• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stahování v Kodi
#1
Ahoj potřeboval bych prosím poradit. Chci si občas stáhnout film přes SCC do NAS. Zkoušel jsem dát stahovat a jdu sledovat tv živé nebo vypnu tv a nechávám běžet android box. Buď se mi vypne aplikace kodi nebo samostatná android tv. Všechno co se týče úsporných režimu jsem povypinal a pořád se to nedostahuje.Nevite co stim?
 
Citovat
#2
Povypínal kde? Musís nastavit, aby se nevyplo/neuspalo od CEC.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
@hit.man Nejsem žádný expert na Android a na Android TV už vůbec ne. Vždycky, když se k nějakému Android-u dostal, byl to téměř vždycky jen obyčejný Android, takže mě ber z rezervou. Já bych řekl, že aby Kodi v boxu běželo i po vypnutí TV nebo přepnutí TV na jiné HDMI nebo spuštění TV vysílání, tak bys měl v systému Android vypnout HDMI CEC. Na jediném Android, co doma mám, je to v Nastavení > Droid Settings > HDMI CEC > CEC Switch, který bys měl dát na Off. Jak je to ale v Android TV, pokud je isntalovaný na boxu, to nevím. Samozřejmě, že tohle můžeš použít pouze v případě, že nepoužíváš DO TV, které s boxem komunikuje přes HDMI CEC.
 
Citovat
#4
Vypnul jsem to přesně v tom nastavení HDMI CEC. Vypnul jsem i režim při nečinnosti, aby to přešlo do režimu spánku, vypnul jsem také spořič obrazovky apod. Zkusil jsem všechno a nic nepomáhá. Bud se vypne aplikace (nebo spadne) a nebo se prostě vypne ten přijímač. Když stahuji cca 6MB/s a film má 50GB tak skončím někde na 60% a konec. Neexistuje nějaká aplikace která udrží android tv v činnosti?
 
Citovat
#5
A proč to nestahuješ přímo přes aplikaci/download managera na NASu ?
Proč se drbeš levou rukou za pravým uchem ?
Android TV OS a KODI bych do toho vůbec netahal.

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#6
@hit.man Tak "buď a nebo" nebo vlastně jak? Moc tomu nerozumím, co se tedy děje a kdy. Pokud já vypnu HDMI-CEC, tak vypnutí TV na běžící Android a Kodi v něm nemá vliv. Ani na stahování ve SCC ani třeba na přehrávání. Taková je má zkušenost, jinou nemám a nemůžu tedy poradit. Jedině snad podívat se zpětně do logu, co se tam dělo. A ještě snad jednu věc. Zkoušel jsi vůbec, zda to stahování doběhne do konce i v situaci, kdy TV necháš zapnutou? Pokud ne, ověř to, zda tam není nějký jiný problém, kvůli kterému to stahování nedoběhne do konce.
 
Citovat
#7
@hit.man: A pokud si vyberes kratší videosoubor, třeba jen kolem 3GB, ten se ti stáhne celý?
Měl bys vyzkoušet, od jakého objemu se stahování nedokončí dobře a od jakého je to OK.
A hlavně to sem všechno napsat. Aplikace Kodi Logfile Downloader umí (tedy pokud z Androidu) poslat díky nastavení i předchozí log, tedy ten před spadnutím.
 
Citovat
#8
@beitlj Tak ono používání SCC jak prostředku ke snadnému a pohodlnému stažení filmů a seriálů není vůbec špatný nápad. Vyhledávání, pohodlný přístup k titulům a informacím o nich, výběr streamu, ... Často si sebou na delší služební cesty do laptopu nebo tabletu beru nějaký film (-y) nebo seriál, na který bych doma neměl čas a od doby, co má SCC současnou verzi podpory stahování, je zásadně získávám přes něj. Neznám v současné době pohodlnější způsob. Večer sednu a pokud se podaří vyfiltrovat jeden stream, tak zadání stažení celého seriálu nebo vybrané sezóny je jen jeden klik v kontext menu. Většinou se to stačí stáhnout ještě než jdu spát a i když ne, tak jen vypnu TV a do rána je vše hotovo.
 
Citovat
#9
@JiRo : OT : Ono se dnes v době neomezených mobilních dat, Netflixu a HBO Go, IPTV aplikací ještě něco stahuje ?
Co jsem “přizpůsobil” domácnost těmto online službám tak jsem přestal používat i ulozto.
Mám OneDrive, iCloud.
Pravdou je že za vše platím ale ten pocit z legálnosti je k nezaplacení.
Ale zase chápu že soc. slabší část obyvatelstva hledá způsob jak v dnešní době ušetřit.

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#10
@beitlj Zajímavý vývoj konzistence názoru, od "proč to nestahuješ přímo přes aplikaci/download managera na NASu", přes "Ono se dnes v době neomezených mobilních dat, Netflixu a HBO Go, IPTV aplikací ještě něco stahuje?" až po "Ale zase chápu že soc. slabší část obyvatelstva hledá způsob jak v dnešní době ušetřit." Divím se, proč se vůbec k takovým tématům vyjadřuješ a přemýšlím, co tím chceš ostatním říci.

BTW Představ si, že jsou cesty, kde si on-line nic nepustím a to, zda jsem nebo nejsem sociálně slabší, na to žádný vliv nemá.
 
Citovat
#11
OT
@ Jiro : Každý NAS i doma zbastlený FreeNAS má download managera s podporou mnoha protokolů. To vím jelikož tématu NAS jsem se věnoval. Ať je to WD, Synology, QNAP ajp.
Chápu že ne všude je dobré pokrytí ale já jsem se s tím že by mi mobilní data vypadla ještě nesetkal, ani na Šumavě, Tatrách a ani v zahraničí a neomezená data provozuji posledních pět let.
Přes download managera jsem stahoval jen iso obrazy CentOS pro offline instalaci serveru bez internetu, proto jsem si všiml podpory i jiných protokolů pro p2p.
Narážku na legálnost obsahu SCC jsem si neodpustil. Jelikož už se tu legálnost obsahu SCC resp. Webshare a jím podobných *.*share probírala při loňském blackdownu tohoto fóra přeji všem downloaderům “čest práci a rukám klid”.

Ugoos X3 Pro + Synology DS218, D216play +Synology RT2600ac
SZ nečtu!!! Ptejte se ve fóru, pomůžete ostatním.
 
Citovat
#12
Po všech možných pokusech jsem to vyřešil zatím přes download managera v Nasu jak psal uživatel beitlj. Akorát se mi zatím blbě dohledávají filmy přes vyhledávač na webu. V SCC mi to přijde takové hezky přehledné. Na webu nemohu dohledat to co vidím na SCC.
 
Citovat
#13
@hit.man: keď si film najskôr spustíš na scc, mal by si ho mať potom v histórii na stránke webshare, odkiaľ si ho vieš stiahnuť.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#14
Mnohe ani nedohladas na webe..
1. Maju nahodny / nezmyselny nazov suboru
2. Bud je skrytý alebo je private, takze bez priameho linku sa k nemu nedostanes...
Moje repo pre Kodi 19 https://iastrab.eu/repo/
 
Citovat
#15
Dávnejšie som používal taký spôsob, že som cez playercorefactory.xml pridal ako prehrávač android download manager. V kontextovom menu filmu potom vybral ,,prehrať použitím", tam vybral ADM, cez ten nastavil meno súboru, keď občas nemal (to má asi spoločné niečo s tými privátnymi súbormi) a spustil sťahovanie.

Tu je môj xml súbor pre android s nalinkovaným ADM (ADM si treba stiahnuť z google obchodu)
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kudy-...0#pid88550

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)