• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung
#1
Ahojte poprosil by som o radu mám zakúpený ODROID-N2 4GB CoreELEC, využívam ho už cca 2 mesiace a nebol problém ale posledné 2 dni prestalo fungovať k nemu diaľkové od TV, hdmi cec je stále zapnuté, nemenil som nič, stalo sa to z večera do rána, TV mám Samsung UE55KU6172UXXH ďakujem za každú radu.
 
Citovat
#2
Obligátní dotaz: Vyzkoušel jsi Odroid  úplně vypnout a znovu zapnout?
 
Citovat
#3
Samozrejme, to som skúšal ako prvú možnosť, dokonca viac krát, aj vytiahnuť hdmi kábel aj cec vypnúť a znova zapnúť.
 
Citovat
#4
Něco se muselo přihodit. Samsung TV, pokud je připojený k internetu, má nastavené hledání aktualizace firmware (v menu). Sice by to měl myslím ohlásit a zeptat se, ale nevím, jak dnes.
Já na svém starším Samsungu (cca 6 roků, smart jen napolo) pobídl aktualizaci z internetu ručně - po ní přestal znát některé videoformáty, návrat zpět nelze. Všechny jejich doplňky jsem časem odebral a koupil tenkrát raději krabičku Raspberry.

Podobně mohla přijít nějaká aktualizace Androidu nebo CoreElec. Na posledním místě hádám závadu HW, i když například (opět u mne) aktualizace na tabletu Samsung vyrobila horší vlastnosti WiFi modulu - naprogramované stárnutí.
 
Citovat
#5
To sú možnosti ktoré mohli spôsobiť ten problém, ale aké je možné riešenie, dať TV do tovarenskych nastavení? Coreelecom to nebude, druhá krabička pripojená k lg TV ide normálne ovládať.
 
Citovat
#6
Tovární nastavení nevrací k předchozímu firmware. Pomoci může nebo nemusí. Prostě metoda pokus-omyl.
Vyzkoušel si prohodit HDMI kabely? Nemáš u Samsungu ještě další HDMI připojení, třeba SAT přijímač?
 
Citovat
#7
Hdmi vstupy ma TV 3 ale mlo by fungovať len hdmi 1,ale skúsil som aj iné vstupy no nepomohlo, čo som aj predpokladal. Potom asi jedine čakať kým bude nový firmware, ktorý by hádam problém vyriešil.
 
Citovat
#8
To jen hádáme, co to mohlo způsobit. Neměl bys sám prozkoumat, co se mohlo změnit?

Do LG TV ti jde také kabel HDMI a píšeš, že CEC funguje... Co ty kabely prohodit (ne krabičky).

Tady už se vícekrát psalo o potížích s CEC, většinou zlobil kabel, pak nekompatibilita obou zařízení - většinou v tom byl namočený LG TV. Jenže také to nikdo neopravil.
Samsung mám doma 3x (velký, menší, nejmenší), stáří 6, 5 a 3 roky (ani jeden není nejchytřejší smart) a všude CEC funguje.
 
Citovat
#9
No veď mne to tiež išlo doteraz bez starostí 2 mesiace, predvčerom večer to šlo a ráno n druhý deň už nie, môžem skúsiť vymeniť kábel a uvidím, pripadne mám diaľkové od starého Samsungu ak by sa dalo nakonfigurovať na krabičku, ale to neviem či ide a ak áno tak neviem ako na to, som v tomto smere začiatočník :-)
 
Citovat
#10
Je tu sekce HW a téma Odroid-N2. Hodně dlouhé a také popsány potíže s CEC. Zkus se na doporučení k ovládání ptát tam.
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-odroid-n2--4646
 
Citovat
#11
@Darkkorbyx: trivialna otazka a baterky mas ok v ovladaci
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#12
Keby boli zlé batérie tak by diaľkové nešlo vôbec, k TV funguje normálne, ale chápem že je niekto schopný prehliadnuť aj takýto detail :-)
 
Citovat
#13
Konečne som našiel problém, bolo to v sekcii servery/ovládanie /povoliť diaľkové ovládanie z aplikácií v iných systémoch. Funkcia bola vypnutá, keď som ju zapol diaľkové už ide, ale keď som znova prešiel na to nastavenie, je to zasa vypnuté no diaľkové ide co mi stačí. Ale ešte mám jeden problém, mám boxy 2, jeden sa zapne keď spustím TV to je ten pri Samsungu, druhý box pri lg TV sa nezapne štartom TV a čo je horšie prestala fungovať aj funkcia v aplikácii kore na prebudenie. Ak by mal niekto nejakú radu ohľadom tohto problému budem rád, ďakujem.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)