• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Tcl c835 + kodi maven - vypína hdr/dv film po krátkom čase
#1
Zdravím Vás,

Používám kombinaciu tv tcl c835 a kodi maven + stream cinema doplnok, v hdr a DV mi obsah po nějakém čase spadne a vrátí ma do menu s ponukou filmou v sc. Pripojenie cez WiFi s dostatočnou rýchlosťou...FW telky aktuální a kodi maven v20.2. Vďaka vpřed za prípadnú radu.
 
Citovat
#2
@Jankot Na úvod pár poznámek:
 • Čeho chceš dosáhnout opakováním dotazu v různých tématech fóra, z nichž jedno jsi dokonce založil? Zamysli se příště, než něco takového uděláš a místo toho si raději přečti pravidla tohoto fóra
 • Zmiňuješ se o doplňku stream cinema. Příště by ses, místo vcelku nesmyslného opakování dotazu, měla raděj spoustředit na posytnutí relevantních informací. Konkrétně například na to, o jaký doplněk skutečně jde, protože steram cinema doplněk defacto neexistuje. Buď je to Stream Cinema CZ a SK (SC) nebo Stream Cinema Community (SCC). Budu nicméně předpokládat, že v tomto případě pravděpodobně půjde o SCC.
Tvůj problém je patrně kombinací dvou stavů/událostí:
 1. Tvé připojení k internetu, případně i tvá LAN, nejsou takových kvalit, aby dokázaly zajistit plynulou dodávku dat přehrávaného streamu.
 2. V okamžiku, kdy přehrávač Kodi v důsledku situace popsané v bodě 1 nemá data k zajištění plynulého přehrávání streamuj, může dojít k situaci, kdy je v konečném důsledku třeba navázat znova spojení se zdrojem (Webshare), což se nepodaří. Důvody nejsou v dané chvíli důležité.
Návod, jak z toho ven je v současné chvíli asi následující:
 • Nastavit v Kodi vyšší hodnotu video cache
 • Ověřit rychlost komunikace směrem ke zdroji (Webshare) pomocí funkce Spustit test rychlosti stahování dostupné v nastavení doplňku SCC. Pokud bude takto změřená rychlost komunikace výrazně nižší než očekávaná a zároveň taková, že nedokáže zajitit plynulou dodávku dat pro bezporblémové přehrávání, je to téma k jednání z tvým poskytovatelem připojení
 
Citovat
#3
Vďaka za poznámky. Používám hotspot z telefonu 5ghz. Rýchlosť pripojenia na android telefone v doplnku scc mám okolo 200mbit, rýchlosť v scc na televízií je okolo 80mbit, rýchlosť v televizií mám ale v dalšej apke meranú okolo 250 mbit, skušal som kodi maven aj klasiku a rýchlost scc k webshare je vždy max okolo 80mbit, je tam ešte možné previesť nejaké nastavenie? Nastavenie hodnoty video cache na android tv by ako prebiehalo? Ďakujem moc za odpověď a sorry za panické chyby.
 
Citovat
#4
@Jankot Je možné, že rychlost kolísá, případně, že je v prime time nižší než obvykle. Pak může dojít k situaci, že data "dojdou", spojení se přeruší a už se nenaváže. Pak to má za následek ukončení přehrávání.

@jkmh vyrobil nástroj pro vygenerování souboru advancedsettings.xml. Je to doplněk Advanced Settings Generator. Najdeš ho v repozitáři repo.richardpodzemsky. Stáhni si zip s repozitářem a nainstaluj a pak si nainstaluj ten doplněk.
 
Citovat
#5
Vďaka.

Bohužial tcl má nedostatky , skušal som Google tv stick od realme a nieje tam ten problém s WiFi...mimo to aj tak mi padajú filmy na tclku aj s malým bitratom instantne o random časoch...čo už...
 
Citovat
#6
@Jankot Pokud jsi dosud nepoužíval rozšířenou video cache, taky by se to, po jejím nastavení, mohlo výrazně zlepšit.

Samozřejmě ale bude primárně záležet, jak je na tom tvůj komunikační profil, tzn. celý řetezěc, počínaje LAN a konče Webshare servery. To ti právě ukáže ten test komunikace v nastavení SCC provedený v době, kdy ti bude přehrávání padat nejvíce. Pokud tam bude nějaký zásadní pokles rychlosti, tak pak musíš na svého providera. A pokud jedeš přes wifi, tak i tam může být časově omezený propad rychlosti. Záleží samozřejmě na lokalitě a počtu a chování uživatelů používajícíh wifi.
 
Citovat
#7
Video cache skúsim. Vďaka

S rýchlosťou pripojenia to nemá asi zmysel viac riešiť, na zariadeniach, ktoré som mal k dispozici stick,tablet všade to ide ako má. Jedine scc pod tcl mi hodí pri kazdom teste max 83mbit, ostatné zariadenia za rovnakých podmienok ( rovnaký hotpsot 5ghz z telefonu) 110 až 230 mbit opakovane. TCL TV ma posledny FW skusil som viacero verzií kodi. Akorát by má zaujímalo či niekdo nepostrehol podobný problém u TCL, rychlost pripojenia mimo scc meraná na telke ca 200-250mbit, v scc teda počas viacero dní nikdy nie viac ako spomínaných 83mbit. Budem rád za každú fintu, ktorá by mohla trochu vylepšit wifi rýchlosť v scc u kodiho na TCL telke. K novému FW som sa dostal až dnes, takže ešte odtestujem stabilitu prehravania hdr,dv pri nižších bitratoch...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)