• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RPi4 - má cenu čekat?
#1
Snad 20 let bojuji s vytvořením MMC, které by vytvořilo k TV nějaké 3 v jednom 1 Většinou jsem vývoj ukončil díky neohrabanosti, nepřehlednosti, nemožnosti ovládat pomocí DO. Jako vítěz se už skoro jevil win MC, ten ale skončil u W7 a hlavně to byl neustálý boj s win vedoucí k jejich témeř 100% umrtvení. Mediabuntu prozměnu na nepodpoře prakticky všeho. Loni jsem asi vyhrál po vyzkoušení kodi na Mintu na vyřazeném ntb. V současnosti zkouším KODI na RPI 3B+ původně určeném na něco jiného a konečně jsem spokojen. Hlavním důvodem je prakticky 100% funkčnost všeho, co rozšířím  bez problémů s tím předchozím. Zatím zbývá jen T2 tuner, kde předpokládám funkčnost vzhledem k tomu, že DVB-T funguje.
Požadavky:
1./DVB-T2 tuner ideálně s možností nahrávání.
2./Možnost přehrávání CD/DVD
3./Zvuk 2.1
4./Ovládání pomocí DO
5./Display 20*4 aby nebylo nutno mít zapnutou TV při poslechu rádia
6./Nepožaduji nějaké 4K, HDR10 nebo HDR12  1 obraz pojede na "obyč" 55" TV
7./SAT jedu jen FTA německé stanice, ponechávám si Technisat za 20kKč 1  
V současnosti mám vše odzkoušeno samozřejmě bez T2, žel popisy Pi4 neříkají jasně zda bude opravdu HW podpora H265, datum vydání má být jaro 2019, T2 jje rok 20, takže by se vše stihlo, pokud bude kompatibilita s doplňky typu HiFiBerry, GPIO atp. Zůstala by k dořešení jen rozumná skříň a zdroj.
Pokud nevyjde RPi, beru "prodělek" jako prakticky nulový, pro RPi mám jiné využití a začnu vymýšlet platformu x86/x64 s OpenELEC.
Doplňující problém - má někdo vyzkoušenej T2 tuner do USB/PCIe funkční v kodi pod linuxem (z win jsem od doby Win3.1 nadobro vyléčenej)...
Pokud by bylo RPi jako neperspektivní má někdo odkaz na nemalinové řešení? Nerad bych šel ale cestou různých spešl. desek, díky věku nejsem dobrým angličtinářem, německá fóra jsou na rozumy skoupá, o českých nevím.
RPi 3B+, LibreELEC, IR TSOP 34836
RPi4 4GB RAM, + TV-HAT,  RPi4 4GB RAM, LibreELEC 9.2.0, Kodi 18.5
 
Citovat
#2
Já jsem na Pi4 čekal a čekal a čekal... až jsem z toho koupil AppleTV4k :-D Toho RPi4 se asi nikdo nedočkáme, to je taková urban legend :)

Ale ty požadavky v zadání jsou teda brutální, to vážně není easy, obzvlášť pokud to má fungovat jako spotřební kus elektroniky bez nutnosti se v tom pořád vrtat jak technik... A ten displej je brutal požadavek třešnička na vrch... Ale jestli tohle dáš dohromady a funkční, tak to snad můžeš začít prodávat Big Grin Osobně bych polovinu požadavků vypustil (třeba CD/DVD), protože se bez nich dá žít docela dobře :)
 
Citovat
#3
@pavel56 a @mobilemanic proč brutál, já jsem takto RPi2 B provozoval více než rok, pravda, chyběl mi tedy displej, SAT FTA a zvuk šel přes HDMI do TV. Vše ostatní jelo v pohodě:
Libreelec plus Tvheadend server a 2x double USB DVB-T, 1x externí HDD 0,5TB pro nahrávání TV, 1x IR přijímač pro DO, 1x externí DVD mechanika.

Otestovanné DVB-T2 existují, a displej a zvukovka je myslím taky vyřešená, tady určitě nějaká rady najdeš. A bude to chtít asi nějaký aktivní USB hub. Ale monstrum to bude, to zase jo.
 
Citovat
#4
@pavel56

Doplním k bodu č. 5 - současně požívám informační displej zapojený přes I2C sběrnici a funguje naprosto bez problémů → HD44780 - informační displej na RPi
Možná však displej ani nepotřebuješ, stačí když si stáhneš mobilní aplikaci (Kore, Yatse, ...), kterou můžeš RPi (Kodi) ovládat a vyčteš z ní i aktualně přehrávaný obsah. Jde to i přes web rozhraní (doplněk Chorus, Arch, ...) , kdy ovládáš přes prohlížeč, například z notebooku.

Problém bude pouze v příjmu DVB-T2, protože současné RPi nepodporuje HW kodování HEVC a vše přepočítává softwarově, což dosti vytěžuje CPU. Ja bych šel cestou set- top boxu, cenově výjde stejně jako USB tuner, jen bude o další ovladač navíc. Píšeš že používáš satelit, což by jsi mohl vyřešit zakoupením kombi příjmače, pro příjem satelitního i pozemního vysílání v jednom.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#5
@Petrvald a @pavel56 No jo, nějak jsem se rozvášnil a nedocvaklo mi to. Jednu jedinou věc v té konfiguraci nezajistíš. DVB-T2 sice přijmeš i nahraješ, ale až pojedou kanály v HD, tak nezobrazíš.
 
Citovat
#6
DVB-T2 bude přeci řešit RasPi 4 ne?
 
Citovat
#7
@pavel56 Ono je těch cest, kudy se dát při přechodu na vyšší verzi HW i systému hodně a rozebírá se to tady neustále. Lpění na Rpi chápu, ale čekat kvůli tomu na RPi 4, když chci plnohodnotné dekódování h.265? Tak buď ho potřebuji, tak proč čekat a nebo ne, tak proč se tím teď zabývat?

Já tedy, být tebou, šel bych asi cestou x86/x64 a LibreELEC. Rpi provozuji také a postavil jsem na něm pro kamarády hodně systémů, které se blížili tvé představě, ale moje hlavní Kodi jede na Intelu. Teď (čí spíše tak do roka) se chystám inovovat a přes občasné váhání, zda nejít cestou něčeho s S912, je Intel stále favoritem.

Přesto jedna inspirace týkající se RPi. Sice krkolomná, ale uvádím ji jako důkaz, co všechno se dá s Kodi a Rpi vymyslet. Teď pomáhám kamarádovi s trochu podobným problémem. Postavil jsme mu kdysi RPi2 s funkcemi podobného rozsahu, DVB-T, TV přes HDMI, externí disk na nahrávání, externí DVD mechaniku. Ovládá se to přes Logitech Harmony One a jako ty chtěl radio poslouchat bez zapnuté TV. Nadefinovali jsem kanály s ikonami na Radio do ovladače, při přepnutí na radio se přepne audio výstup na zvukovku a jde do aktivních repro, kanály přepíná přes displej DO, víc nepotřebuje. Při přepnutí na TV a ostatní funkce pak jede audio přes HDMI. Docela slušné řešení. Teď ale přišel s tím, že TV musí přijímat už jen z DVB-T2 vysílání, ale nechce se zbavit té konfigurace RPi. Tak si pořídil další Kodi na přehrávači s S912, ten připojil k TV a používá ho pro všechny funkce, ke kterým potřebuje TV a Rpi mu slouží jen jako TV Server, přijímá a nahrává na něm DVB-T2 a přehrávač pro Radio. Neříkám, abys šel touto cestou, jen ukazuji, že těch možností je mnohem víc, než by se člověku mohlo zdát.
 
Citovat
#8
Jj, Harmony - s tím se nechají dělat věci  4 Thumbup
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
(09.6.2018, 11:07)JiRo Napsal(a): @pavel56 Ono je těch cest, kudy se dát při přechodu na vyšší verzi HW i systému hodně a rozebírá se to tady neustále. Lpění na Rpi chápu, ale čekat kvůli tomu na RPi 4, když chci plnohodnotné dekódování h.265? Tak buď ho potřebuji, tak proč čekat a nebo ne, tak proč se tím teď zabývat?
Teď hned to nepotřebuji, finále bude až s přechodem na DVB-T2 Malina proto, že tam funguje vše podle mých předastav hlavně co se týče displeje a DO + je bezproblémový zvuk a je dostatek rozumu na netu. Žel jsem přes týden zjistil, že s tím T2 na RPI4 resp s HW H265 je takovej podivnej, píšou, že bude optimalizováno ale jak je tajné  1 Pak jsem nevyčmuchal ještě USB T2 tuner, kde bych odladil zatím DVB-T a pak ho použil třeba v pracovně na PC a kodi budu vyvíjet na x86/64 Proto vše matlám "na prkýnku", žádné HighEnd skříně.
RPi 3B+, LibreELEC, IR TSOP 34836
RPi4 4GB RAM, + TV-HAT,  RPi4 4GB RAM, LibreELEC 9.2.0, Kodi 18.5
 
Citovat
#10
Moje požadavky byly téměř shodné. Dal jsem příspěvek Rpi3 vše v jednom aneb moje XBMC-Kodi 2 , snad to pomůže, minimálně k inspiraci.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)