• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stavba HTPC pro přehrávání videí HEVC/FullHD (x86_64 Libreelec)
#61
(25.12.2018, 13:57)Dafidko Napsal(a): ...  Intel g3240 ... Pri prehravani hevc/h265 mi seka obraz aj zvuk. Je mozne, ze mi to uz zostava neutiahne? Pripadne mate nejake odporucania?

Pokud nahlédnu do tabulek, CPU se 4tou generací Intel HD Graphics nemají umět h265/HEVC.
Takže ti dekódování funguje asi přes SW.
Nicméně bych vyzkoušel v msconfig zakázet některé zbytečné Služby nebo Po spuštění, aby se PC odlehčilo.
BerryBoot-LibreELEC8.2.5-Kodi 17.6 >RPi2/RPi3 >TV FullHD. Kodi >Notebook W7/10. Kodi 17.6 >PC LinuxMint 64bit. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#62
[Only registered and activated users can see links Click here to register]jen ta spotřeba je trochu orientační...s tou se dá vyskrabat i výše.  Ja tam mam pripojenu aj grafiku gtx1050Ti a spotreba vid obrazok
[Only registered and activated users can see links Click here to register] ja som tiež neveril vlastnym očiam, že taka malá spotreba

vic infa tu [Only registered and activated users can see links Click here to register]
LG OLED 55"[Only registered and activated users can see links Click here to register] - ROCK64 - NVIDIA SHIELD - [Only registered and activated users can see links Click here to register] v Kodi  - NAND FLASH Khadas Basic - CoreELEC  
 
Citovat
#63
Dafidko:
Pentium G3240 musí zvládat dekódovat (samozřejmě softwarově) full HD H265 levou zadní!
To zvládá i moje Pentium E8400, a to má o 1/3 nižší hrubý výpočetní výkon.
Nepokoušíš se přehrávat náhodou nějaké 4K video? Mluvíme o full HD (1920x1080 px)?
 
Citovat
#64
harrym:
Takže som sa dostal k dlhšiemu testovaniu. Samozrejme mám na mysli fullHD, nie 4k. Skúšal som viacero videí zo stránky jell.yfish.us, ale mám pocit, že stále to jemne seká (dokonca aj 60 mbps video). Vypol som aj všetky nepotrebné aplikácie na pozadí (plex, torenty, foobar, fillezila, etc). Ešte mi tam beží ESET. Dalo by sa ešte niečo vyšpekulovať. Ďakujem vopred za všetky rady.
 
Citovat
#65
Dafidko@
Intel g3240 Haswell čipy podporujú iba čiastočnú hardvérovú akceleráciu HEVC, na to aby ti to šlo, potrebuješ minimálne architektúru Skylake
Zaver: Dalo by sa ešte niečo vyšpekulovať. Odpoveď: NIE
LG OLED 55"[Only registered and activated users can see links Click here to register] - ROCK64 - NVIDIA SHIELD - [Only registered and activated users can see links Click here to register] v Kodi  - NAND FLASH Khadas Basic - CoreELEC  
 
Citovat
#66
@Dafidko -Tak ještě udělat zálohu operačního systému a najít nejnovější patche pro desku, systém atd.
 
Citovat
#67
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu, jestli bude přehrávat HTPC s deskou GA-N3150N [Only registered and activated users can see links Click here to register] video ve 4K? Konektor HDMI má specifikaci 3 840 × 2 160 px @ 30 Hz. Chápu to tedy správně, že ano? Ale co znamená těch 30Hz?  A má tedy v tomto případě smysl TV s panelem 100Hz? Děkuji za odpověď.
 
Citovat
#68
yaris: 3840/2160/30 Hz znamená, že to přenese max. 250 megapixelů za sekundu. Víc se zjevně těma drátama protlačit nedá.
100 Hz televize určitě smysl má, protože nižší rozlišení poběží i s vyšší frekvencí než 30 Hz. Např. 2k videa už by to HDMI mělo zvládat na 60 Hz. A s full HD se dostaneš i na těch 100 Hz.
4k video s frekvenci větší než 30 snímků za sekundu stejně nedá ten videodekodér v integrované grafice, takže tě to extra trápit nemusí.
 
Citovat
#69
[Only registered and activated users can see links Click here to register]

"... obnovovací frekvence je záležitostí displeje a jeho možností a snímková frekvence se váže na zdroje obrazového materiálu jako takového."
Plyne z toho hlavně to, že vyšší obnovovací frekvence zlepšuje komfort sledování pro oko diváka. Hlavní je, aby obraz "neblikal" jak u CRT obrazovek (to je minulost), u LCD "nepůsobil trhaně". TV pomocí elektronických obvodů a pomocí ukládání do paměti vytvoří "mezisnímky". Jsou různé metody, u vyšších obnovovacích frekvencí 200, 400 Hz se vkládají sudé černé obrázky.
Metody se ještě označují například jako "Sportovní režim" nebo "Fotbalový režim", tedy tam, kde se rychle mění obsah obrazu, a fungují podle konkrétního výrobce buď dobře nebo špatně (od rozmazání až po mišmaš). Ale problém nebyl u frekvencí 100 Hz, spíše vyšších. 100 Hz je povinnost.
Konec konců - vrácení výrobku do 14 ti dnů.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)