• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
stream DLNA...subor nepodporuje
#1
Zdravím vás

Viete mi poradiť ako pozerať stream (napr.Stream Cinema) z NTB cez DLNA na TV ? Stream spúštam na NTB potom cez Yatse na TV. A tu je problém: vyhadzuje mi chybu "Vybraný subor není aktuálne podporován"

vďaka za každú radu
 
Citovat
#2
Mme dá podobnú hlášku ak pustim film ktorého kodek TV nepodporuje.
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#3
(30.10.2018, 20:04)Azazael Napsal(a): Mme dá podobnú hlášku ak pustim film ktorého kodek TV nepodporuje.

Mne film prehrá v pohode ale chcel by som streamovať sosáč atd.
 
Citovat
#4
Ak si stiahnes film ktorý ti nejde prehrat na tv cez yatse, prehrá ti ho tv npr. z usb? Neprehrá cez yatse vobec žiadny film alebo len niektoré?
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#5
zle si ma pochopil...riešim stream v KODI a nie filmy
 
Citovat
#6
@KennyHO Ty tvé dotazy jsou poměrně hodně zmatené... Nevím, co vlastně chceš. Tak ti alespoň odpovím na to, co si myslím, že je potřeba vysvětlit.

Z Kodi můžeš streamovat na externí DLNA player. Musíš mít samozřejmě správné nastavení v Nastavení > Služby > UPnP/DLNA. Funguje to tak, že si přes kontext menu u daného filmu vybereš Přehrát pomocí... a vybereš příslušný externí player. Tedy např. tvoji TV. Kodi začne posílat stream na vybraný přehrávač a ten, pokud tomu streamu rozumí a umí ho dekódovat, ho začne přehrávat. Stream jde ze zdroje do Kodi a z Kodi do externího přehrávače. Pokud Kodi v této chvíli ukončíš, přehrávání se zastaví.

Pokud si ale zvolíš přehrávání ve vybraném externím přehrávači v Yatse, funguje to trochu jinak. Yatse si řekně Kodi o adresu streamu (či spíše zdroje) a tu předá vybranému externímu přehrávači a ten z této adresy začne stream přehrávat. Pokud jde o film z addon Steram-Cinema nebo Sosáč, nejde v daném případě o adresu streamu, ale o volání addon, s příslušnými parametry. Tomu samozřejmě externí přehrávač nemůže rozumět. Pokud si ale vybereš film, který je identifikován svou skutečnou adresou, předá ji Yatse přehrávači a ten, pokud ho umí přehrávat ho přehraje. Můžeš si to ověřit tím, že jakmile se film na externím přehrávači spustí, můžeš klidně Kodi i Yatse ukončit, přehrávání poběží dál.
 
Citovat
#7
(30.10.2018, 21:58)JiRo Napsal(a): Pokud jde o film z addon Steram-Cinema nebo Sosáč, nejde v daném případě o adresu streamu, ale o volání addon, s příslušnými parametry. Tomu samozřejmě externí přehrávač nemůže rozumět. Pokud si ale vybereš film, který je identifikován svou skutečnou adresou, předá ji Yatse přehrávači a ten, pokud ho umí přehrávat ho přehraje. Můžeš si to ověřit tím, že jakmile se film na externím přehrávači spustí, můžeš klidně Kodi i Yatse ukončit, přehrávání poběží dál.

v podstate o toto ide. Tu niekde na fore som čítal že mám ísť cez Yatse lebo on jediný vie predať stream (Cinema) dalej na TV lenže nevieme to už nikde najsť Sad
Vieš nejaký iný sposob ako dostať stream na TV? okrem káblu 4 

vdaka
 
Citovat
#8
@KennyHO To si četl buď špatně nebo to bylo špatně napsané. Právě že přes Yatse stream ze Stream-Cinema do externího přehrávače (TV) nedostaneš. Musíš ho poslat přímo z Kodi (které samozřejmě můžeš pomocí Yatse jako s DO ovládat):
 1. Najeď si v seznamu Stream-Cinema na film
 2. Spusť kontext menu ("c" na klávesnici, specifické tlačítko na DO, někdy to může být i dlouhý stisk tlačítka OK na DO, záleží na typu DO a také parametrizaci)
 3. V okně, které se ti objeví vyber Přehrát pomocí...
 4. Objeví se ti okno, ve kterém bude seznam dostupných přehrávačů, pokud je vše OK (nastavení, viz předchozí příspěvek), měl bys tam vidět i tvoji TV (v mém screenshotu je to spuštěný Media Player na mém počítači s Windows) vyber si ho a dej OK, vyber stream a dej znova OK a po chvíli by se film měl začít přehrávat na TV. Film se samozřejmě bude přehrávat pouze tehdy, pokud toho bude TV schopná (typ souboru, kodek, velikost, ...). Stop/Play/Pause pak ovládáš pomocí ovladače TV. Kodi musí běžet, můžeš s ním dál normálně pracovat, a dokonce si na něm můžeš pustit i další film.
[attachment=4450][attachment=4451]
 
Citovat
#9
@JiRo SUPER....postup funguje ale stále vyhadzuje hlášku nepodporovaný formát. Menil som aj TV a aj veľkosti a normy zvuku ale stále nechce prehrať. Nevyžaduje odomna nejaké nastavenie?
 
Citovat
#10
@KennyHO Tak s tím ti už asi víc neporadím. Udělej to, co ti radil @Azazael. Stáhni ten fil, dej na USB a zkus ho přehrát tam. Abys věděl, jestli je TV vůbec ten formát schopná přehrát. Jinak co vím, tak se na straně Kodi, co se týče DLNA, nic dalšího nastavit nedá. Co se týče TV a přehrávání DLNA, tak takový znalec nejsem a s tím ti fakt neporadím.
 
Citovat
#11
Přesně kvůli těmto problémům s DLNA na mé starší plazmě jsem si pořídil RPi, a mám po starostech. Investice pár stovek do RPi, nebo nějakého boxu k TV, ti ušetří hromadu času a nervů. 4
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#12
Přesně.... tady zkrátka nelze ušetřit. Nejmenší investice je HDMI kabel z NB do TV (pokud je kam připojit).
Funguje také mít za TV připojenou krabičku RPi/Kodi (i bez doplňků) a předávat do ní stream jako "Přehrát pomocí..." z NB a Kodi/SC z kontextového menu.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/W10/Android12 -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#13
Hm...
Tazatelé jsou zde často drbáni za to, že neprozradí délku přívodní šňůry, ovšem v tomto threadu je obrovská snaha pomoci a i dobrý návod, ale kdyby tazatel prozradil, jakou má TV, možná by zde příspěvky končily konstatováním, že jeho televize neumí MKV nebo něco podobného.
Můj Panasonic je také ortodoxní, v MP4 přehraje cokoliv, MKV kluci japonští nepodporují a je po DLNA z SC
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#14
páni vďaka za snahu a rady ...vidím že to bez investície nepojde Sad
AK smiem ešte pod otázku: poradiť nejaký TV box? X96, Xiaomi TV box alebo niečo iné v normálnej cene?

@Foolproof TV není podstatná kedže má navačšiu podporu kodekov atd......je to Samsung 3 roky starý

vdaka
 
Citovat
#15
Nejde o kodek, ale o kontejner, což je rozdíl.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#16
(31.10.2018, 21:21)Foolproof Napsal(a): Nejde o kodek, ale o kontejner, což je rozdíl.

Tak sorry ....Nemyslel som to doslovne   4 Ťamťung má najväčšiu podporu kódekov a kontajnerov .. To ma bola ale inde ale Akceptujem pripomienku
 
Citovat
#17
Ja mam jednu starú plazmu Samsung a z mkv nemá problém, predpokladám že novšia tiež nemá. Ale kúpil som bubleupnp apk, považovaná za jednu z najlepších a zistil som ze filmy z NAS neprehrá, skúsil som x ďalších a výsledok rovnaký. Skúsil som aj kodi, prehrat pomocou... túto kontexovu ponuku mi dá len pri filmoch ktoré mám v telefóne a ani tie neprehrá. Nebudem sa pokúšať odstrániť zubný kaz cez anal :) a tiež použijem box a viac neriešim, obcas tie cool technológie vezmú viac času zo zivota ako pero a papier :)
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#18
@KennyHO
Kudy kam při výběru Kodi krabičky
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#19
(31.10.2018, 9:08)JiRo Napsal(a): @KennyHO Tak s tím ti už asi víc neporadím. Udělej to, co ti radil @Azazael. Stáhni ten fil, dej na USB a zkus ho přehrát tam. Abys věděl, jestli je TV vůbec ten formát schopná přehrát. Jinak co vím, tak se na straně Kodi, co se týče DLNA, nic dalšího nastavit nedá. Co se týče TV a přehrávání DLNA, tak takový znalec nejsem a s tím ti fakt neporadím.

Zdravím vás páni ..sorry ale dlhšie som tu nebol

Stiahol som viac filmov zo Streamu a prehral priamo na TV ....idú ale zdieľaním z KODI-ho cez DLNA stále píše že nepodporuje formát 12
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)