• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Screensaver
#1
Pozná niekto alebo by vedel niekto jednoducho vytvoriť doplnok ktorý by ako screensaver zobrazoval web stránku? Konkrétne dashboard z home assistenta?
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#2
@j.jusko Hotové řešení neznám. Co můžu, to je popsat triviální řešení s minimem vývoje a programování. Ale není to ověřené, tedy ne celé v tebou požadované funkci. Používám Chrome v LibreELEC a testoval jsem funkci System.IdleTime().

No, tak v první řadě musíš mít Kodi a systém, který umožní spustit webový prohlížeč. Buď tedy například LibreELEC Generic (tedy na x86_64 platformě), nainstalovaný addon Chrome, který do LibreELEC dostane vlastní prohlížeč, který můžeš z Kodi spustit. Nebo u jiných systémů (Linux, Windows) kde už prohlížeč je a příslušný addon typu Launcher, který umí nějaký prohlížeč (většinou je to zase Chrome) spustit. Při tom se prohlížeč zobrazí na popředí a Kodi se minimalizuje. To je první část řešení.

Jako druhá část poslouží triviální addon typu service, který nebude dělat nic jiného, než že bude testovat Kodi funkci System.IdleTime(<time>), kde <time> je čas v sekundách. <time> je čas, po které s testuje interakce uživatele (klávesnice, DO, myš) a pokud v tom čase nedojde k žádné z těchto akcí, tak ta funkce vrátí True, na jejímž základě by se měl spustit webový prohlížeč.

Ale jak jsme napsal, je to jen idea, při realizaci můžeš narazit na něco, kvůli čemu to nepůjde. Já vlastně ani nevím, jestli je System.IdleTime() v knihovně Kodi. Já ho použil jen ve skinu. A problém asi bude, jak ten prohlížeč ukončit. V okamžiku, když je okno prohlížeče vpředu, tak se vstupy (kromě klasického DO, ne tedy takového, co pracuje jako klávesnice) do něj nedostanou. Takže musíš nejdříve nějak explicitně ukončit ten prohlížeč a teprve pak se dostaneš zpět do Kodi.
 
Citovat
#3
Jsem zvědav, jak tohle bude pokračovat. Dotaz se možná vztahuje k zařízení v podpisu:
Mecool KII pro S905D (Amlogic), CoreELEC 9.0.1... plus něco dalšího, raspberry? https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-domac...8#pid94448
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
Presne o ten mecool kII PRO ide. Prevadzkujem na jednej telke aj raspberry s libreelecom ale tam mi to az tak nechyba. Myslel som ze by som to dal len na hlavnu telku v obyvačke. Bohuzial čo som tak narychlo cital tak už aj samotný web browser je na coreelec problém. Zajtra skusim nieco naštudovať. Ideálne by bolo hoyove riešenie nainštalovať doplnok zadať adrsu a hotovo. Ale zatial som nic hoyove nenašiel. Nasiel som doplnok do kodi pre home assistant ale zatiaľ to je velmi surové.
[Obrázek: f5fb3197709ab0c26535a23afb1e760c.jpg][Obrázek: 794dc2d5785f228441e5019763ec22d0.jpg]
Mecool KII pro S905D, CoreELEC 9.0.1
 
Citovat
#5
@j.jusko Upřímně řečeno, přes ten web je to (pro použití v Kodi) docela"vopruz". Jak sám píšeš, jsou instalace, kde webbrowser nespustíš, a stejně to pak vlastně ani není "v Kodi". Buď tedy něco nalézt hotového nebo spíše jít cestou dostat ze serveru ta data v nějak rozumné podobě a napsat celkem jednoduchý addon, který by je v Kodi zobrazil. Občas takové servery mají nějaké datové rozhraní (protokol nebo soubor s periodicky ukládanými daty) a pak by takový addon zase nemusel být tak složitý. Já se také na něco, tak trochu podobného, chystám. Viz https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-tvhea...9#pid95469. Ale jak se znám, než se k tomu opravdu dostanu, tak uplyne ještě hodně vody... 11
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)