• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Správa movie.db z PC
#1
Zdravím, 

potřebuji v něakém grafickém editoru na PC upravovat .db soubor z KODI, který běží na RPi2 - Libreelec 7.03.

jde mi o úpravy jako: shlédnuté, popis filmu, názvy filmu a cesta k souboru (filmu). 

našel jsem programy jako Media Companion, MediaElch a podobně, ale ani s jedním se mi nepodařilo se ke kodi připojit.


používáte někdo něco co to umí, nebo o něčem víte?

Díky
 
Citovat
#2
Upravovat data v Kodi online zřejmě nepůjde, protože jsou načtena jako metadata a ty nejsou obnovována na pozadí, myslím, že toho hodně čerpá z cache.

Osobně upravuji vše na PC pomocí TMM - TinyMediaManager, ten pracuje ze soubory NFO, kde jsou prakticky data uložena ve formátu XML. Do souborů NFO lze data dostat pomocí inbuild v Kodi vestavěné funkce Export,import., pokud byla data vytvořena scrapováním.
U mě je to mnohem jednodušší, protože jsem scraping provedl na PC pomocí zmíněného TMM, no ten si ty soubory NFO vytvoří automaticky, jejich případná editace je pak hračka, využije se pro to GUI z TMM i automaticky soubory přejmenuje podle pravidel a dá do samostatných adrsářů, zkrátka upraví chaos na disku.

Při spuštěném TMM se objeví v Kodi tento program dokonce jako UPnP server, takže naprosto nezáleží na tom, kde jsou uložena a žádný další server není potřeba, vidí ho všechna zařízení od Androidu až po Linux (Enigma)
PC ovšem musí běžet, takže to moc nevyužívám, abych měl centrální databázi bez potřeby SQL stačí UpnP sdílení vlastního KOdi(LibreElec).
Z hlediska editace nebo scrapování dávám přednost TMM před Kodi, PC je PC. 1
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#3
tak mít postavenou knihovnu z NFO souborů je pro mě nepřípustné, už jen kuli roztříštěnosti filmů v knihovně. BD disky, NAS, Sosáč. interní disk u KODI.

tak jedině mě napadá něak pořešit webinterface Chorus, a něak ho poštelovat aby mi povolil přes síť upravovat informace i o cestě k souboru..
 
Citovat
#4
Mám Dune BDPrime i s diskem, VUSolo 4k s diskem, Evolveo H8 s diskem, NAS Easystore se 4 disky, PC se dvěma disky, tablet Asus s home videi na SDkartě.
Nevím, co myslíš pod pojmem roztříštěnost, ale v NFO souborech je součástí metadat i path k příslušnému souboru, takže, když je uložen třeba na netu, je to z hlediska knihovny buřt, vůbec se nemusíš starat, kde to vlastně je..

Knihovna není z NFO souborů, to se mýlíš, ten NFO soubor je pouze uložen v adresáři s filmem a Kodi přednostně čte data z něho. Pokud tenNFO necháš vytvořit pod obecným názvem a současně pod názvem filmu, tedy 2, rozumí tomu i konkurenční zejména Android věci, jako PlexMediaServer či ArchosPLayer. Takže knihovna je přístupná třeba i na mobilu bez Kodi.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#5
Já pro jednoduchou editaci (název, popis filmu apod.) používám webinterface WIMM (https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=188839), ale zůstal jsem na RPi2 na Openelec 5.0.3 s kodi 14.1
Nevím zda pro novější verze je obdobný ekvivalent
Vorke z6
 
Citovat
#6
(28.1.2018, 14:48)Foolproof Napsal(a): Mám Dune BDPrime i s diskem, VUSolo 4k s diskem, Evolveo H8 s diskem, NAS Easystore se 4 disky, PC se dvěma disky, tablet Asus s home videi na SDkartě.
Nevím, co myslíš pod pojmem roztříštěnost, ale v NFO souborech je součástí metadat i path k příslušnému souboru, takže, když je uložen třeba na netu, je to z hlediska knihovny buřt, vůbec se nemusíš starat, kde to vlastně je..

Knihovna není z NFO souborů, to se mýlíš, ten NFO soubor je pouze uložen v adresáři s filmem a Kodi přednostně čte data z něho. Pokud tenNFO necháš vytvořit pod obecným názvem a současně pod názvem filmu, tedy 2, rozumí tomu i konkurenční  zejména Android věci, jako PlexMediaServer či ArchosPLayer. Takže knihovna je přístupná třeba i na mobilu bez Kodi.

chápu teda správně že NFO soubor musí být uložen vždy ve složce s filmem? to u mne právě nejde, protože všechny filmy po něaké době archivuji na BD disky, a k těm už nic dalšího dodatečně nepřidám.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)