• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sluchátka Bluetooth v Kodi - automatické přepnutí
#1
Music 
Zdravím,

chtěl bych poprosit o radu, protože to už třeba někdo řešil. Mám LibreELEC na Rpi3, které má integrované Bluetooth. Celkem by byla škoda to nevyužít, protože mám slušná Bluetooth sluchátka, a když bych nechtěl rušit okolí, je to ideální věc. Spárování nebyl problém, Rpi komunikuje se sluchátky bezproblémů, ale co mi vadí je to, že člověk, aby přepnul na sluchátka (a následně zpět na HDMI), musí vlézt složitě do menu, přepnout Audio Output a posléze zpět. To není zrovna moc šikovné. Zkusil jsem hledat, a našel pouze doplněk Audio Profiles, který ale moc nápomocný není. Moje představa by byla, aby to fungovalo stejně jako u Androidu, tj. běžně je aktivní reproduktor (zde výstup HDMI do TV), ale když je zapnuto Bluetooth a sluchátka v dosahu, automaticky se spojí a přepne audio výstup na sluchátka. Je něco takového možné? Našel jsem sice ještě jeden doplněk - Bluetooth audio device changer, který dle popisu je možná to co myslím. No jo, jenže ho nejde z repozitáře nainstalovat (stahování visí stále na 0% a pak padne s chybou instalace).

Řešil jste to někdo? Předem díky za nasměrování.
 
Citovat
#2
@ajne Řešil jsem podobnou potřebu a popsal to ve svých [Only registered and activated users can see links Click here to register], konkrétně v tomto postu: [Only registered and activated users can see links Click here to register]. Není to žádné "out of box", chce to zapojit lidskou tvořivost, ale funguje to.
Client/TV Server: Asrock Beebox+LE 8.2.5+Tvheadend 4.2,  Clients: RPi 2+LE 8.2.5 2xW10+Kodi 17.6, Android Mobile+TVHClient+Yatse NAS: Asustor.
Máte-li nějaké dotazy, nepište mi SZ, na to je fórum. Pomůžete i ostatním!
 
Citovat
#3
Bezva, díky za odkaz, Vaše vychytávky jsem si zběžně listoval, ale tuhle jsem nějak přehlédl. Ve volné chvíli to vyzkouším. Škoda, že tahle celkem běžná funkce není v základu systému.
 
Citovat
#4
@ajne
Nejjednoduší mi to přijde, právě pomocí již zmiňovaného Audio Profiles. Přepínat pak můžeš pouze jedním kliknutím na dálkovém ovladači  nebo přes aplikaci v telefonu (např: RasPi Check).
RPi 3 B+ (BerryBoot) - LibreELEC 8.2.5 + RetroPie 4.4 + Raspbian Stretch
Orange Pi One - OpenELEC
7.0
 
Citovat
#5
@Petrvald

A jde to nastavit, i když ovládám RPi přes CEC? Jako mobilní aplikaci používám ofic. Kodi. Tam by to vlastně mohlo jít přes nabídku rozšíření, budu se na to muset podívat.
 
Citovat
#6
Též mám ovládání přes CEC, stačí když přemapuješ tlačítko na libovolnou funkci přes Keymap Editor(vytvoří se soubor gen.xml) a v něm pak doplníš příkaz (přepínání mezi dvěma profily):
Kód:
RunScript(script.audio.profiles,0)

takhle to vypadá u mě na RPi 3 (/storage/.kodi/userdata/keymaps/gen.xml):
Kód:
<keymap><global><keyboard><key id="249">RunScript(script.audio.profiles,0)</key></keyboard></global></keymap>

Podrobněji o doplňku Audio Profiles psal @Rossi D : [Only registered and activated users can see links Click here to register]
RPi 3 B+ (BerryBoot) - LibreELEC 8.2.5 + RetroPie 4.4 + Raspbian Stretch
Orange Pi One - OpenELEC
7.0
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)