• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slimbox a CEC remote
#1
Na X96 max+ mám krom CE Slimbox 10.7. Ovládání ovladačem od TV funguje dobře, až na jednu podstatnou a nepříjemnou věc. Když chci přes OK vybrat nějakou nabídku, skočí to o řádek výš a nabídka se vybere. Tzn., pokud bude pod sebou v menu AAA a BBB, musím kliknout (na ovladači zmačknout OK) na BBB a otevře se mi AAA. Je to zvláštní, protože v tom jednom kroku se udělají v podstatě dva úkona - UP a OK. Setkal jste se tím někdo?
 
Citovat
#2
Běž na Discord, tam ti určitě poradí.
 
Citovat
#3
@davepee: má po rodině čtyři X96max+ (Slimbox 10.7 a v NAND CE 9.2.5) s tebou popisovaným problémem jsme se nesetkal. Ovládání HDMI CEC chodí v obou systémech bez problémů. Asi bych se vydal cestou reinstalace, je to otázka čtvrt hodiny a budeš mít jasno, jestli HDMI CEC bbne hned po flashi Slimboxu, nebo až po tom co přidáš i CE.
Windows 10 - Kodi 20
H96 max X2 - Coreelec 9.2.5 Kodi 18.9
X96 max+ - Coreelec 9.2.5 Kodi 18.9 (NAND dualboot Slimbox/CE)
X96 max+ - Coreelec 20 Matrix (NAND dualboot Slimbox/CE Matrix)
 
Citovat
#4
Tak jsem zjistil zajímavou věc. Mám TV LG, na které pozoruju tento jev. Mám ještě jednu starší TV LG, kde je jiný ovladač, nicméně oba ovladače fungují bez problému na obou TV (resp. jsou kompatibilní). Kodi v CE ovládám bez problému, potvrzování OK funguje, stejně tak v menu TV, žádný problém. Zkusil jsem vzít k té novější TV ovladač od té starší a ono potvrzování přes OK funguje (na místě, kde ho stisknu). Nelogická záhada. ALE najednou se mi projevil problém i s tím starým ovladačem, a to ve chvíli, kdy jsem nemířil přímo na TV (při stisknutí OK je provedlo UP a OK). S původním (novějším) ovladačem se to samé děje i když mířím přímo na TV. PS: pořád mluvím jen o Slimboxu (v Kodi a v rozhraní TV ok).
 
Citovat
#5
@davepee: Pak tedy vyzkoušej zastínit HW Slimbox nějakým papundeklem, jestli nemáš dvojí příjem D.O.
 
Citovat
#6
@meda: no jasně, že jo Big Grin samozřejmě to zabralo, moc díky!
 
Citovat
#7
@meda: když už jsme u toho, dá se nějak ten IR přijímač na boxu ve slimboxu vypnout?
 
Citovat
#8
@davepee: Hele, to já nevím, protože to nemám. Hledej v systémových nastaveních periferií.
ALE POZOR! Tady už někdo zablokoval krabičku nějakou volbou IR ovládání. https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-x96ma...i-volby-ir
 
Citovat
#9
@meda: jasně, díky. On to řešil v Coreelecu a navíc probouzení. Každopádně by mi na Slimboxu stačilo najít něco jako remote.conf a upravit na nesmyslné kódy. Tím bych v podstatě znefunkcnil origo ovladač. Je ale zvláštní, že to kluci z Ruska nepoladili tak, že když aktivuju ovládání přes CEC, že se automaticky remote nevypne. Kdybych něco našel, podelim se. Každopádně díky ;)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)