• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sekání velkých streamů
#1
Ahoj,
mám Odroid n2+ 2gb ram s coreelec. Nelze přehrávat velké streamy, tj. filmy 40gb+, dost se to seká. Internetové připojení 300mbps od Vodafonu, velice stabilní. Pokud film stáhnu na sdkartu, přehraje se bez problémů, tím bych vyloučil, že nestíhá HW. A takový film je stažený třeba za půl hodiny. Tím bych vyloučil, že nestíhá net.
Mám easy advanced settings nastavený následovně:

curlclienttimeout 10
curllowspeedtime 20
cachemembuffersize 1500000000
buffermode 2
readbufferfactor 20

S hodnotami v easy adv. settings jsem docela experimentoval a výsledek je vždy totožný.

Měl by někdo tip co ještě vyzkoušet?
 
Citovat
#2
Tipuji,že net jedeš přes Wi-fi.....
2xRPI3,LibreELEC 9.2,Sandisk 32Gb,Sony Android TV
 
Citovat
#3
Nene, kabel. Připojení opravdu stabilní.
 
Citovat
#4
@Kaplan007 "Dost se to seká" je hodně vágní. Myslíš tím sekáním "načítání bufferu"? Jinak velikost video cache máš nastavené špatně, ale to je asi jedno, protože nové verze Kodi ti asi stejně víc nepovolí. Otázka je, jako hodnotou to Kodi nahradí. Zkusil bych to tedy snížit. Já obvykle doporučuji 0,8*(1/3)*<volná RAM po spuštění Kodi>. Nepíšeš, o jaký zdroj jde, to by mohlo ovlivnit i výběr parametru buffermode, a je také možné, že v daném směru je nějaké úzké hrdlo. To, že se ti to stáhne za 1/2 hodiny, nemusí nic znamenat. Při on-line přehrávání stačí špička (delší dynamická scéna), která způsobí, že se data nedodají včas a tak se začne načítat buffer.
 
Citovat
#5
@Kaplan007: mam i tento odroid 2GB ja používam ten druhy, ale podľa výpočtu je ten prvý z cache 340 máš voľnu pamäť 1270 +-

Výsledná velikost cache [MB]:340

<advancedsettings>
  <cache>
    <memorysize>355117739</memorysize>
    <buffermode>1</buffermode>
    <readfactor>20</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>

ak ti to pri spustení streamu len preblikane, tak daj tento:

Výsledná velikost cache [MB]:275

<advancedsettings>
  <cache>
    <memorysize>288847735</memorysize>
    <buffermode>1</buffermode>
    <readfactor>20</readfactor>
  </cache>
</advancedsettings>
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#6
Tím "seká se" jsem měl na mysli, že nestíhá bufferovat. Po chvilce začnou skipovat framy a poté se stream zastaví a bufferuje.
Zdroj stream cinema - NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING.

Zkoušel jsem nastavení, co psal forsajd a bez úspěchu. Asi tam opravdu bude bottleneck někde po cestě ze serveru, tak mi nezbyde nich jiného, než filmy tahat. Zkusím ještě sc2 přes webshare.
 
Citovat
#7
Pardon, zapomněl jsem, že původní SC, který přemigroval na Slovensko je sprosté slovo 1
 
Citovat
#8
Spíš jsi zapoměl nebo se bojíš položit dotaz na fóru doplňku SC.
 
Citovat
#9
Ono to není o doplňku, je to hw technický dotaz. Problém přetrvává přestože jsem zkusil sc z websharu. Každopádně pokud pustím film na PC, jede plynule. Tím vyloučím i bottleneck mezi PC a serverem. Na odroidu naměřím stabilních 280 Mbit, tj. stejně jako na PC. Čili problém připojení to není. Odroid má zřejmě problém tyto velké filmy streamovat, přestože z disku jedou ok. Potřeboval bych tip od někoho, kdo má s odroidem n2+ zkušenosti.
 
Citovat
#10
Podívej se při spuštěném filmu do Systémové informace, jak jsou vytížená jádra CPU a paměť.
Zkoušel jsi vyp/zap akcelerátory videa?
Je možné pri spustěném videu vyp/zap prokládání?
 
Citovat
#11
@Kaplan007: Mam odroid n2 2gb i 4gb verziu ani na jednom nemám problém, mam net síce len 90 ale nemám problém z SC i 60-70GB streamy pustiť bez bufferu, len to nepúšťam cez víkend vo večerných hodinách ale v týždni nie je problém.
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#12
Ok, díky, to jsem potřeboval vědět, že to není pro zařízení problém. Budu ještě hledat dál, zkusím vyp/zap hw akceleraci, jak psal Meda.
 
Citovat
#13
Tak s vypnutou HW akcelerací videa jede cpu na 100% a nezvládá to. Ale buffer je plný. Se zapnutou jede cpu na 30-40%, využití ram 870 ze 1860, ale buffer jde dolů.
 
Citovat
#14
@Kaplan007 Nerozumím tomuto:
Citace:Problém přetrvává přestože jsem zkusil sc z websharu. Každopádně pokud pustím film na PC, jede plynule. 

SC z Webshare? To je nonsens, SC jeden z Kra. A ta druhá věta? Co to znamená "pustím film na PC".

Ještě jedna poznámka. Také je třeba respektovat to, naco naráží @forsajd. Pokud porovnáváš, tak vždy ve stejném čase. Ta průchodnost je opravdu zásadně omezená v různé časy dne i týdne. A u Kra mohou být ty rozdíly dost velké.

Podle toho, co píšeš v posledním postu, tak bych řekl, že tam to úzké hrdlo je. Je myšlenka, že to Kra brzdí na základě UA, tak moc ujetá?
 
Citovat
#15
Tak všem se moc omlouvám, problém byl opravdu v kra. Včera jsem sice nějak neúspěšně webshare testoval, nicméně dnes všechny tituly z webshare v naprosté pohodě, přestože kra vázne.

Takže pojedu na websharu. Problém solved.
 
Citovat
#16
@Kaplan007 To je to fakt taková strašná práce, když chceš poradit a svůj problém vyřešit, popsat ho exaktně a nade vší pochybnosti. Pokaždé, když se tu potkám s někým takovým, který tu populární hru "hádej, jak to myslím" hraje, říkám si, že se už na to příště vykašlu. A pokaždé se nkonec nechám nalákat. Tak snad to bylo teď opravdu naposledy a už na to nikomu dalšímu neskočím...
 
Citovat
#17
Teď nevím, jestli ode mě čekáš nějakou konstruktivní odpověď, nebo jsi ze sebe jen potřeboval něco dostat 6
Myslel jsem, že jsem svůj problém popsal a v posledním příspěvku jsem se všem omluvil, jelikož problém byl relativně jednoduše řešitelný, stačilo jen důkladněji otestovat pár věcí a problém nebyl tam, kde jsem ho původně hledal.
Za trest si dnes nedám lahváče. To si myslím, že je adekvátní trest. 1
 
Citovat
#18
@Kaplan007 Jestliže nejsi v popisu problému po celou dobu, co se tu o tom "bavíme", odlišit dva addon-y, stačí např. SC a SCC, nebo pokud vložíš do textu zmínku o tom, že se "něco, něčím, z něčeho" na PC přehraje bez jakéhokoliv kontextu, tak jsi to jasně nepopsal. Chápu, že jsi přesvědčený že ano, ale tohle objektivně posoudit nemůžeš, protože jsi po celou dobu věděl to, co jsi tu nenapsal, a to je podstatné. Kodi trochu znám, ale já jsem fakt za celou dobu nikdy úplně nepochopil, čeho se ten tvůj problém týká. Ano omluvil ses, ale to neznamená, že by sis pro příště neměl vzít ponaučení z toho, co jsem napsal, ať už to budeš zlehčovat jak chceš.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)