• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rpi 4 a lg tv - cec nefunguje
#1
Ahoj, provozuji dvě tv LG a philips a kodi 18 na raspberry 3 a 4 a funguje mi ovládání ovladačem od tv přes cec.

Teď jsem si koupil tv LG 43UP7800 s magic ovladačem a raspberry 4 8GB a jedu na libreelec kodi 19 a nedaří se mi rozjet cec.

Při startu kodi píše připojování k adapteru cec ale to je vše. TV u hdmi ukazuje ikonu ovladače, ale prostě to neraguje. CEC mám v tv zapnutý.

Myslel jsem že by pomohlo přehodit výstup hdmi na raspberry, ale když to dám do výstupu co je blíž k napájecímu konektoru, tak se na tv objeví jen obraz startovací duhy, ale pak už žádný signál.

Taky jsem si myslel že by to mohla dělat redukce hdmi, ale tu používám i u prvního rpi4 a cec jde...

Zkoušel jsem i dva různé kabely.

Děkuji za radu co s tím.
 
Citovat
#2
@n.u.r.v.: Nech to připojené tam, kde se ti ukazuje "alespoň něco". To by mělo být v souladu s nastavením CEC v Kodi. Pokud máš jistotu, že malina kompletně naběhne, ale obraz chybí, pak mi připomíná závadu, kdy se malina po úvodní obrazovce přepne do rozlišení, které TV neumí zpracovat. Je to tady někde na fóru, ale teď to nemohu najít. Měj trpělivost a hledej taky. Obecně poradím jen to, aby jsi malinu zkusil s jinou TV, alespoň zjistíš, jestli máš malinu OK.

@meda: vzpomínáš si na to? Taky jsi tam přispíval. Ono to bude už rok, možná víc zpět. A ani si nevzpomínám jak to dopadlo.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
@jkmh - Asi paměť selhává, už nevím jaký příspěvek to byl.
Nicméně správný výstup HDMI je u RPi4 opravdu ten u napájecího konektoru. Ten vzdálenější by měl být bez zvuku. A ještě pak existuje parametr pro 4K-60Hz, který vzdálenější výstup HDMI snad úplně zavře.

Pro testy to chce nainstalovat si ovládání aplikací Kore do mobilu a zprovoznit podle IP adresy/názvu. V záhlaví aplikace je ikonka pro Power-restart.

Já mám na nové TV Samsung také nedobré zkušenosti s HDMI a CEC.
Nejjednoduší je při nespojení s CEC přepnout D.O. od TV vstupy na jiný a zpět. Pak se mi CEC chytne.

Pak nepříjemnější problém, že při vypnuté RPi4 v době, kdy zapínám a vypínám TV, ta zapomene, že na HDMI vůbec nějaká RPi4 byla a musím tu RPi4 restartovat, aby byla televizí vůbec detekovaná.
Zajímavé, že s RPi3 takový problém nenastává.

Rpi4 nevypínám od napájení, stále je v pohotovostním stavu.
((Jinak máme teď na starosti vnučku a moc se tedy fóru nevěnuji, nereaguji.))
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
@meda: NJN, pokud se nepletu, tak dotyčný měl problém s tím, že mu po úvodním logu zčernala obrazovka, ty jsi odpovídal, že máš občas podobný projev, ale restartem maliny se to spraví. A že se ti to projevuje jen na RPi4. Dotyčnému to nepomohlo a já jsem dodával nějaký link s tím, že se nesejde rozlišení obrazovky se signálem z HDMI.
Hledal jsem to dlouho, ale někteří umísťují své dotazy tak nelogicky a ještě pod zoufalými názvy, že jsem v koncích. Ale asi to už není aktuální. @n.u.r.v.: nereaguje.

Užívej vnoučat. Já jsem ty své o uplynulém víkendu vrátil.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#5
@meda: Ohledně toho problému, kdy RPi4 nerozpozná připojenou televizi, vyzkoušej příkaz getedid create (zadat v době kdy je tv zapnutá a normálně rozpoznaná) Parametry připojení HDMI se tím do RPi4 trvale uloží. V případě potřeby to lze vrátit do původního stavu příkazem getedid delete
 
Citovat
#6
@n.u.r.v. Nevidím na jakém systému to provozuješ a zda máš aplikaci cec-client. Zkus tedy ssh a a zadej cec-client. Určitě by bylo dobré, se na komunikaci hdmi-cec podívat jeho prostřednictvím. To ukáže jasně, co se tam děje. Něco málo je o tom v Hrátky s HDMI-CEC.

Pro případné detaily o komunikaci je pak dobré použít funkci Kodi Protokolování a v ní nastavit Zaznamenávat události v jednotlivých komponentách a vybrat si komponentu libCEC.
 
Citovat
#7
no mě to včera nějakým zázrakem začalo fungovat. Nejprve jsem to potřeboval restartovat - nenaběhl obraz, ok, stejně potřebuju jsem upravit přichycení rpi za tv, tak jsem to celé vypnul, rozebral, složil a zkusil připojit na první hdmi co před tím nešel. Obraz naběhl, ovládání ne, šel jsem tedy do nastavení ovladače cec v kodi a upravil jsem tam nějaké parametry, hlavně nastavení čísla hdmi a vypnul a zapnul cec. No a najednou to začalo fungovat... Ale nechci to zakřiknout
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)