• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seká se stream z webshare
#1
Už zhruba týden mám problémy s plynulým přehráváním streamu z Webshare prostřednictvím Stream Cinema i na přímo přes Webshare doplněk. Vyberu soubor, kvalitu, pustím a třeba za 20 minut se obraz zasekne a naskočí nahrávací kolečko uprostřed obrazovky. Někdy se dohraje do 100% a běží dál. Ale to jen občas. Většinou obraz zůstane zaseklý. Pokud dám přitom záseku pauzu a zase pustím, někdy se chytne a jede dál. Dělá to jak po kabelu, tak WiFi 5G. S internetem by snad být problém neměl mám 1000/500 . Co jsem dále zaznamenal, že při spuštění jakéhokoliv streamu přes Stream Cinema mi naskočí info, že rychlost internetu je příliš pomalá pro souvislé přehrávání. Toto se objeví skoro pokaždé. Po pár vteřinách to zmizí.
Navíc vůbec nezáleží na kvalitě a objemu zvoleného streamu, dělá to jak u objemných souborů, tak u filmu který má 800mega. Co jsem zkoušel doplňky i vysílání, Poda archiv a jiné, vypadá že jedou v pořádku.
Neměl by někdo nějaký nápad, čím by to mohlo být?
Zkusil jsem večer ještě restart routeru a uvidím dále. S internetem jako takovým jsem na žádném dalším zařízení doma nepozoroval, včetně mobilů. Jinak pro stream používám X96 Max plus s Coreelec.
 
Citovat
#2
@Davirek: Hezký text. A co něco ale opravdu konkrétního? Místo "objemný soubor" napsat přesný film s údaji ve výběru a nebo, lépe, přímo v SCC zjistit rychlost streamu v Nastavení?
Co to může způsobovat... Webshare nestačí obsluhovat velký počet zájemců. Provider omezuje tajně podle FUP.
 
Citovat
#3
Děkuji za odpověď. Teď nejsem u mašiny, tak konkrétní věci teď nemám možnost označit. Rychlost streamu v nastavení jsem zkoušel a tam mi na 5G WiFi vyšlo okolo 450mb. Včera jsem zkoušel film Luther: pád z nebes hned úplně spodní stream 5.8gb a měl jsem problém během hodiny sledování hned dvakrát. Jednou se to úplně zastavilo a vykoplo zpět do nabídky streamů.
Pár dnů zpět film Válečnice The woman king 7.4 gb taky problém. Přerušení, spuštění znovu, od problematického místa ok a přerušení zase o něco později cca 20 min.
Je to takové občasné, ale děje se to. Dříve problém nebyl. Asi s tím více uživatelů problém nemá, jinak by se to už tady probíralo.
 
Citovat
#4
Takže úplně náhodné zadrhnutí nebo vyhození z přehrávače zhruba po 20 minutach. Data tečou přes 5GHz(?) WiFi. 450mb předpokládám bude 450 Mbit/s.
Další možnost, co to může způsobovat, je zastavení toku dat od přetížení tvé WiFi (nějaké souvislé stahování jiným zařízením) nebo rušení na stejném nebo blízkém kanálu. A taky slabý vlastní signál nebo naopak odrazy ve špatném místě.
Na mobil existuje appka WiFiAnalyzer.
(EDIT: Aha, píšeš že i po kabelu.)
Kodi ukládá Log soubor...?
Jak se bude chovat Válečnice 18,75GB nebo 26,25GB?

Pokud se toto stává mně - za 20 minut - sice nadávám ale neřeším.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#5
Ano, jednotky dat píšeš správně. Rychlost je dostatečná. Teď jsem se třeba dodíval na zbytek Luthera ze včerejška a vše OK. Ale odpoledne jsem si pouštěl nějaké ukázky streamů a informace o nedostatečné rychlosti pro plynulé přehrávání naskakovala, sice občas, ale skákala. Na WiFi jsem teď sám s jedním mobilem. Ale dělá to i přes kabel. Na routeru mám kanál Auto, to jsem neměnil. Krabička je ani né půl metru od routeru a signál je 88 procenta. Log soubor netuším jak se ukládá, nebo k čemu může být dobrý. Zase takový frajér nejsem. Hrabal jsem se v tom do té míry než mi šly pustit filmy, co jsem chtěl a to mi stačilo. Teď mě to zlobí a ani za boha si s tím nevím rady.
 
Citovat
#6
@davidek: Nainstaluj si tu appku, co radí @meda. Z vlastní zkušenosti vím, že WiFi na AUTO není vždy spolehlivé. Raději si appkou zjisti volný kanál, popř. kanál, na kterém bude WiFi s nejslabším kokurenčním signálem. A také z vlastní zkušenosti vím, že krabička vedle routeru nemusí být vždy to pravé ořechové. Limity kvality signálu jsou v obou směrech vzdálenosti od routeru. Tzn., že jsou případy, kdy půl metru od routeru je kvalitativně horší signál než ve vzdálenosti dva metry.
Samozřejmě, když máš stejný projev i na kabelu, pak ti toto nepomůže. Je to rada v obecné rovině.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#7
Vše co píší kolegové je relevantní. Jen s tou výtkou k auto režimu přidělování wi-fi kanálů bych byl opatrnější. Ne vždy platí, že to vyřeší nasravení fixního kanálu. Pokud si vybereš fix kanál, které je v jedné chvíli nejméně obsazený, může se stát, že to za pár minut být pravda nemusí. Auto ti naopak dává šanci, že to auto, při měnících se podmínkách a aktivitách dalších uživatelů v okolí, dříve či později vyřeší. Ale je to prašť jak uhoď, říci co je lepší, zda fix kanál nebo auto, je těžké a záleží na celé řadě dalších faktorů.

Pokud je na kabelu chování podobné, tipoval bych to spíše na problémy někde po cestě, od tvého povidere, k jeho providerovi a dále. A nebo se to kombinuje. Za část problémů může wifi, za část propustnost mezi tebou a zdrojem.

A vůbec tu nepadla zmínka o vido cache. Jako ji máš nastavenou? Právě pro řešení těch občasných výpadků je určena v první řadě.
 
Citovat
#8
Videocache výpočet a postup instalace výsledku. https://repo.richardpodzemsky.cz/cache
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
Stáhl jsem WiFi analyzér a podle výsledků bych měl být široko daleko v zóně 5G sám. Jen jedna 5G síť s hodně slabým signálem daleko ode mě, většinou jí ani nezaměřuje. Takže v tomto asi problém nebude. Zajímavý nápad je s tím videocache. Osobně jsem nic takového nenastavoval. Pokud vše běželo, nebyl ani důvod se v tom hrabat. Odpoledne se na to mrknu a zkusím něco vymyslet. Jen otázka, ten vygenerovaný soubor se vkládá kdekoliv, třeba do kořenového adresáře na kartu kde mám Coreelec ?
 
Citovat
#10
Píšeš, že máš router půl metru od krabičky - zapoj kabel a vůbec neřeš wifi. A jestli máš v krabičce dost volné RAM, nastav cache pro video, jak ti tu radí ostatní.
HK1 rbox X4S (CE Nexus), X96 Max+ (CE Nexus), Tanix TX92 (CE Leia) | Yamaha RX-V475 | LG OLED65C8
 
Citovat
#11
Soubor advancedsettings.xml má pevně určené místo pro uložení. To se může lišit jen podle použité platformy. Viz Userdata - Official Kodi Wiki
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#12
Pokud vytvořeným souborem ovlivním velikost cache dá se nějak ověřit, že se něco skutečně změnilo? Pokud bych tímto něco pokazil, dá se ta změna vrátit zpět?
To už je taková vyšší škola, hrabat se na pozadí v programu. Nerad bych, aby jsem to úplně dodrbal. Nechápu, proč na určení velikosti cache tam není nastavovací parametr už v systému.
 
Citovat
#13
@Davirek: Pokud si netroufáš na ruční nastavení, tak použij openwizard https://www.kodi-guide.com/open-wizard-kodi-addon/, ten umí nastavit cache automaticky.
 
Citovat
#14
Ahoj.. mohl bych poprosit jestli by mi někdo vysvětlil sekání streamů?
Mám RPI 2B na tom běží LibreElec 11.0.1, KODI NEXUS 20.1 a sekají se mi určité díly streamy.
Ten samý stream pustím na android TV taky NEXUS 20.1 a streamy jdou. Mám to chápat že RPI 2B už to nezvládá a nebo mám nahodit starší verzi LibreElec?Myslel jsem si že krabička je "víc" než android.
Děkuji za vysvětlení :-)
 
Citovat
#15
Jednoducho, vyvoj ide stale dopredu, tak ako kedysi stacilo video v rozliseni 480p, potom 720p a 1080p a teraz uz 4k sa preferuje (aj ked 1080p staci)
Vyvíjajú sa aj kodeky a preto starsie zariadenia maju problem s novsimi kodekmi, kedze su narocnejsie na HW ako predosle (proste lepsi algoritmus, ktory je zaroven narocnejsi).

Mam Raspberry pi 4 a to tiez nezvlada vsetko, hlavne niektore 4K maju problem s kodekmi DV a HDR10+.
A ironia je aj naopak, niektore novsie zariadenia maju probleme so starsimi kodekmi. Pri Xiaomi TV Boxe sa mi stalo, ze malo problem s DivX resp XviD, kde skakal zvuk hore dole... na pc a raspberry pi ten isty stream prehralo dobre.
Moje repo pre Kodi 19 https://iastrab.eu/repo/
 
Citovat
#16
tak to jsem si myslel.. děkuji za potvrzení..Já jsem si už říkal, že zainvestujeme a ono to není potřeba.. Díky
 
Citovat
#17
@jastrab: Někdy pomůže, pro plynulé přehrávání videí kódovaných staršími verzemi kodeků, vhodně nastavit Kodi přehrávač (záložka Videa, sekce Zpracování). Tedy, pokud to daná instalace Kodi podporuje a pokud má použitý HW dostatečně výkonné CPU na SW dekódování. Typicky např.:
  • Accelerate MPEG2 na Nikdy
  • Accelerate MPEG4 na HD and up
Třeba nějak takto:
   
Většinou je možné to takto nastavit fix. Videa kódovaná novými kodeky v rozlišení HD a vyšším pak pojedou vesměs s HW dekódováním, ta starší pak budou dekódována SW. Stojí za to to minimálně vyzkoušet. Pokud to nelze nastavit fix, protože se třeba videa, která by šla dekódovat HW, dekódují SW a CPU to nestíhá nebo ji to příliš zatěžuje a vzrůstá pak teplota, je pak samozřejmě možné to nastavení přehrávače měnit ad hoc, vždy pro přehrávání konkrétního videa, u kterého HW dekódování nefunguje správně. Ale to je samozřejmě docela vopruz...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)