• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Testovací verze Stream Cinema Community
#1
Víte, že existuje testovací verze tohoto populárního doplňku? Možná, že i ano, ale zatím jste se neodhodlali ji vyzkoušet. Nebo byste ji i rádi vyzkoušeli, ale připadá vám to riskantní. Možné se nebojíte riskovat, ale nevíte jak na to. I já jsme si podobnou úvahou prošel a na jejím konci byl postup, který mi umožní testovací verzi vyzkoušet a to dokonce, a bez rizika, i na produkčních Kodi instalacích.

Pozn. pokud se v následujícím textu hovoří o doplňku bez označení jeho názvu, jedná se vždy o doplněk Stream Cinema Community.

Možná se ptáte, proč na produkčních? Z jednoduchého a pratického důvodu. I když doma provozuji několik testovacích konfigurací různých verzí Kodi, tak vím, že nejlepší dlouhodobější test, jedná-li se jen o jeden doplněk, je při běžném provozu. Otestuje se tak používání doplňku bez toho, že by se tomu musel člověk explicitně věnovat a mnohdy ve funkcích, které běžně nepoužíváte. Nicméně, i když já to tak dělám, nedoporučuji to každému. Musíte vědět co děláte, počítat s tím, že jde o testovací verzi. A teď si trochu protiřečím, ale pokud si nejste jisti, tak pokud možno v první řadě použijte nějaké vlastní testovací prostředí Kodi. Výborně se pro to hodí např. portable Kodi instalace ve Windows, s jejíž pomocí si můžete do Windows nainstalovat kolik chcete verzí Kodi a teatovat si (samozřejmě jen jednu po druhé), jak uznáte za vhodné.

Proč testovat?

V minulosti došlo k několika málo situacím, že doplněk nebyl k dispozici nebo s ním byly nepříjemné problémy. Čas od času byly ty problémy způsobeny chybou v nové verzi doplňku. Autoři se tedy před časem rozhodli zveřejňovat i ještě oficiálně nevydané verze doplňku. Je určena k testování a to především pro ty, kteří jsou ochotni se o výsledcích jejich textu podělit. Rozhodně tedy není určena pro někoho, kdo chce za každou cenu mít tu nejnověší verzi jen proto, že je nejnovější. Pokud patříte k těm prvním, můžete číst dál, pokud k těm druhým, tak na to raději zapoměňte. Nic vám to nepřinese, spíše si jen způsobíte problémy tím, že vaše manželka se možná nebude moci večer dívat na další díl jejího oblíbeného seriálu. A vy moc dobře víte, co to znamená... 3

Kde testovací verzi získáte?

Autoři vytvořili "paralelní repozitář", jehož instalační zip soubor je repository.hacky-dev.zip a najdete ho na https://dev.repo.sc2.zone/ Po instalaci má tento repozitář v názvu postfix DEV, tedy Hacky's repository DEV, id repozitáře, a tedy i adresář, je shodný s produkční verzí, tedy repository.hacky.

Jak s testovací verzí zacházet?

To, že id repozitáře s testovací verzí má stejné id jako repozitář obsahující produkční verzi znamená, že není možní mít v Kodi nainstalované oba současně. A protože má stejné id (celkem pochopitelně) i testovací verze doplňku, platí toto omezení i pro ni. V důsledku toho je třeba počítat s tím, že přechod mezi produkční a testovací verzí jak repozitáře, tak doplňku, bude o chlup složitější.

V dalších dvou kapitolách budu předpokládat, že máte Kodi, ve kterém je nainstalována (a funkční) běžná (produkční) verze doplňku. Nejdříve popíši, jak z produkční verze přejít na tetsovací, a následně, jak se vrátit zpátky.

V každém případě platí, že byste si měli, minimálně před prvním pokusem, vyzálohovat celé Kodi, tedy jeho datový (Home) adresář. Ale to jistě děláte pravidelně, takže je to možná zbytečná poznámka...  4 Pro toho, kdo si myslí, že případnou novou instalaci Kodi a jeho doplňků zvládne levou zadní, ta záloha nutná není, ale tady bych uvažoval alespoň o záloze adresáře s daty doplňku, kde je uloženo jeho nastavení a část historie jeho používání. Najdete ho na notoricky známé adrese .../userdata/addon_data/plugin.video.stream-cinema-2-release/

A na úplný závěr, než se pustím do popisu, jedno zopakované a dvě nová doporučení:
 1. Zálohujte!
 2. Sám si nejsem jistý, jak by to, co budu popisovat, dopadlo, kdybyste měli v nastavení doplňku nastavení parametru Interval kontroly aktualizace na jinou hodnotu než Nikdy. Proto toto nastavení raději upravte (viz obrázek níže).
 3. Je lepší zakázat automatické aktualizace, buď pouze doplňku, nebo celého Kodi. Bez tohto zákazu to bude fungovat také, ale je lepší to mít pod kontrolou...
   

Instalace testovací verze

Předpokladem je, že:
 • z instalačního souboru repository.hacky.zip z adresy https://repo.sc2.zone/ máte nainstalovaný repozitář Hacky's repository, jeho id (a adresář) je repository.hacky.
 • z repozitáře Hacky's repository máte nainstalovaný a funkční doplněk
Doporučený postup je následující:
 1. Zvažte provedení doporučených záloh a nastavení! Nikdy nevíte, co se může po...t 
 2. Naistalujte repository.hacky-dev.zip - po instalaci přijde notifikace, že Hacky's repository DEV byl aktualizován, a další notifikace, že jsou k dispozici aktualizace doplňku (tedy pokud máte automatickou aktualizaci vypnutou, pokud ne, tak se provede aktualizace doplňku automaticky)
 3. Pokud máte automatické aktualizace vypnuty, tak teď spustíte aktualizaci doplňku. Bude vám nabídnuta verze z repozitáře Hacky's repository DEV, v současné době (únor 2023) pravděpodobně s číslem verze začínajícím 2 (2.x.y). Dnes (4. února) je to například verze 2.7.13.
 4. Po aktualizaci, ať už automatické nebo ruční, se nová verze doplňku, resp. její service část, spustí. Nelekněte se prodlevy, a budete-li příliš hrrr, i déle se "točícího kolečka", případně se dočkláte, po spuštění pluginu, že bude jeho menu prázdné. Nepanikařte, většinou stačí vrátit se zpět, počkat několik vteřin a plugin znova spustit.
 5. Nyní máte nainstalovanou testovací verzi doplňku se vším všudy. Pokud se například objeví jeho nová verze, bude vše probíhat jako u produkční verze, jen se prostě doplněk aktualizuje novou testovací verzí.
Instalace (návrat) k produkční verzi

Předpokladem je, že jste měli instalovanou testovací verzi:
 • z instalačního souboru repository.hacky-dev.zip z adresy https://dev.repo.sc2.zone/ máte nainstalovaný repozitář Hacky's repository DEV, jeho id (a adresář) je repository.hacky.
 • z repozitáře Hacky's repository DEV máte nainstalovaný a funkční testovací doplněk.
Doporučený postup je následující:
 1. Nainstalujte repository.hacky.zip - po instalaci přijde notifikace, že Hacky's repository byl aktualizován. Pozor, nyní už žádná notifikace, že jsou k dispozici aktualizace doplňku, nepřijde (ani se, tedy pokud máte automatickou aktualizaci zapnutou, aktualizace doplňku automaticky neprovede).
 2. Teď musíte spustit instalaci (aktualizaci) doplňku z repozitáře Hacky's repository vždy ručně. V repozitáři by měla být k dispozici aktuální produkční verze. V současné době (únor 2023) pravděpodobně s číslem verze začínajícím 1 (1.x.y). Dnes (4. února) je to například verze 1.13.0.
 3. Po aktualizaci, ať už automatické nebo ruční, se nová verze doplňku, resp. její service část, spustí. Nelekněte se prodlevy a budete-li příliš hrrr i déle se "točícího kolečka".
 4. Nyní máte zpět produkční verzi doplňku se vším všudy. Pokud se například objeví jeho nová verze, bude vše probíhat jako doposud, než jste se rozhodli vyzkoušet testovací verzi.
Závěrem

Doufám, že je všem jasné, že uvedený popis vychází z ideálního stavu a podmínek. Proto buďte obezřetní, v první řadě zálohujte (i v řadě druhé a možná i třetí... 6). A pamatujte, že testovací verze není (v součásné době) verzí s nějakými super funkcemi, kterou musíte za každou cenu mít. Nejčastěji v ní jsou opraveny chyby zjištěné uživateli nebo samotnými autory. Samozřejmě, že se v ní časem mohou objevit (a doufám, že i objeví) nějaké funkce nové, ale to myslím není na pořadu dne.

A nakonec trocha sebepropagace. Doplnil jsme si Kodi a skin Estuary Easy funkcí kontroly aktuální (produkční) verze (její číslo je k dispozici na backend serveru Stream Cinema Community nebo také v souboru nastavení doplňku) a instalované verze doplňku (vpravo nahoře SCC...) a nově také doplňující informaci, které se zobrazí v menu u položky Cinema, tedy Development. Na obrázku je vidět situace po instalaci testovací verze, kdy je vidět rozdíl verze instalované (testovací) 2.7.12 a aktuální produkční 1.13.0. Barva SCC znázorňuje, že něco není úplně ve standardu. Také existují i další stavy SCC (vše OK) SCC (není dostupný server backend-u) nebo SCC, server backendu je dostupný, ale backend nevrací očekávaný obsah:
   
A na úplný závěr, takto obrazovka vypadá, když je instalovaná produkční verze doplňku a vše je OK. Všimněte si, SCC:
   
 
Citovat
#2
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat jak jsi dostal doplněk Stream Cinema Community do hlavního menu v KODI, jak je zobrazeno na obrázku. Existuje na to nějaký návod? Prohledával jsem to tu na fóru a bohužel jsem návod nenašel.
Díky.
Josef
 
Citovat
#3
@LordZilas: Kolega Jiro je hračička. Skin s úplně shodným vzhledem nenajdeš, je to jeho privátní úprava. Ale když si nainstaluješ repo https://repo.richardpodzemsky.cz/ a z něj skin Estuary Hardo SCC, budeš mít také SCC v Home.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#4
Zkoušel jsem skin Estuary Stream Cinema MOD ale nefunguje mi pod novou verzí KODI. Také se mi docela líbil AEON NOX ale ten je i když nádherný tak méně přehledný. Každopádně tebou doporučený je fajn, díky.
 
Citovat
#5
@LordZilas Co je "nová verze Kodi"?! A co znamená "nefunguje mi".

Je dobré, pokud se odkazuješ na nějakou verzi, tak napsat konkrétně na jakou. Hru, "hádej na co myslím", tu hrát nemusíme, nehledě na to, že ke komunikaci a diskusi tady, i vzhledem k informační hodnotě, pokud si příspěvek někdo úřečet později, to moc nepřispěje.

Možná, pokud máš na mysli některou z verzí Kodi 21 Omega, tak tam došlo ke změně verze knihovn xbmcgui a je třeba, aby autor pro tuto verzi skin upravil. Píše se o tom mj. tady Kodi 21 - změna skin enginu. Přiznám se, že nevím, jak na tom verze skinu Estuary Hardo SCC, dostupná v odkazovaném repozitáři, ve vztahu k možnostem instalace na Kodi 21, je. Možná bude vědět @jkmh:, který skin v tomto repozitáří má také.
 
Citovat
#6
@JiRo: Skiny jsou v Richardově repu zatím s 5.16 engine a jsou funkční. Kdy Kodi překlopí engine na 5.17 nevím. Možná až s release verzí. Skin Confluence má v origo Kodi repu dokonce verzi 5.15 a jede taky.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#7
@jkmh No, já Kodi v jedné nightly verzi viděl už s xbmcgui 0.5.17, a tam jsem jednomu známému skin od Hardo na verzi 0.5.17 upravil a udělal mu privátní modifikovanou instalaci Estuary (Hardo) SCC Omega. Takže jsem si myslel, že je to u @LordZilas tento případ. Pokud ne, tak je problém jinde. Kde? Jako obvykle, nejsou infromace... 10
 
Citovat
#8
@JiRo: Nightly možná. Používám CE21beta2.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
@jkmh Podle toho, co se píše, bude nejspíše ještě Beta3 a tam by už 0.5.17 být mohla. Pokud ji tedy nepřeskočí a nepůjdou rovnou do RC1. Ale to je teď asi méně pravděpodobné.
 
Citovat
#10
Je možné nějak kontaktovat vývojáře daného repozitáře? Ať už produkční verze nebo testovací verze? Nepodařilo se mi najít odkaz na GitHub. Jde mi o to, že produkční verze má zastaralou verzi add-onu pro Titulky. Nejnovější verze je 2.0.2 (https://github.com/beam-kodi-addons-repo...itulky.com), ale repozitář nabízí verzi 1.4.2.

Je to krásně vidět na tomhle souboru: https://repo.sc2.zone/repo/addons.xml
 
Citovat
#11
@Pepe: To ani není potřeba. Instaluj Titulky.com ze zdejšího repa. https://repo.xbmc-kodi.cz/ .Tam je v. 2.0.2.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#12
@jkmh: To on @Pepe má na mysli titulky zabudované do SCC. Ne samostatný doplněk, ten v repu Hacky ani není.
Pokud nejde jen o kosmetickou záležitost, pak je potřeba připomenout to na Discordu.
Verze SCC je na Gitlab.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#13
@meda
Jo tááák. Já to v SCC nepoužívám, tekže to mě ani nenapadlo.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#14
@Pepe: Napsal jsem to do Discordu jako "vylepšení" - Uvidíme.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#15
@meda: Myslím, že to nepadne zrovna na úrodnou půdu. Naše repo je jistější.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#16
(08.5.2024, 19:34)jkmh Napsal(a): @Pepe: To ani není potřeba. Instaluj Titulky.com ze zdejšího repa. https://repo.xbmc-kodi.cz/ .Tam je v. 2.0.2.
Bohužel, tento repozitář podporuje pouze Kodi do verze 20. Používám Kodi 21 (na Android TV) tzn. downgrade je možný, ale problematický a repo je na Kodi 21 prázdné.
(08.5.2024, 20:01)meda Napsal(a): Verze SCC je na Gitlab.
Odkaz by nebyl?
 
Citovat
#17
@Pepe: Znáš Google?
https://gitlab.com/stream-cinema-community/plugin-kodi
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#18
Nebuď toxický, prosím. Vůbec se to nehodí. Mohu také tvrdit, že tvá odpověď mohla obsahovat veškeré informace hned na začátku. Navíc mohli být v úvodním příspěvku a nemuseli jsme to zde řešit. Každopádně některé commity tam jsou velice funny.  1  

Jako například tenhle: https://gitlab.com/stream-cinema-communi...d9c341fad0

Nicméně Google znám, díky. Škoda, že jsem se stále nedostal k tomu jak kontaktovat autora toho hacky repozitáře o kterém se tady celou dobu mluvíme. Poslal bych pull request, ale když podle tebe neznám Google je to těžké. Sorry jako.
 
Citovat
#19
@Pepe: Konkrétní návrhy na úpravy/změny v doplňku má smysl diskutovat, případně commity navrhovat, přímo na jeho gitlab-u. Návrhy na změny/doplnění funkcí na uživatelské úrovni pak na Discordu, server Stream Cinema Community. Tady na fóru se diskutuje většinou jen o uživatelských zkušenostech bez ambicí, že by se to odsud přímo do práce na doplňku nějak promítlo. Autoři sem nechodí, takže pokud se toho tady někdo neujme a nepřenese to na ty dvě výše uvedené platformy, tak to tu zapadne.
 
Citovat
#20
@Pepe: Také používám K21 a k tomu, mimo jiné, i repo (1.3.0) odsud. V tomto repu se ti neukáží jen takové appky, které nejsou s K21 kompatibilní. Těch je naprosté minimum. Přitom appka, na kterou se v gitu odvoláváš je ještě pro K19 Matrix. Mě v práci učili, že kdo chce, hledá způsob, kdo nechce hledá důvod.  Tvé odpovědi mě směřují spíše k tomu, že patříš do druhé skupiny.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)