• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Speech
#1
Pokus o vytvoření doplňku, který by naučil Kodi mluvit. Spíše než užitečný nástroj je to jen taková hračka. Chtěl jsem si vyzkoušet službu Voice RSS v její free verzi. A aby to nebylo jen samoúčelné, tak jsem navrhl jednoduchý doplněk Kodi, který by ve specifických případech předával informace hlasovou formou. Sice nevím, pro koho by to mohlo být užitečné, ale to mi nezabránilo vytvořit první verzi. V ní jsem použil jednoduchou strukturu, která bude umožňovat definovat pro standardní akce typické promluvy (svátek "Evžénie" jsem ale zatím zadal navrdo, jeho propojení s dalším doplňkem, který generuje jména svátků, ještě musím dořešit):
 
Kód:
topics = {
    'startkodiwithtime': 'Kody spuštěno, čas {}'.format(timeStr('%H:%M')),
    'today': 'Dnes je {}, {}. {}'.format(dayOfWeek[int(timeStr('%w'))], timeStr('%d'), monthOfYear[int(timeStr('%m'))-1]),
    'holiday': 'Svátek má {}'.format('Evžénie')
}
Zatím předpokládám použít doplněk v rámci mého skinu Estuary Easy, kde jsem si to hned vyzkoušel při spuštění Kodi. A ono to funguje... 3
 
Citovat
#2
Zajímavost. Vložím nápad pro předčítání - Název a Info (synopse zápletky) při listování/posouvání seznamem mediálních titulů.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
@meda Uff... Jako vždy, dobrý námět. Ale s danou technologií asi za hranicí jejich možností. Musela by se použít lepší a patrně i dražší služba. U té stávající je několik omezení:
 • já teď používám free verzi Voice RSS, kde je limit 350 promluv denně,
 • více promluv denně lze koupit, ale to už pak asi bude pro většinu nezajímavé,
 • službě se musí říci, jakým jazykem bude číst, není tam možnost, že by poznala jazyk a na něj se sama přepnula. A jak známo, mnohdy je text synopse u některých titulů nepřeložený (a člověk anglický text čtený česky slyšet nechce 3).
Takže téma má k řešení dva klíčové body:
 1. Jak optimálně zapracovat řečový výstup do Kodi? Na tom nějak pracuji, zatím mám jednoduchý script, který čte připravené texty, ve kterých se mění dynamicky obsah podle skutečné situace (čas, datum, teplota, ...). Tohle mi v 0. verzi nějak funguje a dá se na tom ještě zapracovat. Jen se na to musí jít s rozvahou. Včera večer jsem se pokusil script spouštět z prostředí na pozadí běžící service, která je napsaná jako multithread, a skončilo to pádem Kodi a přepnutím do safe modu. 11 Takže tohle musím ještě dopracovat. Mým cílem je mít jednochu metodu a doplněk, pomocí kterého budu moci snadno implementovat promluvy do skinu tak, že se stanou jeho integrální součástí.
 2. Jakou službu pro vlatní převod textu na řeč použít? Tady rozhodně nepředpokládám, že by vlastní aplikace pro převod běžela lokálně. Vždy se tedy bude využívat nějaké cloudová služba. A samozřejmě s atributem free of charge. Procházel jsem i nabídky jiných služeb a tady dobře vypadají nabídky od leaderů služeb postavených na komerčních nabídkách AI. Typicky např. AWS (Amazon). To je ale běh na delší trať.
 
Citovat
#4
To byl jen tip, co by asi člověk očekával, kdyby Kodi promluvilo.
Je mi jasné, že by to bez podpory OS aplikace nebo cloudu nešlo. A že není jednoduché předat text k převodu.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)