• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Anketa: Mělo by se založit téma/subfórum pro tvůrce?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano, jsem pro, plánuji se účastnit.
38.10%
8 38.10%
Ano, jsem pro, neplánuji se účastnit.
57.14%
12 57.14%
Ne, není to potřeba.
4.76%
1 4.76%
Je mi to jedno/nezajímá mě to.
0%
0 0%
Celkem 21 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Téma/subfórum pro tvůrce
#1
Nejsem profesí programátor, možná, že to není (už dávno) ani mé hobby, spíše bych to nazval "z nouze ctností", že jsem se pustil do psaní kódu souvisejících s provozem Kodi (hlavně addons různého druhu) a příbuzných aplikací (Tvheadend, wg++, ...). Občas (spíše častěji než by mi bylo milé) v tom díky své nedostatečné odbornosti plavu, ale nakonec si, díky široké škále dostupných zdrojů a (proč to nepřiznat) inspirací, nějak pomůžu. Často je to metodou pokus omyl nebo se často k výsledku doberu cestou, která je (mírně řečeno) značně krkolomná ("Šel jsem zkratkou, byla to sice horší cesta, ale zato byla delší...") a která by mohla být úplně jiná, jednodušší, rychlejší, optimálnější. Napadlo mě tedy, že by bylo dobré si moci o problémech či obecně o situacích, se kterými se při takové práci člověk setká, popovídat. Vznést dotaz, spustit polemickou diskusi, odkázat na užitečný zdroj informací, ukázat své nebo cizí zajímavé řešení, definovat standard řešení, vytvořit pro české prostředí užitečný addon modul, ukázat jak se se svým "produktem" navázat na repozitář, ...

Napadlo mě tedy, a chápejte to jako námět k případnému rozšíření tohoto fóra, zřídit téma, možná spíše subfórum/sekci, věnované tvorbě aplikací spojených s Kodi. Jak se na takový nápad díváte? Nebo je to pro vás zbytečné a vystačíte si sami? Co říkáte @wombat, @listener, @Saros, @waladir, @cache, @otava5, @Sorien, @marhycz, @mebox, @XBMC-Kodi, @meda, @Rossi D, @matchbox, @S474N, @PetrM, @forsajd, @playman22, @jkmh,  @koperfield. Ptám se přímo pár aktivních tvůrců a dalších členů fóra, kteří mě teď napadli. Určitě jsem na některé důležité zapomněl, tak se jim omlouvám. Samozřejmě mě ale zajímá i názor ostatních, přivítám i konkrétnější návrhy.

Vytvořil jsem k tomu stručnou úvodní anketu, ale budu rád, pokud svůj názor rozvedete v dalších příspěvcích. Pokud se myšlenka ukáže jako životaschopná a dojdeme k nějakému produktivnímu modelu jak fórum doplnit, požádáme pak o to admina.
 
Citovat
#2
Premyslim si tu ted, jaky problem by to melo presne resit. Vzdyt vyjmenovane veci tu maji svoje temata, kde se daji pripadne problemy resit. A ty co nemaji, tak se daji zalozit vzdy konkretni k te veci, ne? 88
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 14 Pro 512 GB - iOS v16.2 (KODI 19.4) & Apple Watch 8 45mm v9.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v16.2 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
@S474N No, nevím, jak pozorně jsi četl, ale tady nejde o ty vyjmenované věci, která už svoje témata mají, ale o to, jak pro ty vyjmenované věci napsat addon ve formě plugin-u, script-u a/nebo service, a jak se vypořádat s problémy, na které při programování takové aplikace člověk narazí a musí je nějak řešit. Tohle řešit v tématech těch vlastních věcí efektivně nelze a ani to tam napatří, ty jsou primárně určeny pro jejich koncové uživatele a tyhle věci jsou v tomto ohledu vlastně spíše OT.

Já teď například řeším čtení settings souboru v service části addon. Z ničeho nic mi to přestalo fungovat a za boha nemohu přijít na to, proč. Už jsem prolezl všechna dostupná existující a funkční řešení addon v Kodi, fóra, příručky Kodi i návody k python, jeho třídám a další, pro mne poměrně neintuitivním témata (viz úvodní příspěvek). Asynchronně si v service části addon (přes jeho nastavení v onSettings procedury třídy XBMCMonitor) přečtu příznak, že "došlo ke změně" v souboru nastavení, ale když ho načtu, tak tam vidím stále původní hodnoty (před změnou). Jak rád bych si v navrhovaném témat vyhledal text "onSettings", případně tam post s tímto textem v záhlaví napsal. Teď nemám kam, tedy pokud nechci zbytečně a nesystematicky zakládat nové téma například v obecné diskusi, kde je to pro 99 % uživatelů fóra (nic ve zlém) "španělská vesnice". Jistě, mohu napsat do kodi.tv a asi to, až ještě dnes večer doma něco zkusím, nakonec udělám, jako to dělám i jindy, ale když to takhle budeme dělat se vším, tak tohle fórum přijde o zdroj potenciální inspirace dalších uživatelů.
 
Citovat
#4
Myslím, že je to dobrý nápad. Některé věci, které by sem patřily, jsem dříve musel řešit jinak (konkrétně zejména s @waladirem). Hlasoval jsem pro.
 
Citovat
#5
Hlasoval jsem ...pro, neplánuji... a hned vysvětlím proč.
Určitě si skuteční/zájmoví programátoři-tvůrci mají co říci a inspirovat se v tématu oproštěném od balastu.
Zároveň já sám jsem v podstatě jen uživatel, který má občas nápad, ale k realizaci nějakého scriptu nebo apky mi chybí znalosti a schopnosti (s věkem čím dál více).
Možná jsem schopen občas něčím přispět ale to se teprve ukáže.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#6
Hlasoval jsem pro a s tím mým zúčastněním je to jen "sichr" pokud bych náhodou někdy něco věděl a mohl vnést nepatrnou jiskřičku světla do diskuze. To výše zmíněné slovo "věděl" je myšleno tak, že to nebude ani ne tak z mé hlavy, ale sem tam po tom internetím světě něco pochytím a může to být i užitečné. Mé programátorské (přehnaně vznosné slovo pro můj prog-um) schopnosti jsou pouze na "homemade" úrovni, tedy takové které jsem nucen použít jen když je to nezbytně nutné a nevyhnutelné.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Dal som ano, ale neviem ci sa zucasnim pre akutny nedostatok volneho casu - ked postrehnem nejaky problem a budem vediet poradit, rad poradim..

@JiRo: k tvojmu problemu - service predpokladam spustas (t.j. vytvaras) pri starte kodi, ak si vtedy ulozis xbmcaddon.Addon() do nejakej statickej, ci objektovej property (povedzme pod menom _addon), tak ostane zafixovane v stave, ked si to priradil, cize aj ked bude tvoj monitor zavolany cez onSettingsChanged, ak pouzivas predtym zafixovany _addon tak _addon.getSetting vracia staru hodnotu.. Cize si musis tu lokalnu property refreshnut, ako je to riesene napr. tu: https://github.com/xbmc-kodi-cz/plugin.v...ice.py#L36

Ak nahodou nacitavas settings subor manualne ako subor a nie cez api, nerob to, kodi nie vzdy a hned uklada vsetko do suborov, jedine co garantuju, ze to bude ulozene po plnohodotnom ukonceni kodi.
Autor addonov rebit.tv, Dokumenty.tv, SkTonline, YAWsP, YABoP a dalsich.. Skylink a ani Rebit si uz nepredplacam..
Mojre repo je na p.xf.cz/r - pridat podobne ako tunajsie repo = ako zdroj v spravcovi suborov a instalovat zo zip, pripadne si stiahnite zip priamo z githubu.
 
Citovat
#8
Pokud budu vědět jak, tak rád pomůžu případně poradím, pokud budu vědět jak. Jenom upozorňuju, že i když jsem ubastlil doplněk, tak nejsem žádný vývojář a s pythonem jsem začal kvůli doplňku, takže moje znalosti jsou celkem povrchní.
 
Citovat
#9
Jsem pro, přestože se pravděpodobně aktivně nezúčastním, protože jsem programoval naposledy na Didaktik Gama. Považuji se spíše za "poučeného" uživatele.
Taková sekce tady dle mého názoru má své místo, zvláště pokud by se opravdu podařilo vytvořit prostor pro věcnou diskuzi zasvěcených, ze které by profitovali jak tvůrci doplňků, tak jejich uživatelé. Možná by bylo vhodné ji založit ve VIP sekci tohoto fóra, ale to už je na zvážení administrátora.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#10
Navážu na Petra, také jsem zvažoval, jestli bude přínosem založit tuto sekci ve VIP.
Nakonec bych dal otázku adminovi @XBMC-Kodi: jestli lze vytvořit sekci pro VIP nebo odvozenou skupinu s právy write/edit a pro ostatní registrované s právy read only (z pochopitelných důvodů zamezení plevelení)?
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#11
(03.1.2022, 17:34)cache Napsal(a): ...Cize si musis tu lokalnu property refreshnut, ...

Využiju to k ještě jednou poděkování za radu. Pěkně jsem si naběhl, protože jsem si to chtěl udělat přehledné a všechny konstanty a (podle mne) statické definice jsem přesunul do samostatného modulu a nedošlo mi, že tohle je vlastně dynamické. Už to funguje správně.
 
Citovat
#12
Hlasoval jsem PRO. I když nevím, kdy a jak budu moci (umět) pomoci (přispět).  Mezi vámi se cítím jako naprostý laik. Případné opravy či úpravy řeším často formou pokus-omyl. Google je můj velký rádce. Jsem v důchodu a hlavně přes zimu mám na takové pokus-omyly čas. Mé poslední aktivní programování byl Basic na PMD85, resp. Simatic S5, S7 na PG.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#13
(03.1.2022, 19:52)meda Napsal(a): Navážu na Petra, také jsem zvažoval, jestli bude přínosem založit tuto sekci ve VIP.
Nakonec bych dal otázku adminovi @XBMC-Kodi: jestli lze vytvořit sekci pro VIP nebo odvozenou skupinu s právy write/edit a pro ostatní registrované s právy read only (z pochopitelných důvodů zamezení plevelení)?

Obecně by to nemusel být problém, ale pod jednou podmínkou. Domluvíte se, kdo bude dělat moderátora.
 
Citovat
#14
Som za, ale viem pomôcť max s nejakými nápadmi/postrehmi, lebo moje programovacie schopnosti skončili programovaním v turbopascale 1  (aj keď nejaké to technické rozmýšľanie asi zostalo).
Aj moje kodi "rady" sú ala pokročilejší užívateľ -> začiatočníkovi..
Takže moje príspevky by boli max také, ako som naposledy písal Sarosovi:
Citace:1. Automaticky vygenerované NFO po oscrapovaní filmu/seriálu.
Neviem, či používaš lokálne stiahnuté filmy, ale je dosť nepraktické generovať nfo zabudovanou možnosťou ,,exportovať knižnicu" v prípade, keď je tá knižnica veľká a chceš vygenerovať len pár súborov. Taký plugin Artwork Beef pri oscrapovaní filmu k nemu hneď uloží všetky obrázky a bolo by super, keby sa tak stalo aj s nfo súborom. Je veľa tém/žiadostí na nete, ale žiadne riešenie. 

2. Plugin: Copy File To Storage
Takto pomenované rozšírenie existovalo, ale nie je udržiavané. 
Povedzme, že si chceš skopírovať viacero scifi filmov s hodnotením nad 7.0.. V kodi si za 10 sekúnd vieš vytvoriť inteligentný playlist alebo ísť do žánrov a dať poradie podľa hodnotenia, ale potom treba po jednom chodiť do informácií a pozerať cestu umiestnenia filmu, (často tá cesta scroluje, čiže aj čakať, kým to prejde na koniec) ten film vyhľadať ručne na disku a dať kopírovať. Pri desiatkach filmov je to dosť únavný proces, namiesto jednoduchej možnosti vyvolanej z kontextovej ponuky ,,copy to" priamo na filme. 

Čiže max nápad, bez nejakých odborných znalostí programovania..

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#15
@XBMC-Kodi Pokud někdo vyloženě nebude mít zájem, tak pak bych se moderování ujal. Ještě bych ale s dalšími kroky počkal až do ukončení ankety k tomuto tématu (17.1.).
 
Citovat
#16
@JiRo: V sobotu, při čtení zprávy od @XBMC-Kodi: jsem na tebe myslel.  4
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#17
No zrovna píšu plugin a až příliš často dostávám 429. Myslím si, že to bude tím, že Kodi nepoužívá HTTP persistent connection, ale nevím, jak to vyřešit.

Pustím video a ono hraje. Přepnu se poprvé na jiné místo videa a ono pořád hraje. Přepnu se podruhé na jiné místo videa a je konec, protože 429.
 
Kód:
2022-01-16 22:38:41.379 T:16848    INFO <general>: Python interpreter stopped
2022-01-16 22:38:41.420 T:13340    INFO <general>: Creating InputStream
2022-01-16 22:38:42.422 T:13340    INFO <general>: Creating Demuxer
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: Opening stream: 0 source: 256
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: Creating video codec with codec id: 27
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: CDVDVideoCodecFFmpeg::Open() Using codec: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC / MPEG-4 part 10
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: Creating video thread
2022-01-16 22:38:43.023 T:11172    INFO <general>: running thread: video_thread
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: Opening stream: 1 source: 256
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: Finding audio codec for: 86018
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: CDVDAudioCodecFFmpeg::Open() Successful opened audio decoder aac
2022-01-16 22:38:43.023 T:13340    INFO <general>: Creating audio thread
2022-01-16 22:38:43.024 T:11896    INFO <general>: running thread: CVideoPlayerAudio::Process()
2022-01-16 22:38:43.024 T:11172 WARNING <general>: DXVA::CContext::CreateContext: using app d3d11 device for decoding due extended NV12 shared textures it's not supported.
2022-01-16 22:38:43.024 T:11172    INFO <general>: DXVA::CDecoder::Open: Total video memory available is 14222 MB (dedicated = 1970 MB, shared = 12252 MB)
2022-01-16 22:38:43.034 T:11896    INFO <general>: Creating audio stream (codec id: 86018, channels: 2, sample rate: 44100, no pass-through)
2022-01-16 22:38:43.035 T:9348     INFO <general>: CActiveAESink::OpenSink - initialize sink
2022-01-16 22:38:43.059 T:17104    INFO <general>: DXVA::CProcessorHD::InitProcessor: supported deinterlace methods: blend:yes, bob:yes, adaptive:yes, mocomp:no.
2022-01-16 22:38:43.061 T:17104 WARNING <general>: CRendererHQ::CheckVideoParameters: chosen scaling method 1 is not supported by renderer
2022-01-16 22:38:43.207 T:11172    INFO <general>: CDVDVideoCodecFFmpeg::CDropControl: calculated diff time: 16683
2022-01-16 22:38:44.040 T:11172 WARNING <general>: CVideoPlayerVideo::OutputPicture - timeout waiting for buffer
2022-01-16 22:38:44.724 T:11172    INFO <general>: DXVA::CDecoder::Open: Total video memory available is 14222 MB (dedicated = 1970 MB, shared = 12252 MB)
2022-01-16 22:38:44.857 T:17104    INFO <general>: DXVA::CDecoder::Close: closing decoder.
2022-01-16 22:38:45.742 T:11172 WARNING <general>: CVideoPlayerVideo::OutputPicture - timeout waiting for buffer
2022-01-16 22:38:45.893 T:16420   ERROR <general>: CCurlFile::FillBuffer - Failed: HTTP returned error 429
2022-01-16 22:38:45.893 T:13340    INFO <general>: CVideoPlayer::OnExit()
2022-01-16 22:38:45.893 T:13340    INFO <general>: VideoPlayer: eof, waiting for queues to empty
2022-01-16 22:38:45.893 T:13340    INFO <general>: Closing stream player 1
2022-01-16 22:38:45.893 T:13340    INFO <general>: Waiting for audio thread to exit
2022-01-16 22:38:45.894 T:11896    INFO <general>: thread end: CVideoPlayerAudio::OnExit()
2022-01-16 22:38:45.894 T:13340    INFO <general>: Closing audio device
2022-01-16 22:38:45.894 T:13340    INFO <general>: Deleting audio codec
2022-01-16 22:38:45.894 T:13340    INFO <general>: Closing stream player 2
2022-01-16 22:38:45.894 T:13340    INFO <general>: waiting for video thread to exit
2022-01-16 22:38:45.894 T:11172   ERROR <general>: Got MSGQ_ABORT or MSGO_IS_ERROR return true
2022-01-16 22:38:45.894 T:11172    INFO <general>: thread end: video_thread
2022-01-16 22:38:45.894 T:13340    INFO <general>: deleting video codec
 
Citovat
#18
A hned pod tento příspěvek v anketě o budoucím "pískovišti" napíši, že bude potřeba dohodnout nějaká pravidla o nadpisech a aspoň v prvním takovém příspěvku tématu požadovat nějaké údaje, kam cílí.
Moderátor už bude vládnout.
Takže - kam se to 17.1. pohne?

Myslím, že pod Kodi - software by mohla vzniknout sekce Vývojáři s možností omezených práv, jak jsem psal nahoře.
Mohla by mít v Důležitá témata poučení, jak tam přispívat a jak/koho žádat o opravnění pro budoucí vyvojáře.
 
Citovat
#19
ospravedlnujem sa ale nie je cas a ani chut nieco pre kodi tvorit, som tu minimalne a vacsinou sa ani nelogujem.
 
Citovat
#20
Takyto navrh by som uvital. Som programator ale s kodi addonmi mam nulovu skusenost. Programujem uz 20+ rokov a rad sa pridam k vyvoju ale potrebujem nejaku strukturu, pripadne framework a popis addonu. Zaroven ak nejaky addon vytvorim na svojom git-e ako ho nahram do kodisk cz balicka.  Vopred Vdaka.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)