám takto již téměř rok a zatím nebylo zapotřebí obnovovat ze zálohy.

Poměrně zajímavá je i deska Tinker Board od ASUSu, která je rozměrově naprosto totožná s RPi. Bohužel je nabídka OS prozatím omezna "pouze" na Debian.

V ČR lze zakoupit v předprodeji za 1800 kč i s dopravou : [Only registered and activated users can see links Click here to register]
Domovska stránka: [Only registered and activated users can see links Click here to register]
RPi 3 B+ (BerryBoot) - LibreELEC 8.2.5 + RetroPie 4.4 + Raspbian Stretch
Orange Pi One - OpenELEC
7.0
 
Citovat
#4
Do androidího boxu jsem moc jít nechtěl, protože jich je nepřeberně. Takže jsem zhruba počítal s malinou třetí generace. Banana mě napadla, protože stojí prakticky stejně a myslím, že ta uživatelská základna bude také dobrá a navíc je možnost právě instalace bez SD karty.

Ještě kouknu na nějaké info třeba o krabičce a uvidím.
 
Citovat
#5
Určite Rpi3.
 
Citovat
#6
Tiez som laboroval so vselicim. Avsak momentalne RPi3 je najlepsia volba(podpora, stabilita...).
klienti: 3 x media box Amlogic S905(CoreELEC 9.0.1), Server1: RPI3(Raspbian;Domoticz;MySensors;InfluxDB;Grafana), Server2: OPiPC2(TVHeadend;MySQL;motionEye),  WD Mycloud
 
Citovat
#7
Také doporučuji z vlastní zkušenosti zůstat u Raspberry Pi. Začal jsem s nimi 9/2015 a žádná závada HW.
Banana Pi jsem zkoušel typ M1 (ale M2 ne) a v souhrnu fungovaly jen 2 systémy a Kodi nedostatečně. Na fórech řeší stále jen problémy nedotaženého SW.
BerryBoot-LibreELEC8.2.5-Kodi 17.6 >RPi2/RPi3 >TV FullHD. Kodi >Notebook W7/10. Kodi 17.6 >PC LinuxMint 64bit. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
Jednoznačně RPi, ačkoliv bych to před pár měsíci ještě neřekl.

Samozřejmě je třeba vzít v potaz všechny požadavky, nejen výkonové a funkční, ale například i estetické. Já sám jsem s funkcemi i výkonovými možnostmi spokojený, a to mi na RPi kromě Kodi běží i backend Tvheadend s diskem 500 Gb pro nahrávání a 4x Dvb-t přijímači, ke kterému se připojují další klienti po síti. Jen to zkrátka moc hezky nevypadá. Takové divoké hnízdo s RPi, s infrapřijímačem DO, dvěma dvojitými USB přijímači, USB hubem, externím diskem, dvěma zdroji a změtí kabelů. Ale za ty prachy bych asi nic lepšího, ba ani stejného, nepořídil.
Uživatel @JiRo není na tomto fóru aktivní.
 
Citovat
#9
Ahoj
Přemýšlim jestli upgraduju svojí malinu 2 na 3 jediný o co mě jde jestli už jde v kodi DTS-HD na malině. RSPI 2 nejde.

Jinak zapojení RPi2-receiver(Pioneer)-TV
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)