• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Screen mirror
#1
Můžete mi někdo poradit jak sdílet obrazovku v mobilu (android) na Kodi na raspberry? Jde mi opravdu jen o čisté zrcadlo, co na mobilu to v Kodi. Diky
 
Citovat
#2
Tohle zajišťuje systém mobilu a systém TV. Kodi tuhle schopnost podle mne nemá. (Sice byla kdysi funkce "Přehrát na...".)
Například pro značku Samsung má fungovat...
https://www.samsung.com/cz/support/tv-au...v-samsung/
Že to opravdu bude uspokojivě fungovat, to netvrdím.
 
Citovat
#3
Zkoušel jsem různé aplikace, ale žádná nenajde Kodi jen televizi. Přitom apka Tubio Kodi najde a přehraje video z mobilu, ale zrcadlo neumí. Nebo nevim jak.
Možná by to chtělo nějaký doplněk do Kodi?
 
Citovat
#4
Kodi tohle neumí, ale řešení tu je. Zkus třeba tuhle apku
https://play.google.com/store/apps/detai...ream.trial
V kodi pak musíš nějak spustit ten stream, třeba že si url uložiš do playlistu pro pvr simple clienta. Mě jde ta volba přes VLC
 
Citovat
#5
@pixel101 Jak píší kolegové, Kodi čistý mirroring, jako ho mají například TV nebo PC s Windows, neumí. Nevím ani o žádném addon. Ostatně si ani nedokáži představit, jak by to na straně Kodi fungovalo. Snad jedině jako video, ale to by na straně zdroje musela běžet nějaká služba poskytující stream, do kterého by se ukládaly snímky obrazovky.

Ta řešení, o kterých píší kolegové mirroringem v tom smyslu, jak ho chceš používat, nejsou. Fungují tak, že zdroj do Kodi nepředává obsah streamu, ale pouze jeho adresu. Kodi pak stream z této adresy samo přehrává, zdroj se tedy toho přehrávání už přímo neúčastní.

@meda Ano, u Samsungu mirroring funguje, mám ověřeno a používám, jak na TV (Samsung) tak např. na PC s W10. Mělo by to být (více či méně) kompatibilní i s jinými výrobci TV, ale to jsem nikdy nezkoušel, jiné TV než Samsung jsme nikdy neměl. Na druhou stranu, je-li to, i pro různé výrobce mobilů kompatibilní s Windows, tak není důvod, proč by to nemohlo být kompatibilní i pro různé výrobce TV. Ale s tím zkušenosti nemám. Funkce "Přehrát na...", či nově "Přehrát pomocí..." funguje stále, ale je to přesně obrácený gard než by bylo potřeba a také to žádný mirronig není, pouze se předá adresa vybranému přehrávači, který může být i DLNA na síti.
 
Citovat
#6
Tak pro raspberry je ještě toto řešení, ale je to AirPlay, takže zrcadlení jen z iPhone
https://github.com/sousasov/RPiPlay-LibreElec
 
Citovat
#7
Díky zítra zkusím apku od Sarose;)
 
Citovat
#8
Tak jde to v tý apce i přes rtps protokol a abys tu url nemusel vkládat do playlistu, můžeš jí dát do souboru .strm a někam v Kodi uložit
Kód:
rtsp://192.168.8.100:5000/screen
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)