• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sencor SMP 9004 PRO
#1
Koupil jsem tuhle krabičku Sencor SMP 9004 Pro a chtěl bych se podělit o zkušenosti.

Hardware:
Amlogic S912
2 GB DDRIII / 8GB vnitřní paměť
LAN 1000 Mbit
(stránky výrobce)

Papírově slušná za cenu cca 1800kč. 
I když má Dual Wifi na přehrávání filmů (stahování z NAS) je potřeba síťový kabel. 
Funguje dálkový ovladač od televize (v TV zapnuté HDMI-CEC), původní ovladač neni potřeba, pouze na zapínání, případně kontextové kodi menu. 
Android s předinstalovaným KODI funguje celkem dobře, Autostart KODI funguje v 90%. Občas se načte Android, ale KODI ne. Je pak potřeba jít do Androidu, vypnout Kodi a znovu spustit. Navíc mám pocit, že Android má problémy s Wifi. Proto jsem nainstaloval CoreELEC. Stačí nainstalovat systém na SD/USB a strčit do zařízení. Když SD/USB vyndám, naběhne mi původní OS Android s původním KODI.


Instalace CoreELEC

1) Vytvoření spouštěcí SD/USB
- Potřeba image CoreELEC pro Amlogic 912 (soubory *.img.gz a *.tar)
- Spustit Rufus (link)
- Vybrat image (soubor img.gz)
- Vybrat SD/USB, kde vytvořit systém
- Zapsat
(SD/USB bude rozděleno na dva sektory, jeden pro systém druhý pro úložiště. Win nevidí část pro úložiště, 
proto se flash zdá malá. pomocí Rufuse se dá naformátovat bez image a potom má SD/USB správnou velikost)
(lze použít i LibreELEC USB/SD creator, ale nestahovat a image. je potřeba přidat vlastní image CoreELEC)

2) Úprava instalace (kopírování dtb.img)
- na vytvořené SD/USB je adresář \device_trees\, kde jsou soubory k jednotlivým chipsetům
- použijte soubor gxm_q200_2g.dtb (q200 je pro Amlogic 912, 2g znamená instalaci s ram 2GB)
- ten přejmenovat na dtb.img a nakopírovat do kořenové složky
(pokud se na tento krok zapomenete, systém se z SD nenačte a zasekne se na logu Sencor)

3) Vložení SD/USB do zařízení
- neni potřeba žádná speciální sekvence, nebo určitý usb port, pokud systém funguje nabootuje odkudkoliv

- systém podporuje pouze USB 2.0. teoretická rychlost pro USB je kolem 35MB/s
(novější USB 3.0 jsou kompatibilní a vhodnější než USB 2.0 , protože mívají rychlejší čipy)
- systém nepodporuje UHS-I. teoretická rychlost pro SD kolem 25MB/s
(některé pomalejší SD karty působí zamrzávání GUI, doporučuji minimálně class10, krabiča UHS-I sice
nepodporuje, ale opět mohou mít novější UHS-I karty rychlejší čipy a lepší výkon při zápisu malých souborů. 
UHS-II a UHS-III jsou vyhozené peníze, protože ty dosahují rychlosti pomocí zdvojených pinů)


Další zařízení Sencor porovnání
- Sencor SMP 9003 Pro - starší Amlogic S812 (nemá podporou LibreELEC, CoreELEC)
Sencor SMP 5004 Pro -  jen Amlogic S905X, jen 1GB RAM, jen LAN 100Mbit, wifi jen b/g/n neni dual
Sencor SMP 5001 Pro -  starší Amlogic S805 (nemá podporou LibreELEC, CoreELEC), jen 1GB RAM, jen LAN 100Mbit, wifi jen b/g/n neni dual
 
Citovat
#2
Zdravím.
Maš tam překlep:
- Sencor SMP 9004 Pro - starší Amlogic S812 (nemá podporou LibreELEC, CoreELEC)

Takže jaký je Tvůj verdikt? Stojí to za to? Mám dvě obdobné krabičky z číny, v podstatě stejná cena, ale u jedné po 14 dnech přestal fungovat SPDIF výstup a záruka nikde. Tady u toho je záruka 2 roky. Což je velké PLUS.
               Zatím...
... jdu škrábat brambory.

                 32
 
Citovat
#3
jsem spokojeny. zaruka 2roky a všechno funguje. jen si zvykam na KODI. nižší verzi jak 9004 bych nebral. pokud je napojeno na síťový kabel, fungzje bez problémů. dual wifi je dobra, ale na vetsi filmy je potreba sitak 1gbit. nemusim mit kodeky v televizi ani vyssi verzi predrazene synology, které umi dekodovat video.
Samsung UE NU7442 > Sencor SMP 9004 Pro > CoreELEC
 
Citovat
#4
Ahoj, postupoval jsem podle tvého návodu, ale USB se nenačte vždy se spustí pouze "klasický KODI". Brzy snad vyzkouším ještě SD kartu. Nějaké rady? (při instalaci na některé zařízení se používá resetovací tlačítko)
Samsung UE43NU7192 - Synology DS218j - Evolveo C4 - CoreELEC
 
Citovat
#5
https://github.com/150balbes/Amlogic_s90...multi_boot
Máš tam i postup,ale asi bude lépe číst třeba zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread....S905-S905X

Libreelec:
https://kszaq.libreelec.tv/s912/
 
Citovat
#6
Ahoj. Chápu to dobře, že u tohoto boxu Sencor SMP 9004 PRO jde tedy bez problémů nainstalovat CoreElec, Librelece a jde to ovládat pomocí ovladače od televize, má tedy podporu HDMI-CEC stejně jako Raspberry PI? Díky za odpověď.
 
Citovat
#7
Tak jsem nelenil a koupil. Opravdu to zatím vypadá na povedený box za málo peněz. Jen k té instalaci. U mě bylo potřeba pro instalaci LibreElecu držet resetovací tlačítko, aby box nabootoval z sd karty s Libreelecem, stejné to počítám bude s CoreElecem( nezkoušeno ) Pak už vše proběhne standartně a Pokud je sd vložená vždy najede Libreelec. Potom v Libreelecu ( v kodi je i možnost Restart to internal ) pak by zřejmě zase najel ten ořezaný Android, který,ale taky běhá dobře. Nicméně Libreelec ještě o poznání líp a bere méně Ram. Teď zkouším i přehrávání DVB-T2 na tom a zatím jediný problém, Stream Cinema běhá taky o poznání rychleji než mé Rpi2 ve kterém mám Tv tuner a z něj to jde po síti do této krabičky, dokonce bez problémů běhá i po wifi, přes kabel k tv jsem to ještě něpřipojil tak ještě HDMI-CEC nevyzkoušeno, pak sem ještě napíšu zda to funguje i u mě na Stařičké LCD LG kde mi to s Rpi2 funguje a ovládám jej ovladačem od TV.

Děkuji Arcadio na upozornění na tento přístroj zatím jsem maximálně spokojený i když toho výrobce zrovna v srdci nenosím tak uvidíme jak dlouho to vydrží.
 
Citovat
#8
Tak potvrzuji funkční HDMI-CEC i u mě. Jde ovládat ovladačem od televize stejně jako Raspberry PI. Ještě jednou moc děkuji za tip, přesně takové zařízení jsem hledal!
 
Citovat
#9
Ahoj, chtěl bych poprosit o sdílení soboru " remote.conf " nebo " rc_maps.cfg "
Nějak se mě nedaří najít ten správný soubor. Jeho umístění má být   \\IP\Configfiles\remote.conf   ?
Samsung UE43NU7192 - Synology DS218j - Evolveo C4 - CoreELEC
 
Citovat
#10
Martin_o

Tady o tom něco je, koukal jsem u mě do /storage/.config/rc_keymaps a nic tam nemám nebo se možná dívám špatně. Každopádně pod Libreelecem funguje ovladač vcelku bez problémů kromě šipky z5 ta je u mě úplně dole na tlačítku backspace na ovladači,ale už si na to zvykám tak to neřeším. Tak snad pomůže https://forum.libreelec.tv/thread/11643-...c-devices/
 
Citovat
#11
(01.1.2019, 22:46)martin_o Napsal(a): Ahoj, postupoval jsem podle tvého návodu, ale USB se nenačte vždy se spustí pouze "klasický KODI". Brzy snad vyzkouším ještě SD kartu. Nějaké rady? (při instalaci na některé zařízení se používá resetovací tlačítko)

Stalo se mi že CoreElec se z USB nenacte, pokud je v dalsim usb treba flash disk s daty. nevim cim to je. doporucuji vyndat vsechny usb a pak zkusit bootovat CE
Samsung UE NU7442 > Sencor SMP 9004 Pro > CoreELEC
 
Citovat
#12
CoreElec už jsem rozjel, přes SD kartu to šlo dobře. Ale nefunguje mě originální ovládačka (zkouším různé postupy zatím bohužel nic) ovládačka od TV funguje skvěle na SMP 9004 ale neumí ho zapnout
Samsung UE43NU7192 - Synology DS218j - Evolveo C4 - CoreELEC
 
Citovat
#13
U mě na Libreelecu funguje ovladač bez problémů včetně zap/vyp krom toho tlačítka zpět jak jsem psal výše, které je jinde než pod drojdem. A znovu musím říct vše funguje bezchybně, zaznamenal jsem jen problém, když jsem zkoušel dát systém na 64gb kartu, asi po pátém zapnutí krabičky libreelec zůstal viset při bootování, teď tam mám rychlou 16gb a žádný problém systém najede vždy. A taky ani to už nevypínám, jen vypnu přehrávání aktuálního videa, používám to i jako setobox jak jsem psal výše a neustálé zapínání a vypínání mi příjde zbytečné, navíc mám to propojené kabelem a wifinu vyplou, spotřeba bude takto minimální, někdy zkusím změřit spotřebu wattmetrem, ale počítám už teď, že se to do 4w i idle bez problémů vleze, když si vemu, že třeba i můj počítač s monitorem si ve vypnutém stavu bere 3-4W tak to opravdu neřeším.
 
Citovat
#14
martin_o

Ahoj, tak už jsem ten remote.conf asi našel. Nejdřív jsem se přes ssh přihlásil z počítače ke krabičce jako root ( třeba přes putty ) pak zadat
mount /flash -o remount,rw dále cd /flash a nakonec nano remote.conf
 
Citovat
#15
Ahoj skupino. Vím, že už je tohle vlákno asi pasé, ale kdyby náhodou někdo potřeboval, tak už jsem přišel na to jak na této krabičce Sencor SMP 9004 PRO rozchodit dálkový ovladač pod COREELECEM. Můj postup,který u mě jako jediný zafungoval a objevil jsem ho vlastně náhodou:

Tak včerejší postup neberte v potaz, instalace Libreelecu do interního uložiště není nutná jak jsem si dnes ověřil. Kdyby předchozí postup náhodou někdo už zkusil a chtěl zpět Android přidávám odkaz na stažení recovery s postupem jak z něj obnovit zase Android, který jsem dal na ulozto. Případně soubory můžete stáhnout na stránkách výrobce boxu. Je potřeba na kartu dát jen soubory recovery.img, dtb.img a SMP9004_20171109.zip z karty pak box nabootovat přes resetovací tlačítko a v recovery menu pak vybrat Aply update from EXT, pak vybrat sd_card a pak soubor SMP9004_20171109.zip

https://uloz.to/!JDPjz6AiC20N/sencor-smp...covery-rar
nebo u výrobce : http://www.sencor.cz/multimedialni-centrum/smp-9004-pro

K tomu Coreelecu stačí přes Rufus nainstalovat na sd kartu, ale pak je potřeba použít jiný device_tree než ten, který je na vytvořené kartě v adresáři, z něj ovladač nefunguje. Je potřeba stáhnout jej odsud: https://kszaq.libreelec.tv/s912/8.2/devi...200_2g.dtb
Pak už stačí dát kartu do boxu, ten začne načítat standartně Coreelec, pokud ne postupujte přes resetovací tlačítko. Cca 3x se box při načítání Coreelcu restartuje než najede, ale pak už vše funguje jak má včetně ovladače. Pozor funguje pouze s verzí COREELEC 9.0.0 a ta je nutná pro instalaci podle tohoto postupu!!!!!!!!!! Když jsem to dnes zkoušel na verzi 9.0.1 tak ovladač zase nefugoval!
Pak už můžete nechat Coreelec klidně instalovat na novější verzi 9.0.1 ovladač zůstane fungovat.
 
Citovat
#16
Ahoj skupino. Přidávám poslední úplně nejednodušší postup pro instalaci Coreelecu na tuto krabičku.

1. jednoduše nainstalujte Coreelec 9.0.1 na sd kartu nebo do interní paměti, sám mám už v interní paměti nainstalováno, ale je to na každém, výše jsem dal i postup pro případný návrat k Androidu.
2. použijte soubor "gxm_q200_2g.dtb" z device_trees na vytvořené kartě, přejmenujte tento soubor na dtb.img a přepište tímto souborem stejnojmenný soubor v rootu na kartě sd.
3. na kartu nakopírujte také soubor remote.conf, který jsem dal na uložto a to je vše https://uloz.to/!4ON04zeOp0Vo/remote-conf
Pokud budete mít nainstalováno v interní paměti a ovladač by nefungoval nakopírujte soubor remote.conf přes síť do /Flash, pak restartujte krabičku a ovladač už půjde.
 
Citovat
#17
Dá se do toho předinstalovaného KODI bez problému nainstalovat doplněk stream cinema, nebo je to nějaká ořezaná verze a nejde tam nic dělat? Případně nějaké zkušenosti s plynulostí přehrávání a s tím co to dokáže přehrát - v jaké kvalitě? měl jsem doma xiaomi mi box s a ten se mi při přehrávání přes wifi sekal
 
Citovat
#18
Archik. Pokud chceš používat Android musíš aktualizovat Kodi. Jelikož box nemá nainstalovány google play musíš jej buď nainstalovat nebo si stáhnout Kodi pro Android a nainstalovat přes Apk instaler, který tam je. Jiné zkušenosti z androidem na tom nemám, mám tam Coreelec, dříve Libreeelec a tam funguje vše bez problému jen z tím dálkovým ovládáním pod Coreelecem je to trochu složitější.. Zatím jsem nenašel video, které by to nepřehralo. HEVC kodek to zvládá bez problému. Zkoušel jsem i 4K video ze Stream Cinema a hrálo také, jen se po čase seklo, protože mám jen 50M/Bit internet a to bude patrně málo na film či má cca 30GB. Jinak to mám připojené přes Lan, Wi-Fi jsem jen zkoušel a Filmy z Stream Cinema bezely bez problému taky, ale kabel je kabel. Jinak to Kodi jak ses ptal není nijak orezane jen stará verze. kterou musíš aktualizovat ručně pak už ti Stream Cinema určitě půjde, ale jak jsem psal výše s Androidem na tom jsem si moc nehrál, ale Kodi jsem tam aktualizoval, bylo potřeba nejdříve původní Kodi odinstalovat a nainstalovat z USB disku novou verzi. Případně si na stránkách výrobce můžeš stáhnout update pro tu krabičku, a tím se ti aktualizuje i Kodi tuším na verzi 17.3.

Artik. Ještě jsem zapomel, ze jsem tu krabičku kupoval u Alzy a je tam možnost za nějakých 100kc myslim dokoupit službu, ze do 3 měsíců můžeš zboží vrátit pokud by ti nevyhovovalo tady v tvém případě nefungovala Wi-Fi podle tvých představ. Nicméně jak jsem psal u mě I Wi-Fi jede bez problému a taky u známých kterým jsem tuhle krabičku taky instaloval a ti jedou Strem Cinema pouze přes Wi-Fi a mají tam nainstalováný Libreelec.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)