• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
shield tv nedostatek místa - přesun dat kodi na jiný disk
#1
Zdravím, řeším problém s nedostatkem místa v systémovém disku Shieldu TV (16GB verze). Při scrapování se mi ohlásí nedostatek místa a můj disk je téměř plný. Scrapuju (csfd scrapper) celou knihovnu stream cinema (kvůli hlasovému vyhledávání). Knihovnu mám umístěnou na externím disku, scrapnuté data to ale ukládá na systémový.
Dotazy:
- je možné donutit kodi, aby ukládala scrapnuté a jiné data na jiný než systémový disk, nejlépe vloženou sd kartu?
- jak moc se zpomalí chod kodi při scrapnutí celé stream cinema databáze
- je lepší pro uložení dat použít sd kartu nebo klasický 2,5 palcový disk?
- jaké nastavení scraperu je nejlepší co se týče co nejmenšího místa na disku? Počítám, že nestahování fanartů je nutnost...
 
Citovat
#2
berry669 predtym nez budes nieco menit pozri si kolko miesta ti zobral zo systemu plex u mna to bolo 8GB a to ho nepouzivam neviem preco ale on sa sam “vnucuje” uzivatelom ???
pomohlo mi vycistit jeho pamat a doplnok zakazat
zo dna na den mi zacal shield tiez hlasit nedostatok miesta a nechapala som preco
data z kodi mam tiez na externom 1TB disku tak mi to neslo do hlavy
“googlenim” som sa dostala k informaciam ohladom plexu a napriek tomu ze ho nepouzivam som ho skontrolovala
no a chyba bola vyriesena
tak sa na to pozri zato nic nedas a mozno ti to vyriesi problem
Nvidia Shield TV 2017 16GB / EVOLVEO MultiMedia Box M4 /TV  Samsung UHD 4K/ SPMC, Kodi Krypton 17.6 Leia 18.6
 
Citovat
#3
Díky, jj, to jsem už projel, všechny aplikace promazány a můj Plex měl taky něco přes giga, smazáno, bohužel nejde odinstalovat, tak snad pomůže zakázání. Problém je, že knihovna může být na externím disku, ale scrapnuté data si kodi stejně ukládá k sobě, zřejmě do nějaké své db, nikde se mi je zatím nepodařilo najít. Navíc kodi má problém s čistěním po odstranění z knihovny, pořád nechává na disku obrázky (složka Thumbnails), takže i když se tam teď třeba vlezu, tak za rok můžu mít stejný problém. Jediné řešení vidím, aby kodi ukládala vše na externí disk.
 
Citovat
#4
berry669 kvôli tomu som to s knižnicou vzdala, upravený skin od Jiro mi zatiaľ vyhovuje najviac a shield sa aspoň nespomaľuje neustálym vyhľadávaním nového obsahu :)
Nvidia Shield TV 2017 16GB / EVOLVEO MultiMedia Box M4 /TV  Samsung UHD 4K/ SPMC, Kodi Krypton 17.6 Leia 18.6
 
Citovat
#5
@berry669 Trochu zmatek v pojmech. Knihovna Kodi není to, co addon SC ukládá (a ty máš na externím zdroji). To jsou zdrojová dat nebo data zdroje, v tomto případě strm soubory obsahující volání pluginu SC s příslušnými parametry, které odkazují na daný film/seriál/sériii nebo epizodu na serveru stream-cinema.online. Knihovna Kodi, to je komplex funkcí a dat. Data jsou uložena v datovém (HOME) adresáři Kodi, v adresáři /userdata/, viz  Adresáře a soubory Kodi. V podstatě jsou dvojího druhu:
  • databáze (SQL) uložené podle typů knihoven v adresáři HOME /userdata/Database/
  • obrazová cachce, obsahující (až na výjimky) všechny obrazové soubory, které Kodi v rámci všech svých funkcí použije, uložení v adresáři HOME /userdata/Thumbnails/
Co se týče velikosti, tak databáze zas tolik dat nesežerou, horší je na tom Thumbnails (ale to jsi už poznal sám).

Jedna věc je, snažit se udržovat obsah Thumbnails na nějaké rozumné velikosti, ale těch obrázků, které jsou použity pouze jednorázově a nemusí v Thumbails být déle zase tak moc není. Existují addons, které dokáží Thumbnails pročistit, ale jejich běh trvá dlouho a nepracují nijak optimálně. Pokud se potřebuješ zbavit Thumbnails rychle, nabízí se poněkud drsná, ale účinná metoda. Prostě ji smaž. Není to sice úplně "košér", ale Kodi by si s tím mělo poradit. Možná, že tam existují nějaká rizika, ale zatím jsem na žádná nenarazil. Smažeš-li je, Kodi si ji začne vytvářet okamžitě znova. Pravda, načítání obrázků bude o něco pomalejší, ale postupně, jak budou v Thumbnails přibývat se to nakonec upraví. Určitě není dobře, mazat Thumbnails nějak často. Ideální je to například před tím, než se např. rozhodneš přescrapovat celou knihovnu.

To jsme ale odbočil, tebe zajímá to, jak zajistit, aby se data knihoven ukládala na jiné místo, než je default. Na to můžeš použít tzv. Path substitution. Umožní ti v podstatě jakýkoliv adresář Kodi přesunout na jakékoliv místo, třeba i jinde na síti. Nabízí se tedy vyzkoušet jak Thumbnails, tak databáze. V prvním případě je to celkem bez diskuse, v druhém to už tak nejednoznačné není. Záleží samozřejmě na rychlosti média, kam adresáře přesuneš. V případě databází, kde můžou diskové operace při filtrování dat z databáze být skutečně značné, je třeba se zamyslet nad tím, zda nové umístění nabídne, kromě kapacity, i dostatečnou rychlost. Ale to si musíš vyzkoušet.

V případě Androidu máš ještě jednou možnost přesunu dat Kodi, kterou žádná jiná instalace nenabízí. Umožňuje převést do jiného umístění (pouze v rámci systému, ne tedy na jiné síťové umístění) celý userdata adresář. Jak na to, nalezneš v HOW-TO:Change data location for Android.
 
Citovat
#6
Díky, Path substitution můj problém vyřešil.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)