• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stav baterie ntb
#1
Zdravím
Reinkarnuji starý mininotebook. Nainstaloval jsem do něj pouze LibreELEC. Je nějaká cesta, jak zobrazit aktuální stav baterie? Nemám teď přehled o stavu nabití a předpokládané době výdrže.

díky
 
Citovat
#2
@Luke96 Kodi infromaci o nabití baterie má (System.BatteryLevel), je ale otázka, jestli ji v dané implementacei (LibreELEC) a na tvém HW dokáže správně naplnit. To zjistíš tak, že si pusť Nastavení > Systémové Informace a tam, tuším že na staránce Hardware, by údaj o úrovni nabití (v rozsahu 0-100) měl být. Pokud není, tak to bude složitější. Pokud ano, tak se můžeš vždycky podívat tam, ale to asi nechceš.

Jiná varinata je najít skin (zkus Rapier), který tento údaj  zobrazuje, ideálně v nějakém statovém řádku, který je trvale zobrazený. Já sice takoý skin mám, ale ten vyžaduje specifickou parametrizaci Kodi, tak se nedá distribuovat. Zobrazení System.BatetryLevel pak vypadá takto:
   
Protože ale můj systém informace neposkytuje, tak je ta hodnota trvale buď=0%, případě tam není žádná. Trvale tedy mám ten údaj skrytý, nechal jsem ho v nastavení skinu zobrazit jen pro to, aby bylo vidět, jak to může vypadat.

Poslední variantou je pak to, že si svůj skin upravíš, aby ti ten údaj v nějakém stavovém řádku trvale zobrazoval. Ale k tomu je dlouhá cesta, záleží jednak na skinu a jednal na tvých znalostech a schopnostech.

Pokud ten údaj o úrovni nabití Kodi mít nebude, je třeba si ho přečíst v systému a pomocí nějakého skriptu dostat do Kodi. Není to úplně nejsložitější, ale nějaké znalosti a zkušenosti to vyžaduje. Pokud se trochu vyznáš v Linux a scriptech, tak asi budeš vědět. Do Kodi to pak v LibreELEC ze systému dostaneš nejjednodušeji přes aplikaci kodi-send, kdy se dá do Kodi poslat příkaz a v něm i nějaká informace (např. pomocí příkazu SetProperty), v němž můžeš bez problémů tu hodnotu úrovně nabití ve skriptu nastavit. Pokud Linuxu, scriptům a tomu dalšímu co jsme popsal nerozumíš, tak ti to asi na této úrovni nevysvětlím.

Pak bych ti ještě doporučil fórum kodi.tv libreelec.tv, zda tam na něco nenarazíš, na nějaký addon nebo jiné řešení...
 
Citovat
#3
Díky za vyčerpávající odpověď. Bohužel údaj o baterii není nikde. Ani v systémových informacích o hardware.
Doufal jsem v nějaký addon, který mi zobrazí nějakou lištu jako je v tvém screenu.
 
Citovat
#4
@Luke96 No, tak bohužel...

Zobrazit to tak, jak to mám já, lze jedině s podporou skinu. Takhle to jen pouhým addon neuděláš, maximálně se tomu nějak přiblížíš.

Co by takový addon dokázal, to je buď po spuštění zobrazit okno, kde ta hodnota bude zobrazena nebo do nějakého místa obrazovky trvale (nebo i periodicky) zobrazovat hodnotu nabití. To je dost problemaické, protože nemáš absolutně žádnou vazbu na to, co je v Kodi právě zobrazeno, takže je třeba s rozmyslem vybrat tu pozici zobrazení a pak také formát toho zobrazení (font, barvu, pozadí, atp. aby se ten údaj zobrazoval nějak smysluplně. Šlo by dosáhnout např. toho, že by se ten údaj zobrazoval do nějakého místa pouze Home stránky, tím bys dosáhl asi téměř shodného zobrazení, jako je vidět na tom mém screenshotu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)