• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scraper - co je a k čemu slouží
#1
Question 
Scraper je obecný název pro doplňky do KODI, které slouží ke stažení dodatečných informací (buď z jednoho či více zdrojů) pro vaše multimediální databáze. Tedy nejenom pro filmy, ale i pro seriály nebo hudbu. Scraper tedy doslova dodá vašim souborů dodatečné detailní informace jako například popis filmu, žánr, rok, režii nebo hodnocení. V detailnějším zobrazení můžete získat informace třeba i obsazení filmu, včetně fotografií herců a další informace. Samozřejmě u hudebních souborů zobrazí nejenom název písničky a interpreta, ale i obrázek alba, rok, žánr a další informace.

Obecně lze říci, že existující scrapery, které načítají informace pouze z jednoho zdroje, ale existují i takové, které se snaží kombinovat různé zdroje. Můžeme si to ukázat na příkladu takového MovieScraperu, který funguje následovně:

Citace:Hlavní informace o filmech jsou načítané z ČSFD, kombinované s IMDb, The MovieDB a Kinobox.cz. Scraper umožňuje získat popis filmu, režii, žánr, rok a hodnocení. Při zobrazení detailních informací o filmu je možné získat navíc údaje o obsazení filmu. Zobrazí se jména herců, fotky jen v případě, že se je podaří získat z IMDb a nebo z Kinobox.cz. Obrázky se načítají z více databází. Trailer k filmu se defaultně hledá na ČSFD. Jestliže se nenajde, použije se The MovieDB a nebo z IMDb.

Jak sami vidíte, tak informace jsou opravdu rozsáhlé a následně koncentrované přímo ve vaší databázi KODI, vždy u každého filmu/seriálu/hudbě.

Obecně je tedy vhodné si vybrat konkrétní ze scraperů a následně jej aplikovat na konkrétní multimediální soubory. Tedy jiný scraper bude vhodný pro filmy, jiný pro seriály a jiný pro audio soubory.
 
Citovat
#2
Super, obecně teď víme co je scrapper, ale o dost užitečnější bude návod jak KONKRÉTNĚ použit ten scrapper. Optimálně krok za krokem blbuvzdorně, předem dík.
 
Citovat
#3
A o Google jsi někdy slyšel? Icon_rolleyes
KODI / XBMC nastavení csfd scraper
Multimediální centrum Kodi (XBMC)
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#4
Jak pracuje Scraper a Jak správně pojmenovávat soubory
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)