• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Screen mirror
#1
Můžete mi někdo poradit jak sdílet obrazovku v mobilu (android) na Kodi na raspberry? Jde mi opravdu jen o čisté zrcadlo, co na mobilu to v Kodi. Diky
 
Citovat
#2
Tohle zajišťuje systém mobilu a systém TV. Kodi tuhle schopnost podle mne nemá. (Sice byla kdysi funkce "Přehrát na...".)
Například pro značku Samsung má fungovat...
https://www.samsung.com/cz/support/tv-au...v-samsung/
Že to opravdu bude uspokojivě fungovat, to netvrdím.
 
Citovat
#3
Zkoušel jsem různé aplikace, ale žádná nenajde Kodi jen televizi. Přitom apka Tubio Kodi najde a přehraje video z mobilu, ale zrcadlo neumí. Nebo nevim jak.
Možná by to chtělo nějaký doplněk do Kodi?
 
Citovat
#4
Kodi tohle neumí, ale řešení tu je. Zkus třeba tuhle apku
https://play.google.com/store/apps/detai...ream.trial
V kodi pak musíš nějak spustit ten stream, třeba že si url uložiš do playlistu pro pvr simple clienta. Mě jde ta volba přes VLC
 
Citovat
#5
@pixel101 Jak píší kolegové, Kodi čistý mirroring, jako ho mají například TV nebo PC s Windows, neumí. Nevím ani o žádném addon. Ostatně si ani nedokáži představit, jak by to na straně Kodi fungovalo. Snad jedině jako video, ale to by na straně zdroje musela běžet nějaká služba poskytující stream, do kterého by se ukládaly snímky obrazovky.

Ta řešení, o kterých píší kolegové mirroringem v tom smyslu, jak ho chceš používat, nejsou. Fungují tak, že zdroj do Kodi nepředává obsah streamu, ale pouze jeho adresu. Kodi pak stream z této adresy samo přehrává, zdroj se tedy toho přehrávání už přímo neúčastní.

@meda Ano, u Samsungu mirroring funguje, mám ověřeno a používám, jak na TV (Samsung) tak např. na PC s W10. Mělo by to být (více či méně) kompatibilní i s jinými výrobci TV, ale to jsem nikdy nezkoušel, jiné TV než Samsung jsme nikdy neměl. Na druhou stranu, je-li to, i pro různé výrobce mobilů kompatibilní s Windows, tak není důvod, proč by to nemohlo být kompatibilní i pro různé výrobce TV. Ale s tím zkušenosti nemám. Funkce "Přehrát na...", či nově "Přehrát pomocí..." funguje stále, ale je to přesně obrácený gard než by bylo potřeba a také to žádný mirronig není, pouze se předá adresa vybranému přehrávači, který může být i DLNA na síti.
 
Citovat
#6
Tak pro raspberry je ještě toto řešení, ale je to AirPlay, takže zrcadlení jen z iPhone
https://github.com/sousasov/RPiPlay-LibreElec
 
Citovat
#7
Díky zítra zkusím apku od Sarose;)
 
Citovat
#8
Tak jde to v tý apce i přes rtps protokol a abys tu url nemusel vkládat do playlistu, můžeš jí dát do souboru .strm a někam v Kodi uložit
Kód:
rtsp://192.168.8.100:5000/screen
 
Citovat
#9
(29.5.2022, 14:42)pixel101 Napsal(a): Můžete mi někdo poradit jak sdílet obrazovku v mobilu (android) na Kodi na raspberry? Jde mi opravdu jen o čisté zrcadlo, co na mobilu to v Kodi. Diky

Já jsem kdysi měl na Samsung S5 nainstalovanou aplikaci podporující Chromecast a ta docela dobře s KODI fungovala právě na zrcadlení. KODI mám na LibreElec a stačilo tu aplikaci spustit při připojení k wifi, ona si KODI vyhledala a když se to spárovalo, tak to pěkně zrcadlilo. Bohužel si už nevzpomenu na přesný název a ani na postup, co za služby musely být v KODI povoleny a spuštěny.
 
(30.5.2022, 15:25)JiRo Napsal(a): Ano, u Samsungu mirroring funguje, mám ověřeno a používám, jak na TV (Samsung) tak např. na PC s W10.

Jaký program pod Windows 10 na to používáš? Mi to vestavěné microsoftí Promítání na počítač nefunguje (píše, že tento počítač to nepodporuje) a když jsem po něčem podobném a multiplatformním pátral, zaujal mne AirDroid Cast a to z toho důvodu, že bych tím rád vyřešil zrcadlení jak na KODI, tak i do počítače či do notebooku s Windows.
 
Citovat
#10
@Radek_Kovacik Používám nativní funkce W10, telefon mám připojený přes BT, pro sdílení obrazovky se používá wi-fi. Myslím tím toto:
   
Nalevo sdílená obrazovka telefonu, napravu sdílená data telefonu zobrazené v rámci funkce Volání tak, jak ji prezentují W10.

Jinak sdílení "něčeho s něčím" může probíhat na celé řadě úrovní a je tedy třeba přesně vědět co a jakým způsobem chci sdílet a také, co od toho sdílení chci. Na tohle jedna jednoduchá odpověď ani návod neexistuje, to bys musel být konkrétnější. Existuje kolem toho spousta mýtů a legend a nepochopení použitých principů. Někdy se např. za "sdílení obrazovky" považuje pouhé předání adresy streamu k přehrávání nativnímu přehrávači videa dané aplikace/systému. Pokud ty hovoříš o sdílení obrazovky v Kodi z S5, řekl bych, že to bude asi něco na tento způsob. Kodi nikdy obrazovku telefonu sdílet nemůže, to je mýtus a nepochopení jak principů "sdílení obrazovky", tak samotných principů Kodi.
 
Citovat
#11
@JiRo: Díky za info i za obrázek. Mně by ve Windows asi úplně stačilo pouze zrcadlení displeje pro občasné použití, informace o volání a dalších věcech bych tam mít nemusel. Pro sdílení souborů pak používám OneDrive, který mám v mobilu i počítači. Jenom jsem nepochopil, jaké to MS "Promítání" má požadavky na hw - jestli to potřebuje Bluetooth nebo wifi, nebo zda to umí komunikovat i po kabelu.
 
Citovat
#12
@Radek_Kovacik sdílení/zrcadlení obrazovky mobilu ve W10 používá wifi, pro iniciální spojení mobilu a W10 se používá BT. Ale to už jsme psal v předchozím postu. Jestli to funguje i po kabelu, to nevím. Já bych to ale přes kabel stejně nepoužíval, pro mne je důležité, že když přijdu k počítači, mobil se připojí a já ho pak mohu používat (když chci) i z počítače. Číst SMS a odpovídat na ně, telefonovat přes sluchátka a mikrofon, která většinou na počítači používám i pro jiné účely, atp. Mám to tak v práci i doma, prostě stejné prostředí a funkce pokaždé, když s mobilem přijdu k některému ze svých PC.
 
Citovat
#13
@JiRo: Rozumím, pokud to takto běžně používáš, je to výhoda. Mi šlo spíše jen o občasný "úlet" ohledně zracdlení a počítač mám připojený jen k LAN, naco taky u desktopu wifi, že?
 
Citovat
#14
@Radek_Kovacik Tak já všude, kde se soukrome i pracovně pohybuji, předpokládám (a ono to tak je), že LAN je tvořena jak metalickým segmentem, tak i wifi. To už dnes pokládám za zcela standardní řešení.
 
Citovat
#15
@JiRo: Ještě se zeptám, na mobilu Ti to takto funguje s tím SmartView od Samsungu nebo máš na to něco lepšího? Mi to Smart View snad ještě nikdy nefungovalo.
 
Citovat
#16
@Radek_Kovacik Pro spojení s Windows, vč. zrcadlení, používám funkci "Propojení s Windows", funkci "Smart View" používám pro zrcadlení obrazovky mobilu na TV Samsung.

Když už jsem jednou do Samsungu šel, chci z toho vytěžit co nejvíce. Používám jak mobil, tablet, tak TV, sluchátka, smart tag-y a spolu s tím odpovídající aplikace a funkce, vč. Propojení s Windows, Smart View, Smart Things, Galaxy Wearable, ... Nepoužívm TOP produkty, spíše se pohybuji ve střední kategorii, kde je pro mne poměr cena/výkon/funkce ještě rozumná.
 
Citovat
#17
(05.12.2022, 17:48)JiRo Napsal(a): Tak já všude, kde se soukrome i pracovně pohybuji, předpokládám (a ono to tak je), že LAN je tvořena jak metalickým segmentem, tak i wifi. To už dnes pokládám za zcela standardní řešení.

Já jsem se asi blbě vyjádřil, Wifi doma mám, ale ne na desktopu (a je propojená po L2 se zbytkem sítě). Tím kabelem jsem myslel právě LAN kabel (ethernet).

Takže je to tato appka? A ve Windows musí mít taky nainstalovaný nějaký protějšek (třeba toto) nebo to je už přímo součást systému? Já používám tu evropskou N verzi, takže tam nejsou všechny věci, které by v běžných verzích Windows byly, nicméně doinstalovat jdou.

Mimochodem, ty SmartThings mne taky zajímají, ale to by bylo mimo rozsah tohoto fóra, ale docela bych se na to téma rád pobavil.
 
Citovat
#18
@Radek_Kovacik No jo, nešťastná terminologie... LAN je LAN, ethernet resp. metalický ethernet a wifi jsou pojmy jiné úrovně. To se jen už občas zapomíná na původní význam některých označení a zkratek. Ale ano, tak jak to popisuješ, to mám také. Moje LAN je tvořena dvěma segmenty, metalický ethernet a wi-fi, které jsou spolu propojeny na úrovni L2.

Pokud hovoříš o mobilu a kabelu, tak to si těžko bude metalický ethernet. Takže jediné rozumné a praktické řešení jak mobil připojit k PC je wifi, přičemž je ale připojeni i pomocí BT.

Co se týče SmartThings, tak tam asi není jak a s čím laborovat. Co lze připojit na LAN, to mám na LAN připojeno (metalický ethernet nebo wifi) a komunikuje to přes ní, ostatní komunikace probíhají proprietálně (např. Smart Tag přes mobil pomocí BT, mobil je v tomto případě ve funkci gateway a umožňuje další komunikaci po LAN na jiná Smart Things zařízení - a mohu je pak např. přes Smart Tag ovládat).
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)